Подвійни стандарти польської "дружби" до України
Відверті антиукраїнські акції є результатом польської політики подвійних стандартів. Варшава зацікавлена у співпраці з Києвом, оскільки від цього може залежати питання її національної безпеки (на прикладі використання українців як засобу легітимації відмов
Останнім часом у Польщі склаласятенденція активного несприйняття всього українського – починаючи від заявокремих польських політиків, закінчуючи різного роду провокаційними діями збоку певних груп громадян. Так, 18 березня у Варшаві відбулася акція представниківдвох праворадикальних груп, які виступали проти імміграційної політикипольського уряду. Лейтмотивом заходу була демонстрація зневаги до так званої«українізації польського ринку праці».
Дійсно, на заробітки до сусідньоїдержави їде велика кількість українців. Сюди ж варто додати й корінних етнічнихукраїнців історичних територій Холмщини та Підляшшя, які є повноправнимигромадянами Польщі. На думку учасників акції, їхній уряд цілеспрямовано створюєкомфортні умови для працевлаштування українців. Відповідно, за такою логікоюполяки виїжджають на заробітки до Великої Британії та Німеччини. Такожправорадикали зазначали про те, що їхня акція не спрямована проти конкретногонароду, а має на меті висловлення протестувласному уряду.
Перш за все, при розгляді даноїситуації до уваги потрапляє факт свідомого перекручування наявного стану справ.Як відомо, дійсно для трудової міграції українців у Польщі було створенонепогані умови. Більше того, це стосується не лише сфери праці, а й, наприклад,освіти. Але такі заходи Варшави стали відповіддю на звуження польського ринкуробочої сили внаслідок її відтоку в раніше згадані держави ЄС. Тому трудоваміграція українців є не причиною, а наслідком аналогічного процесу в поляків.Відповідно, суботня акція праворадикалів за своєю сутністю є провокаційною,оскільки її засновок побудований на маніпуляції фактами.
У той же час слід згадати, щопотужна трудова міграція українців використовується Польщею назовнішньополітичній арені. Так, коли в ЄС піднімається проблема виконаннякраїнами-членами квотного принципу розподілу біженців з Близького Сходу, тоВаршава експлуатує «українське питання», посилаючись на факт значного тискунаселення нашої держави на її східні кордони. Відповідно, це автоматично звільняєПольщу від прийому й розташування сирійських та інших мігрантів. Томуприсутність української робочої сили є вигідною для неї не лише у практичному,а й у зовнішньополітичному вимірі.
На останок варто зазначити, щотакого роду відверті антиукраїнські акції є результатом польської політикиподвійних стандартів. Варшава зацікавлена у співпраці з Києвом, оскільки відцього може залежати питання її національної безпеки (на прикладі використанняукраїнців як засобу легітимації відмови виконувати квоти по розташуваннясирійських біженців). Але в той же час, звинувачуючи Україну у проявахнаціоналізму, Польща іноді сама свідомо підтримує націоналістичні погляди своїхгромадян. У подальшому майбутньому така політика подвійних стандартів може лишезашкодити правлячій партії «Право і справедливість». Прикладом цього єнещодавня новина про те, що серед польських громадян збільшився рівеньнезадоволеності роботою Національною Асамблеєю.
- Фінансова свобода: що ми насправді вкладаємо у це поняття? Олександр Скнар 14:34
- Нова ера на енергетичних ринках: кінець диктатури цін Ксенія Оринчак вчора о 16:49
- Український бізнес на Близькому Сході: культура, право і підводні камені Олена Широкова вчора о 16:12
- Замість реформи – репертуар. Замість дій – кастинг на премʼєра Дана Ярова вчора о 15:54
- Преюдиційне значення рішення МКАС при ТПП України для інших спорів: правовий аналіз Валентина Слободинска вчора о 14:47
- Чому бізнес-коучинг стає все більш затребуваним? Олександр Скнар вчора о 14:27
- Негаторний чи віндикаційний позов: який спосіб захисту обрати у земельному спорі? Андрій Лотиш вчора о 14:03
- З житлом і роботою: як змінюється філософія проєкту "Прихисток" Галина Янченко вчора о 13:59
- 5 найтиповіших помилок при впровадженні електронного документообігу Олександр Вернигора вчора о 12:47
- Енергоринок України 2025, коли прийдуть європейські трейдери Ростислав Никітенко 07.07.2025 21:07
- 2025-й: нові провали без нових прізвищ Дана Ярова 07.07.2025 18:49
- Справи про міжнародне викрадення дітей в світлі практики Верховного Суду Леся Дубчак 07.07.2025 18:09
- Мідь – новий барометр глобальних трансформацій Ксенія Оринчак 07.07.2025 15:29
- Договір про рекламні послуги: наслідки порушень у судовій практиці Сергій Барбашин 07.07.2025 11:19
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? Катерина Присяжнюк 07.07.2025 11:09
- Готують підвищення тарифів для населення 706
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік 414
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 180
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ 139
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? 127
-
10 липня зійде Оленяча повня: о котрій її спостерігати
Життя 17161
-
Психологія мільярдерів: чому вони купують наддорогі речі і навіщо їм це
Життя 9687
-
Кава може на 20-30% знизити ризик діабету другого типу – дослідження
Життя 6432
-
"Він просто зник": усе, що потрібно знати про гостинг – пояснює психологиня Ірина Шеньє
Життя 4038
-
"2000 метрів до Андріївки" Мстислава Чернова вийде вже в серпні – міжнародний трейлер
Життя 2914