"Укрзалізницю" розкрадають на всіх рівнях
Вчора стало відомо про те, що працівниками СБУ було викрито злочинну схему в Південно-Західній залізниці, учасники якої шляхом незаконних маніпуляцій отримували 1 мільйон гривень.
Доволі часто,говорячи про корупцію та хабарництво, кожен з нас одразу ж думає про вищихчиновників і т. д. Але, на превеликий жаль, без уваги громадськості залишаютьсявипадки здійснення економічних злочинів керівниками середньої та нижчої ланокуправління. Власне, це й робить корупцію на даному рівні більш небезпечною,оскільки звичайні громадяни сприймають її як належне. Не говорячи про те, щонасправді елементарне розкрадання майна на місцях завдає більших збитківекономіці та стабільності в цілому.
Вчора стало відомо про те, що працівникамиСБУ було викрито злочинну схему в Південно-Західній залізниці, учасники якоїшляхом незаконних маніпуляцій отримували 1 мільйон гривень. Полягала вона втому, що керівники середньої ланки згаданої філії «Укрзалізниці» разом здеякими своїми підлеглими розкрадали паливно-мастильні матеріали, а потімпродавали їх певним комерційним структурам. Як відомо, щоденно злочинці зливализі складів по 2 тонни дизельного палива. У подальшому буде встановлено термін, протягомякого функціонувала схема, та, відповідно, загальні збитки нанесені«Укрзалізниці» в ході розкрадання паливно-мастильних матеріалів.
На перший погляд може здатися, що сума1 мільйон гривень щомісячно є мізерною, особливо, якщо порівнювати з останньоюсправою щодо привласнення окремими чиновниками «Укрзалізниці» майже 50мільйонів гривень. Але слід розуміти, що саме економічні злочини в нижчій тасередній ланках породжують корупцію у вищих ешелонах управління. Вартозауважити, що фігуранти згаданої схеми навряд чи розкрадали б паливно-мастильніматеріали, якби не мали «вільного простору». Мова йде про те, що або начальникикерівників середньої ланки просто здійснювали слабкий контроль за ввіреним їмдержавним майном, тобто проявляли злочинну недбалість, або вони також мали своїдивіденди від схеми. Для цього вищі чиновники могли свідомо завищувати напаперах потреби у виділенні паливно-мастильних матеріалів і т. і.
Саме тому економічні злочини нанижчій та середній ланках управління «Укрзалізниці» є вкрай небезпечними. Першза все, це зумовлюється слабким контролем з боку громадськості. По-друге, вартоприпустити, що будь-які корупційні дії, схеми розкрадання майна на місцях і т.і. здійснюються з відома та, можливо, за опосередкованої участі деяких високихчинів. Тому різного роду економічні злочини на вищих щаблях управлінняздебільшого виступають простою сумою незаконних дій на нижчому та середньомурівнях. Відповідно, викриття схеми розкрадання майна в Південно-Західнійзалізниці є лише маленькою частиною загальної корумпованої системи, яка,імовірно (якщо враховувати декілька останніх справ щодо привласнення коштів тапостачання бракованих запчастин), існує в «Укрзалізниці».
На останок варто зазначити, щофункціонування кожної такої схеми не просто завдає збитків економіці держави, ай уповільнює та в деяких випадках навіть зупиняє процес модернізаціїзалізничних шляхів. Тому реалізація різного роду планів та проектів ремонтнихробіт має супроводжуватися жорстким контролем фінансових ресурсів і боротьбою зкорупцією та розкраданням майна в «Укрзалізниці», існування яких, безумовно,становить загрозу для державної безпеки.
- Фінансова свобода: що ми насправді вкладаємо у це поняття? Олександр Скнар 14:34
- Нова ера на енергетичних ринках: кінець диктатури цін Ксенія Оринчак вчора о 16:49
- Український бізнес на Близькому Сході: культура, право і підводні камені Олена Широкова вчора о 16:12
- Замість реформи – репертуар. Замість дій – кастинг на премʼєра Дана Ярова вчора о 15:54
- Преюдиційне значення рішення МКАС при ТПП України для інших спорів: правовий аналіз Валентина Слободинска вчора о 14:47
- Чому бізнес-коучинг стає все більш затребуваним? Олександр Скнар вчора о 14:27
- Негаторний чи віндикаційний позов: який спосіб захисту обрати у земельному спорі? Андрій Лотиш вчора о 14:03
- З житлом і роботою: як змінюється філософія проєкту "Прихисток" Галина Янченко вчора о 13:59
- 5 найтиповіших помилок при впровадженні електронного документообігу Олександр Вернигора вчора о 12:47
- Енергоринок України 2025, коли прийдуть європейські трейдери Ростислав Никітенко 07.07.2025 21:07
- 2025-й: нові провали без нових прізвищ Дана Ярова 07.07.2025 18:49
- Справи про міжнародне викрадення дітей в світлі практики Верховного Суду Леся Дубчак 07.07.2025 18:09
- Мідь – новий барометр глобальних трансформацій Ксенія Оринчак 07.07.2025 15:29
- Договір про рекламні послуги: наслідки порушень у судовій практиці Сергій Барбашин 07.07.2025 11:19
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? Катерина Присяжнюк 07.07.2025 11:09
- Готують підвищення тарифів для населення 707
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 193
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ 141
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? 127
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? 95
-
Кава може на 20-30% знизити ризик діабету другого типу – дослідження
Життя 6486
-
"Він просто зник": усе, що потрібно знати про гостинг – пояснює психологиня Ірина Шеньє
Життя 5080
-
"2000 метрів до Андріївки" Мстислава Чернова вийде вже в серпні – міжнародний трейлер
Життя 2917
-
Укрзалізниця закупить вагони нового покоління: основні характеристики
Бізнес 2852
-
Україна з нуля збудувала винятковий ВПК, але він працює лише на 60% – фон дер Ляєн
Бізнес 2805