Інфляція в США зростає. І до чого тут Україна?
Війна в Україні призвела до зростання світових споживчих цін, особливо на пшеницю та олію. Інфляція в США зростала швидше, ніж у ЄС через відмінності у відновленні економіки після пандемії COVID-19.
Згідно з індексом інфляції, який оприлюднив Мінпраці США, у травні показник зріс до 8,6%. Роль зіграли як внутрішні фактори (постковідне відновлення економіки шляхом дешевих кредитів, дотацій та іншого), так і зовнішні. Звісно, першочерговий зовнішній фактор - війна в Україні, що спричинила збільшення цін на нафту та збій у логістиці.
Великі сподівання Уряд США покладав на ринок нерухомості, який був стабільним (з інфляцією на початку 2021 року - в 1,4%). Однак, як пише американське видання WSJ, вже у травні цього року показник підскочив до 5,1%.
Чому це проблема?
Показник інфляції житла складає близько 2/5 від розрахунку основного індексу споживчих цін (CPI). Для стримування інфляції представники Федеральної Резервної Системи підвищили базову процентну ставку до 1,75% проти 0,25% у січні.
Зростання колосальне! 26-27 липня можливе чергове підвищення. Підвищення процентної ставки впливає на всю фінансову сферу й означатиме вищі відсотки за депозитами та облігаціями, але й більше платитимуть за кредитними лініями.
Фактично підхід відомий - захистити вклади/кошти та стимулювати не витрачати їх, що має стримати інфляцію. Попри ці заходи, інфляція може зрости до 6,5% протягом наступних кількох місяців. І це максимум за останні 36 років.
Здається від американських будиночків з галявинами до поля бою в Україні дуже далеко, але саме потужність фінансової системи США дає можливість купувати нам HIMARS, Javelin та інше надсучасне озброєння. Тому економічгний добробут штатів має бути для нас не менш важливим, ніж власний.
Але все не так погано.
По-перше, збільшення видобування нафти на 650 тис. барелів на добу країнами ОПЕК+, розблокування Венесуели та нарощування її видобутку на 400 тис. барелів на добу суттєво наситить ринок та зменшить ціни.
По-друге, інші ринки, зокрема: страхування, медичних послуг показують падіння цін. В сукупності це має вирівняти ринок та стабілізувати долар.
До того, не забуваємо про українське зерно!
Розблокування портів також суттєво вплине на продовольчий ринок та задасть вектор зменшення валютних цін. Тож сподіваємося не тільки на стабільність зовнішньої підтримки партнерів, а й на відновлення українського експорту та здешевлення логістичних витрат!
- Війна змінила правила гри: Україна на першому місці за передачами озброєння (2022–2024) Христина Кухарук вчора о 16:22
- Как оформить наследство в Украине, если вы находитесь за границей: пошаговая инструкция Віра Тарасенко вчора о 14:50
- Централізація закупівель: як Україна та ЄС підвищують ефективність державних витрат Олена Усеінова 23.05.2025 17:38
- Обмеження переказів між картками: що зміниться з 1 червня? Денис Терещенко 23.05.2025 15:07
- Як уникнути блокування податкових накладних? Сергій Пагер 23.05.2025 08:47
- Сімейне підприємництво в Україні: міжнародний досвід та перспективи Юлія Мороз 22.05.2025 14:15
- Світло – не трофей Ірина Голіздра 22.05.2025 12:56
- Оскарження тарифу на електроенергію: КОАС розглядає справу проти постанови КМУ Андрій Хомич 22.05.2025 11:38
- Господарювання без сторонніх або ТОВ з 1 учасником Альона Пагер 22.05.2025 09:39
- Капітал у квадратних метрах: стратегічний погляд на інвестиції в українську нерухомість Раміль Мехтієв 22.05.2025 09:07
- Хто вбив Андрія Портнова? Дмитро Золотухін 22.05.2025 01:17
- Психосоціальні ризики: прихована загроза безпеці праці, яку не варто ігнорувати Валентин Митлошук 21.05.2025 15:51
- Війна і молодь України: виклики, нові цінності та перспективи розвитку після війни Захарій Ткачук 21.05.2025 13:32
- Що робити зі скасуванням торгівельного безвізу для України Юрій Щуклін 21.05.2025 13:22
- Суд не вправі оцнювати ухвали НСРД Андрій Хомич 21.05.2025 11:39
- Хто вбив Андрія Портнова? 3436
- Україна: 68 місце за якістю життя і 87 за зарплатами – сигнал для реформ 216
- Секс під час війни: про що мовчать, але переживають тисячі 152
- Війна змінила правила гри: Україна на першому місці за передачами озброєння (2022–2024) 97
- Обмеження переказів між картками: що зміниться з 1 червня? 87
-
Нові 1920-ті, "кернесанс" і "Геть від Москви!": як живе Харків за 30 км від Росії
9533
-
Від $2000 за квадрат і робітники з Індії. Ігор Ніконов про майбутнє ринку нерухомості
Бізнес 8234
-
Виклик Маску: як Китай утричі обігнав Starlink за потужностями виробництва супутників
Думка 7414
-
Натреновані на вбивство: Кремлю доведеться розв'язувати проблему розлючених фронтовиків
Думка 6777
-
"Агресор космічного масштабу". Ексрозвідниця США про загрозу РФ, Китаю і нову роль України
5871