Про нову редакцію правил
Деякі погляди на нові правила
Без сумніву, закони і правила є для того, щоб їх виконувати. Але закони і правила повинні писатися таким чином, щоб не ущемляти законні, тим більше конституційні права тих, на кого вони поширюються. В цілому, нові Правила мають зважений і коректний характер. Проте, деякі положення виписані таким чином, що їх можна застосувати всупереч законним правам автора.
На що хочеться звернути увагу. Пунктом 4.2. проголошує: «4.2. Заборонені: дії, що порушують принципи моралі й етикету, вияву расової, національної, релігійної, мовної й ідеологічної нетерпимості, заклики до насильства, скинення легітимної влади (виділено мною) й інших висловлень, що порушують чинне законодавство, що ганьблять честь і гідність, що порушують права й захищені законом інтереси третіх осіб, а також дії, що мають непристойний або образливий характер; що порушують права громадян на приватне життя або публічний порядок».
На перший погляд все правильно. Але, якщо виходити з того, що комою в реченні розділяються думки, що мають самостійне значення, то «заклики» «до насильства» ніяким чином не можна читати як заклики до легітимного «скинення легітимної влади». Кожен з нас має конституційне право на формування і зміну (скинення) легітимної влади. Оцінка легітимної влади і заклики до її легітимної зміни є нормою будь-якого демократичного суспільства, про що записано і в Українській Конституції. Тому Правило повинне звучати; «…, заклики до насильства, НАСИЛЬНИЦЬКОГО скинення легітимної влади…».
Не можна забувати історичну думку французьких просвітників про те, що влада – це нічний сторож, якого наймає суспільство для виконання визначених суспільством повноважень. Якщо цей «сторож» не достатньо добросовісно і ефективно виконує свої обов’язки, то суспільство його проганяє і наймає нового. Звичайно, не насильницьким, а таким же легітимним чином. Тому робити критичні зауваження на адресу цього «сторожа» і попереджати його про можливі наслідки поганої роботи не тільки право, а й обов’язок громадян. Наголошую: це не формальність, а основоположна суть взаємовідносин громадян і влади.
І ще одне положення Правил, яке заперечує арифметичне правило, що від перестановки складників сума не міняється. В пункті 4.4. читаємо: «4.4. Неприпустимі висловлення, що ганьблять ділову репутацію «Інформаційного агентства «ЛІГАБізнесІнформ», а також бездоказові висловлення, що зачіпають ділову репутацію інших компаній і організацій». Тут місце слова «бездоказово» повинне стосуватися і ділової репутації Агентства і інших висловлювань. Тому Правило повинне звучати «…що бездоказово ганьблять…» і далі по тексту. Така постановка засвідчить, що Агентство не привласнює статус недоторканності, а готове вислухати зауваження і на свою адресу, якщо для цього є необхідні докази і аргументи. Така постановка проблеми захистить саме Агентство від дій, що ганьблять його ділову репутацію.
В цілому, нагадування про правила поведінки річ потрібна, бо не секрет, що дехто іноді про них забуває. А при підготовці будь-яких правил не тільки Агентству, а й усім, хто займається цією непростою справою, треба усвідомлювати, що, як у фразі «казнить нельзя помиловать» від коми залежить судьба людини, так і в Законах і правилах вона може визначати багато чого.
- Чому ми приймаємо нелогічні фінансові рішення? Антон Новохатній 16:55
- Відповідальність батьків за шкоду, завдану дитиною: кейс наїзду на пішохода Артур Кір’яков вчора о 09:28
- Кібербезпека в руках людей: чому найслабша ланка – не код, а співробітник? Михайло Зборовський 02.05.2025 14:56
- "Дачна революція": Верховний Суд дозволив реєстрацію місця проживання у дачному будинку Арсен Маринушкін 02.05.2025 13:48
- Відповідальність батьків за тілесні ушкодження, завдані їхніми малолітніми дітьми Артур Кір’яков 02.05.2025 09:28
- Економіка агресора радує своїм падінням Володимир Горковенко 01.05.2025 20:07
- Пенсійна реформа 2025 року Андрій Павловський 01.05.2025 18:17
- Все про ПДВ: коротка інструкція від адвоката Сергій Пагер 01.05.2025 09:52
- Инструкция для семей: как проверить статус военного и оформить необходимые выплаты Віра Тарасенко 30.04.2025 23:25
- Схеми "золотих паспортів" у ЄС під забороною: удар по російських олігархах Володимир Горковенко 30.04.2025 23:08
- Захист прав національних спільнот – основний критерій вступу України в Європейський Союз Сергій Пєтков 30.04.2025 18:12
- Час убезпечувати тил Євген Магда 30.04.2025 15:36
- Шанс або вирок: як бути бізнесу в епоху цифрової трансформації Богдан Данилко 30.04.2025 15:16
- Звільнення багатодітних батьків від оподаткування на об’єкти житлової нерухомості Юрій Стеценко 30.04.2025 13:39
- Це не працює в B2B-маркетингу: як уникнути найпоширеніших помилок Алла Болоховська 30.04.2025 11:46
-
Сотні КАБів щодня, евакуації з області та весна. Як живуть прифронтові Суми і Сумщина
12169
-
Anti-age міфи: що насправді працює, а що — просто маркетинг
Життя 6936
-
Україна не допустить союзників Росії до відбудови. У "нейтральних" не буде пріоритету
Бізнес 4770
-
Країни ОПЕК+ у червні суттєво збільшать видобуток нафти
Бізнес 4298
-
Перший англомовний альбом від Ziferblat. Десять музичних новинок тижня
Життя 2366