Громадскість України розпочинає об'єднавчий процес за свої соціально-економічні права
Громадяни Дніпропетровщини дійшли спільної думки того, що тільки діючи разом, об’єднавши власні зусилля, можна разом добитися позитивного впливу на владу та досягнення необхідних зрушень в суспільстві на краще.
30 листопада 2010 року в м.Дніпропетровську відбулися Громадські слухання щодо обг о ворення соціально-економічної політики влади. Були розглянуті питання реформування пенсійного забезпечення, щодо Трудового кодексу, інших соціальнозначимих питань суспільного життя. Серед присутніх були представники м.м. Павлограда, Нікополя, Кривого Рогу, Дніпропетровська , б ули присутні гості с Києва, Донецька, Харкова, Запоріжжя, інших регіонів Дніпропетровської області і України.
Учасники Громадських слухань зазначили, що соціально-економічна політика влади на сьогодні є такою, що не забезпечує повноцінне життя людей. Влада переймається лише захистом прав і інтересів олігархічних кланів, крупного капіталу та заможних людей. Останні дії влади по прийняттю Податкового кодексу, Трудового кодексу України тільки підтверджують побоювання людей про очікуване погіршення їх добробуту та втрати захищеності. Нові пропозиції влади щодо прийняття в майбутньому нового Житлового кодексу, погіршення в сфері охорони здоров’я, в інших сферах суспільного життя не несуть покращення добробуту людей.
Існує заборгованість з виплати заробітної плати понад 1,3 млрд. грн.., за розрахунками МОП в країні налічується 2 млн. безробітних, а згідно останніх опитувань, проведених Українським демократичним колом 45,8% українців констатують погіршення свого матеріального стану, а кожна десята сім'я претерпає нестачу грошей на їжу.
Все це говорить про негативні тенденції в діях влади, яка не ефективно діє в сфері покращення соціально-економічної ситуації в країні.
Аби все це змінити на краще, було прийняте рішення об’єднувати спільні сили в суспільстві. Учасники слухань дійшли згоди того, що тільки через об'єднання прогресивних профспілкових лідерів, делегатів трудових колективів та представників малого та середнього бізнесу, в чітко скоординовані міжгалузеві структури, можна буде створити основу для народження масового НАРОДНОГО СОЦІАЛЬНОГО РУХУ, що буде здатним відстоювати права та свободи простого народу.
Громадські слухання дійшли спільної думки того, що тільки діючи разом, об’єднавши власні зусилля, можна разом добитися позитивного впливу на владу та досягнення необхідних зрушень в суспільстві на краще.
Громадськість Дніпропетровщини не сприймає соціальної політики в країні, що проводить влада, та яка загрожує повноцінному життю людей та їх існуванню. Учасники висловили підтримку підприємцям, щодо ветування Податкового кодексу України, який не забезпечує стратегію соціально-економічного реформування економіки та, як такого, що звужує права підприємців і може призвести до суттєвого скорочення самозайнятого населення та зростання безробіття в Україні.
Не отримали підтримки і пропозиції Уряду щодо підвищення пенсійного віку для жінок, і загалом, для усіх громадян України, без впровадження нормальних соціальних стандартів життя, без запровадження ефективної соціально-економічної політики та справедливого пенсійного забезпечення.
Громадскість виступила з ініціативою щодо проведення громадського обговорення Трудового кодексу України, Житлового кодексу та інших соціально значимих законів та забезпечити внесення до них таких змін та доповнень, які б закріпляли право кожного громадянина на свій захист та підтримку його як трудових, так і соціально-економічних прав та інтересів. Підтримана пропозиція щодо введення в практику суспільства прийняття законів, що стосується суспільного життя людей, тільки після їх широкого і системного обговорення з громадськістю. Сприяти створенню та повноцінному формуванню в країні громадянского суспільства.
Для реалізації проголошених цілей і завдань, в рамках ВГО «Загальноукраїнський трудовий рух – Солідарність», була створена Дніпропетровська обласна Міжгалузева рада страйкового руху України «За соціальну справедливість», до складу якої ввійшли найбільш активні громадяни Дніпропетровщини. Усі бажаючі сприяти змінам на краще можуть приєднатися до цієї Ради. Діяльність такої Рад и має бути предосторогою владі , щодо її незаконних дій та дій направлених на звуження конституційних прав і свобод людей.
Наступні слухання згодом будуть проведені в м.м.Миколаїв, Харків, Львів. Загалом, такі слухання заплановано прове сти в усіх обласних центрах України та м.Києві.
- Війна змінила правила гри: Україна на першому місці за передачами озброєння (2022–2024) Христина Кухарук 16:22
- Как оформить наследство в Украине, если вы находитесь за границей: пошаговая инструкция Віра Тарасенко 14:50
- Централізація закупівель: як Україна та ЄС підвищують ефективність державних витрат Олена Усеінова вчора о 17:38
- Обмеження переказів між картками: що зміниться з 1 червня? Денис Терещенко вчора о 15:07
- Як уникнути блокування податкових накладних? Сергій Пагер вчора о 08:47
- Сімейне підприємництво в Україні: міжнародний досвід та перспективи Юлія Мороз 22.05.2025 14:15
- Світло – не трофей Ірина Голіздра 22.05.2025 12:56
- Оскарження тарифу на електроенергію: КОАС розглядає справу проти постанови КМУ Андрій Хомич 22.05.2025 11:38
- Господарювання без сторонніх або ТОВ з 1 учасником Альона Пагер 22.05.2025 09:39
- Капітал у квадратних метрах: стратегічний погляд на інвестиції в українську нерухомість Раміль Мехтієв 22.05.2025 09:07
- Хто вбив Андрія Портнова? Дмитро Золотухін 22.05.2025 01:17
- Психосоціальні ризики: прихована загроза безпеці праці, яку не варто ігнорувати Валентин Митлошук 21.05.2025 15:51
- Війна і молодь України: виклики, нові цінності та перспективи розвитку після війни Захарій Ткачук 21.05.2025 13:32
- Що робити зі скасуванням торгівельного безвізу для України Юрій Щуклін 21.05.2025 13:22
- Суд не вправі оцнювати ухвали НСРД Андрій Хомич 21.05.2025 11:39
- Хто вбив Андрія Портнова? 3378
- Україна: 68 місце за якістю життя і 87 за зарплатами – сигнал для реформ 215
- Секс під час війни: про що мовчать, але переживають тисячі 150
- Війна змінила правила гри: Україна на першому місці за передачами озброєння (2022–2024) 81
- Обмеження переказів між картками: що зміниться з 1 червня? 77
-
Нові 1920-ті, "кернесанс" і "Геть від Москви!": як живе Харків за 30 км від Росії
7553
-
Виклик Маску: як Китай утричі обігнав Starlink за потужностями виробництва супутників
Думка 7148
-
Від $2000 за квадрат і робітники з Індії. Ігор Ніконов про майбутнє ринку нерухомості
Бізнес 6957
-
Натреновані на вбивство: Кремлю доведеться розв'язувати проблему розлючених фронтовиків
Думка 6408
-
"Агресор космічного масштабу". Ексрозвідниця США про загрозу РФ, Китаю і нову роль України
5640