Трансформація ДФС в незалежну службу – цивілізована вимога сучасності
Незалежність України... Що вона означає для кожного з нас? І що для мене - незалежність ДФС
Очевидно, що суверенність визначається не лише територією, але й відсутністю будь-якого впливу на рішення країни щодо міжнародних векторів та розвитку економіки. Це її політична самостійність, суверенітет владних та контролюючих органів. Незалежність – не абстрактне поняття. Це конкретні кроки з позбавлення старих зужитих ідеологічних догм, подолання корупційних схем в державних органах влади, забезпечення самостійності судової системи, фіскальної служби.
Від органу тиску до ефективного інструменту з детінізації економіки
Що стосується незалежності ДФС, для мене особисто, – це позбавлення від сформованих роками стереотипів, що податкова міліція – це загроза для бізнесу, інструмент тиску на підприємців. Якщо відверто, за роки незалежності фіскальна служба так і не стала самостійною структурою, яка б діяла виключно в інтересах держави. Так звані маски-шоу, блокування рахунків підприємств, корупційні схеми – не найкращим чином вплинули на її імідж. Суспільство сприймало податкового міліціонера, як корупціонера, а бізнес вважав його ворогом.
Зараз ми намагаємось кардинально змінити ситуацію, запровадити нову філософію взаємовідносин з бізнесом: Ми не втручаємось в роботу білого бізнесу, а зосереджуємо увагу на активній протидії «тіньовикам»! І це не просто слова. Наразі заборонено проведення слідчих дій, які можуть призвести до зупинки роботи підприємств чи ФОПів. Тобто ніякого незаконного блокування рахунків, вилучення продукції, оборотних коштів, майна тощо.
Сьогодні ДФС – це зовсім інша служба, ніж вона була ще рік тому. І ми продовжуємо якісно змінюватись, оскільки цей процес – справа не одного дня і навіть року.
Звичайно, всі здобутки можуть бути нівельовані, якщо не ліквідувати корупційну складову у роботі податкової міліції. У цьому напрямі теж ведеться копітка робота. Цього року був оновлений весь керівний склад ДФС. Перед ними поставлене завдання - відійти від корупційного спілкування з бізнесом.
На жаль, повністю викорінити корупцію з системи поки-що не вдалося, але результати є - випадків участі податкової міліції в неправомірних діях стало помітно менше. Мною оприлюднено номер власного мобільного телефону, на який можна повідомити про випадки неправомірних дій податкової міліції. І це теж спрацьовує.
Нова філософія роботи податкової міліції також потребує удосконалення внутрішніх процесів служби. Нещодавно було затверджено нову структуру ДФС з урахуванням необхідності роботи з великими масивами даних та ризиками. Тобто посилена аналітична складова діяльності відомства. Ми починаємо працювати, спираючись на прогнозування ризиків та аналітику економічних процесів. Наша мета – стати тим органом, який зможе не силовими, а інтелектуальними методами виявляти та попереджувати економічні злочини.
Час інституційних змін
Незважаючи на проведену роботу, Державна фіскальна служба залишається недореформованим відомством. Триває реорганізація ДФС. У найближчій перспективі в Україні з'явиться принципово новий орган з протидії економічним правопорушенням. Фіскальна служба має всі можливості стати основою для створення такої структури. Тут мова йде і про висококваліфіковані кадри, здатні забезпечити невідворотність покарання в сфері економічних злочинів, і про матеріально-технічну базу.
Те, що ДФС вміє ефективно працювати, навіть незважаючи на складний перехідний етап, доводять цифри. Так, за 7 місяців 2020 року податковою міліцією було забезпечено відшкодування 796,5 млн гривень завданих державі збитків. В порівнянні з минулим роком ефективність відшкодування збитків збільшилась на 84%.
Ці дані ще раз доводять, що податкова міліція має всі необхідні вміння та досвід ведення оперативно-розшукової та слідчої діяльності.
Наразі питання інституційних змін в сфері фіскального контролю стоїть надзвичайно гостро. Країні потрібна повноцінна незалежна служба, яка консолідує всі повноваження з боротьби з фінансовими злочинами проти держави. Така трансформація ДФС стане завершальним етапом у її реформуванні і дозволить підвищити ефективність та прозорість фіскального контролю. Нова служба на базі ДФС має всі можливості стати дієвим механізмом з детінізації економіки.
- Фінансова свобода: що ми насправді вкладаємо у це поняття? Олександр Скнар 14:34
- Нова ера на енергетичних ринках: кінець диктатури цін Ксенія Оринчак вчора о 16:49
- Український бізнес на Близькому Сході: культура, право і підводні камені Олена Широкова вчора о 16:12
- Замість реформи – репертуар. Замість дій – кастинг на премʼєра Дана Ярова вчора о 15:54
- Преюдиційне значення рішення МКАС при ТПП України для інших спорів: правовий аналіз Валентина Слободинска вчора о 14:47
- Чому бізнес-коучинг стає все більш затребуваним? Олександр Скнар вчора о 14:27
- Негаторний чи віндикаційний позов: який спосіб захисту обрати у земельному спорі? Андрій Лотиш вчора о 14:03
- З житлом і роботою: як змінюється філософія проєкту "Прихисток" Галина Янченко вчора о 13:59
- 5 найтиповіших помилок при впровадженні електронного документообігу Олександр Вернигора вчора о 12:47
- Енергоринок України 2025, коли прийдуть європейські трейдери Ростислав Никітенко 07.07.2025 21:07
- 2025-й: нові провали без нових прізвищ Дана Ярова 07.07.2025 18:49
- Справи про міжнародне викрадення дітей в світлі практики Верховного Суду Леся Дубчак 07.07.2025 18:09
- Мідь – новий барометр глобальних трансформацій Ксенія Оринчак 07.07.2025 15:29
- Договір про рекламні послуги: наслідки порушень у судовій практиці Сергій Барбашин 07.07.2025 11:19
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? Катерина Присяжнюк 07.07.2025 11:09
- Готують підвищення тарифів для населення 707
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік 415
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 180
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ 140
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? 127
-
10 липня зійде Оленяча повня: о котрій її спостерігати
Життя 17333
-
Психологія мільярдерів: чому вони купують наддорогі речі і навіщо їм це
Життя 9786
-
Кава може на 20-30% знизити ризик діабету другого типу – дослідження
Життя 6446
-
"Він просто зник": усе, що потрібно знати про гостинг – пояснює психологиня Ірина Шеньє
Життя 4191
-
"2000 метрів до Андріївки" Мстислава Чернова вийде вже в серпні – міжнародний трейлер
Життя 2914