Закон vs бізнес
“Вкрай важко керувати невинними людьми. Єдина влада, якою володіє керівництво держави — сила, здатна зламати злочинний елемент. А якщо злочинців не достатньо, значить потрібно їх створювати. Для цього приймається така кількість законів, що людині нем
“Вкрай важко керувати невинними людьми.
Єдина влада, якою володієкерівництво держави —
сила, здатна зламати злочиннийелемент.
А якщо злочинців не достатньо,значить потрібно їх створювати.
Для цього приймається така кількість законів,
що людині неможливо існувати, не порушуючи їх”
Айн Ренд. Уривок з книги “Атлантрозрправив плечі”
ЗАКОН VSБІЗНЕСВ УКРАЇНІ. ХТО КОГО?
Останні півроку більшість моїх розмов з бізнесменами зводиться до того,як можна захистити їх бізнес від держави. Ми опинились в парадоксальнійситуації, коли творець (народ) змушений захищатись від свого творіння (системиуправління). Питання вже ніби і заїжджене і ніхто під сумнів не ставить, щобізнес в опозиції до держави, але про це не говорять, бо розмова явно піде в розріз закону, а це зайве. Саме тому, малийі середній бізнес спокійно тримається в тіні, йому комфортно в паралельномусвіті, хоч і доводиться час від часу залагоджувати якісь бюрократичні питання,з кимось судитись чи заповнювати папірці.
Можна було б і мені про це мовчати,але не все просто. На моральному грунті в громадян виникає такий собівнутрішній конфлікт: людина стає вразливою і має перед системою слабке місце –вона для держави завжди порушник, в кращому випадку, або злочинець в гіршому.
Тому висновок – паралельна реальністьповинна моментами перетинатися із роздутою державною для збереженнягромадського спокою і ключових елементів функціонування державного апарату, цеперше. І друге, український бізнесмен повинен позбутися відчуття провини за те,що порушує закон, який не порушити не можливо.
В ЧОМУ ВСЯ СУТЬ ЦІЄЇ ПРАВОВОЇФІЛОСОФІЇ?
Гляньмо історію. Коли виникаєрозмова про право? Тоді коли чийсь інтерес порушено і треба була істотнапідстава для його захисту. За ідеальних обставин (коли всі добрі), право мало ббути чимось абсолютно природнім (як вживання їжі, до прикладу) і таким, що непотребує фіксації на папері чи погодження вождем, імператором, або верховноюрадою. Тим не менше, наш світ неідеальний і регуляторні механізми однозначнопотрібні.
Водночас, що теж природньо, людствопрактикує жити під керівництвом еліт, тобто людей, які у відповідний часзголосилися взяти на себе важелі керування масами. Це теж природньо, як і те,що першочергово еліти задовольняють свій приватний інтерес, а не інтерескерованих ними мас. А для задоволення власного інтересу, а це перш за все потребамаксимально довго залишитись в колі еліти, треба був особливий інструмент, якимстав закон, що дозволив створити у населення відчуття провини за свою недосконалість.Закон мав призначення стати таким, аби громадяни відчули себе порушниками вже вмомент його створення (як от нова редакція Податкового кодексуJ).
Це все абсолютно лягає в рамкиприродніх відносин, одночасно потребує унікального його розуміння тими людьми,які не є правлячою елітою, але є рушійною силою розвитку суспільства і людськоїеволюції. Хто це? Підприємці, ноухауери (творціновітніх технологій) і, найголовніше, молоді люди, які на генному рівні маютьзакладену потребу до руху вперед.
Отож їм і присвячуємо цю розмову.
Перше питання яке ви повинні задатисобі при оцінці того чи іншого закону таке: чи створений цей закон длязадоволення моїх потреб, як учасника суспільних відносин, для сприяння мого розвиткучи розвитку моєї сім’ї, для захисту мого бізнесу, чи може цей закон спрямованийна те, щоб ще більше обмежити мене?
Все елементарно, просто задайте собіце питання і аналізуйте без зовнішніх чинників, без телебачення, соцмереж ірадіо. Тільки ви і закон.
Для того, щоб ваш бізнесі державний апарат існували в ідеальній гармонії досить дотримуватись ТРЬОХПРАВИЛ:
1. Бутьте переконані в тому, що ви іваш бізнес є соціально корисними. Тобто, ваша діяльність повинна вноситипокращення у існування суспільства, в якому ви її здійснюєте. На приклад,роздрібна торгівля повинна постійно еволюціонувати, робити покупки длякінцевого споживача зручними і приємними, надані спеціалістами послуги повиннібути постійно на етапі удосконалення, виготовлений матеріал має бути потрібнимреальному сектору економіки, а це все разом повинне мати одну єдину ціль –РОЗВИТОК У НАПРЯМКУ ПОКРАЩЕННЯ. Цей постійний процес і ваша участь у ньомуабсолютно зведе нанівець відчуття провини за недозаповнений папірець чиоптимізований податок, якби страшно і відверто це не звучало.
2. Пам’ятайте про ідеологічну основу українського права:особа має право робити ВСЕ, що не заборонено законом, а представник держаноївлади ТІЛЬКИ те, що законом прямо передбачено. Візьміть собі нарешті це наозброєння і користуйтесь неврегульованістю багатьох сфер відносин.
3. І останнє. Вивчіть правові основиконкретно вашого бізнесу. Нехай ви не юрист, але знання основ і правил гри вбереже вас у потрібний момент, де поруч можене виявитись адвоката.
Ці речі однозначно нестануть панацеєю для українського бізнесу. Тим не менше, дадуть основирозуміння ситуації і зможуть підготувати до труднощів молодого спеціаліста вжена початку реалізації його геніальних ідей, а це, в свою чергу, дасть намможливість продовжити свій рух в напрямку розвитку.
Успіхів Вам!
- Бізнес з країнами Близького Сходу: що потрібно знати про гроші, темп і традиції Любомир Паладійчук вчора о 21:38
- Фінансова свобода: що ми насправді вкладаємо у це поняття? Олександр Скнар вчора о 14:34
- Нова ера на енергетичних ринках: кінець диктатури цін Ксенія Оринчак 08.07.2025 16:49
- Український бізнес на Близькому Сході: культура, право і підводні камені Олена Широкова 08.07.2025 16:12
- Замість реформи – репертуар. Замість дій – кастинг на премʼєра Дана Ярова 08.07.2025 15:54
- Преюдиційне значення рішення МКАС при ТПП України для інших спорів: правовий аналіз Валентина Слободинска 08.07.2025 14:47
- Чому бізнес-коучинг стає все більш затребуваним? Олександр Скнар 08.07.2025 14:27
- Негаторний чи віндикаційний позов: який спосіб захисту обрати у земельному спорі? Андрій Лотиш 08.07.2025 14:03
- З житлом і роботою: як змінюється філософія проєкту "Прихисток" Галина Янченко 08.07.2025 13:59
- 5 найтиповіших помилок при впровадженні електронного документообігу Олександр Вернигора 08.07.2025 12:47
- Енергоринок України 2025, коли прийдуть європейські трейдери Ростислав Никітенко 07.07.2025 21:07
- 2025-й: нові провали без нових прізвищ Дана Ярова 07.07.2025 18:49
- Справи про міжнародне викрадення дітей в світлі практики Верховного Суду Леся Дубчак 07.07.2025 18:09
- Мідь – новий барометр глобальних трансформацій Ксенія Оринчак 07.07.2025 15:29
- Договір про рекламні послуги: наслідки порушень у судовій практиці Сергій Барбашин 07.07.2025 11:19
- Готують підвищення тарифів для населення 707
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ 142
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? 128
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? 95
- Кримінальна відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів на утримання дитини 87
-
Кава може на 20-30% знизити ризик діабету другого типу – дослідження
Життя 6513
-
"Він просто зник": усе, що потрібно знати про гостинг – пояснює психологиня Ірина Шеньє
Життя 5796
-
Україна з нуля збудувала винятковий ВПК, але він працює лише на 60% – фон дер Ляєн
Бізнес 3802
-
Мовний апгрейд: як правильно сказати українською "пир горой", "в рассрочку" і ще вісім фраз
Життя 3209
-
Укрзалізниця закупить вагони нового покоління: основні характеристики
Бізнес 3025