Куди рухатись банкрутству в Україні
Відповідь надасть Зелена книга процедур банкрутства
Робоча група з питань банкрутства, що діє при Міністерстві юстиції обговорила понад 50 проблемних питань у процедурах банкрутства, сформованих в межах підготовки ЗЕЛЕНОЇ КНИГИ БАНКРУТСТВА.
Положення Кодексу з процедур банкрутства через відсутність чіткого законодавчого регулювання не задовольняють або викликають неоднакове тлумачення у різних представників, причетних до цієї сфери.
Проблемні і дискусійні моменти були зібрані експертною групою за підтримки Проекту ЄС «Право-Justice» і сформовані у вигляді опитувальника. Він наразі розповсюджується у професійних середовищах арбітражних керуючих, адвокатів, банкірів та фінансистів, бізнесу, суддівського корпусу, тобто усіх, хто стикається у своєму професійному житті із проблемами повернення боргів. Мета опитування – виявити різні варіанти вирішення виявлених проблем процедур банкрутства та встановити напрямки необхідних змін.
Додаткова ціль - отримати багатоманітність варіантів розв’язання однієї проблеми і узагальнення таких варіантів відкриє шляхи для якісного планування розвитку сфери банкрутства та нормативної бази. Погоджуюсь зі словами члена Робочої групи, адвоката Олександра Черних, який вважає, що опитувальник ставить питання, на які немає правильних чи неправильних відповідей. Це не статистичне дослідження, а лише збирання усіх точок зору.
Весь отриманий матеріал буде знову опрацьований та упорядкований, і ляже в основу Зеленої книги процедур банкрутства, над якою ми плідно працюємо з Проектом ЄС «Право-Justice» з залучення фахівців - Олена Беляневич, Любов Лукашук, Олена Волянська та інші.
Якщо в когось є бажання долучитись до цієї експертної роботи – то двері завжди відкриті!
Мета Зеленої книги – сформувати напрямки розвитку галузі банкрутства. Народним депутатам та урядовцям, які в своєму житті не мають практичного досвіду процедур банкрутства, буде набагато простіше побачити що, де і яким чином необхідно удосконалювати в державній політиці у сфері неплатоспроможності. Зелена книга може стати посібником у формуванні єдиної постійної політики розвитку конкурсного процесу в Україні задля забезпечення саме ефективності діяльності кожного суб’єкта підприємницької діяльності і підвищення гарантій повернення боргів.
Увага членів групи зосереджена на формуванні бачення майбутнього банкрутства в Україні, на проблемах досягнення оптимального балансу захисту прав інтересів кредиторів та боржників, проблемі оподаткування в процедурах банкрутства, а також на негативній практиці застосування процедур банкрутства і виявлених зловживаннях.
П’ять найбільш дискусійних питань
1. Чи підтримуєте Ви про кредиторську модель банкрутства в Україні (без мети збереження ефективного суб’єкта господарювання) шляхом найшвидшого задоволення вимог кредиторів?
2. Вчинення яких дій може бути додатково покладено на арбітражного керуючого після відкриття провадження у справі? Які повноваження на цій стадії мають бути йому додатково надані?
3. Чи доцільно вводити обмеження прав кредитора у разі неналежного виконання/невиконання визначених Кодексом України з процедур банкрутства обов’язків або зловживання правами (зокрема, за безпідставне несхвалення звітів, за подання необгрунтованої заяви про відсторонення арбітражного керуючого від участі у справі, неявку в судові засідання, неприбуття на збори кредиторів/засідання комітету кредиторів тощо)?
4. Чи забезпечують норми Кодексу України з процедур банкрутства захист прав та законних інтересів добросовісних контрагентів боржника у правочинах, вчинених у підозрілий період?
5. Чи необхідно визначити у Кодексі України з процедур банкрутства «пов’язана особа»?
Не буду висловлювати поки тут свою думку по цих питання для чистоти дослідження Як і всі заповню опитувальник і поділюсь згодом з вами узагальненнями.
З усіма питаннями опитувальника можливо ознайомитись за посиланням.
І також можете подивитись предметні дискусії щодо обговорення питань і пошуку шляхів вирішення проблем за посиланнями тут і тут.
- Як ефективно подати скаргу до УДАБК: кейс забудови в прибережній смузі Дніпра Павло Васильєв вчора о 13:54
- На росії існує лише одна церква – це терор Володимир Горковенко 30.05.2025 22:44
- Чому в Україні судять військових так, ніби війни немає? Валерій Карпунцов 30.05.2025 14:32
- Ритейл уже не про полиці: нова екосистема бізнесу Олег Вишняков 30.05.2025 13:13
- Про обопільну вину у справах ДТП та страховку Світлана Приймак 30.05.2025 11:48
- Чому досі немає легших бронежилетів для ЗСУ: історія марнотратства та байдужості Дана Ярова 30.05.2025 11:46
- Чому водень потребує політики, а не лише технологічного прориву? Олексій Гнатенко 30.05.2025 11:13
- Як аграрний бізнес стає жертвою рейдерства і як цьому запобігти Сергій Пагер 30.05.2025 09:08
- Відсутність доходу як підстава для звільнення від сплати судового збору: судова практика Арсен Маринушкін 30.05.2025 08:39
- Мінфін проігнорував вимоги громадськості підвищити акциз на ТВЕН Артур Парушевскі 29.05.2025 18:58
- Підроблені документи: правовий компас Дмитро Зенкін 29.05.2025 16:47
- Хрестоматія винахідництва. Системно-синергетична методика Вільям Задорський 29.05.2025 14:43
- Кібербезпека: до яких викликів готуватися у 2025 році Андрій Михайленко 29.05.2025 14:12
- Як реалізувати переважне право купівлі частки ТОВ? Альона Пагер 29.05.2025 11:36
- Кенселінг як штучний контроль Михайло Зборовський 28.05.2025 13:21
- Рівність у регламентах, асиметрія на практиці: дебютні уроки конкурсу в апеляцію 1184
- Чому в Україні судять військових так, ніби війни немає? 281
- Оцінка доказів в аудиті та кримінальному процесі: точки дотику з точки зору ШІ 146
- Експертне дослідження шахрайських схем: практичні аспекти для адвокатів 140
- Промптинг як нова необхідна навичка: чому вона важлива для кожного 91
-
Україна оголосила, що не виплатить понад $665 млн власникам ВВП-варантів
Фінанси 11930
-
Нове житло на межі зникнення. Що говорить статистика про кризу на ринку нерухомості
Бізнес 9019
-
Фахівці назвали доступний і недорогий продукт, що знижує рівень холестерину
Життя 7068
-
Тест на дорослість: щоб кожна дитина була бажаною. Розвінчуємо міфи про планування сім'ї
Спецпроєкт 6804
-
Німецький виробник одягу Gerry Weber закриває всі магазини – бренд викупили іспанці
Бізнес 6528