Марш захисників Києва
Спільні проблеми об'єднали киян
Нарешті насталапо-справжньому весняна погода. Чому б не прогулятися під квітневим сонечком? Сьогоднідля багатьох киян випала можливість не просто пройтися весняними київськимивулицями, а й проявити свою громадянську позицію.
О12-й годині біля Золотих Воріт зібралися представники низки громадськихорганізацій і просто мешканці Києва, щоб взяти участь у марші на захистсоціального та культурного простору міста.
Організаторамиакції виступили ГІ «Збережи старий Київ», Громадянська служба «Свідомо»,ГО «Кияни, об’єднуймось!», Національний екологічний центр України, Асоціаціявелосипедистів Києва, Рух добровольців «Простір свободи», Всеукраїнська профспілка«Народна солідарність», ГО «Люстрація», ГІ «Об’єктивна реальність». Середучасників – також активісти ВГО «Коаліція Учасників Помаранчевої Революції», ГО«Блок соціального партнерства Порядок і Достаток», Громадянської кампанії«Форум порятунку Києва, ГО «Я – киянин».
Учасники маршувисунули вимоги, пов’язані з проблемами столиці останніх років. А їх за рокиправління команди Черновецького накопичилося чимало. Чи не найголовніша з них – незаконна забудова зелених зон таісторичного центру столиці. Організатори заходу вимагають припинити незаконнівирубки зелених зон, негайно відновлювати зелені насадження, котрі булонеправомірно знищено, змінити законодавство, посиливши санкції щодо замовниківнезаконних вирубок. Також вимагається ввести мораторій на нове будівництво вісторичному центрі, законодавчо обмежити існуючі забудови у центрі повисотності до
Хаотичнузабудову Києва має припинити прийняття закону, котрий зупинить дію лобістськогозакону «Про регулювання містобудівної діяльності». Причому в розробці новогозакону повинна взяти безпосередню участь громадськість.
Щобзберегти культурну спадщину, необхідно оприлюднити в наявному стані длявільного доступу всіх громадян України Державний реєстр нерухомих пам'ятокУкраїни і надалі негайно публікувати будь-які зміни до нього, а також ввести мораторійна виселення чи приватизацію музеїв, книжкових магазинів та бібліотек, переглянутирішення про відчуження таких об’єктів за останні 5 років і надати гіднеприміщення Музею історії Києва.
Щобнаше місто стало чистішим, треба забезпечити всі громадські місця достатньоюкількістю сміттєвих урн і баків для роздільного збору сміття, у тому числі взонах пересування пішоходів (встановити у місті урни через кожні 60–100 метрів,а також біля кожної лавки та забезпечити своєчасне прибирання сміття з них) тапризначити штраф за розкидання сміття.
Покращитьекологічну і транспортну ситуацію в столиці та зменшить транспортні проблеми створеннявелосипедної інфраструктури європейського рівня як необхідної складовоїпідготовки до Європейської футбольної першості.
Неоминули увагою й житлово-комунальні проблеми киян. Учасники акції закликають припинитинеобґрунтовані підвищення цін на опалення і транспорт, непрозору приватизаціюта розбазарювання міського бюджету, зокрема на потреби окремих релігійнихорганізацій і покарати чиновників, винних у вказаних злочинах.
Підтримуючивказані вимоги декілька організацій-учасників маршу додали до них свої. Так,ВГО «Коаліція Учасників Помаранчевої Революції», ГО «Блок соціальногопартнерства Порядок і Достаток», Громадянської кампанії «Форум порятунку Києва,ГО «Кияни, об’єднуймось!», ГО «Я – киянин» вважають, що треба боротися не з наслідкамидіятьності злочинної київської влади, а з причиною вказаних проблем. Шляхрозв’язання ситуації вони вбачають у негайному припиненні повноважень Київськоїміської ради і Київського міського голови Леоніда Черновецького та призначеннідострокових виборів. Тим паче, що підготовчі заходи для проведення референдумувже здійснюються.
Маршзахисників Києва ще раз довів готовність різнорідних за напрямками діяльностіорганізації та мешканців різних куточків столиці об’єднатися заради спільноїборотьби за достойне майбутнє свого міста, за те щоб кожен з нас міг милуватисякрасою його парків та культурних пам’яток і пишатися тим, що живе у ньому.
- Бізнес з країнами Близького Сходу: що потрібно знати про гроші, темп і традиції Любомир Паладійчук вчора о 21:38
- Фінансова свобода: що ми насправді вкладаємо у це поняття? Олександр Скнар вчора о 14:34
- Нова ера на енергетичних ринках: кінець диктатури цін Ксенія Оринчак 08.07.2025 16:49
- Український бізнес на Близькому Сході: культура, право і підводні камені Олена Широкова 08.07.2025 16:12
- Замість реформи – репертуар. Замість дій – кастинг на премʼєра Дана Ярова 08.07.2025 15:54
- Преюдиційне значення рішення МКАС при ТПП України для інших спорів: правовий аналіз Валентина Слободинска 08.07.2025 14:47
- Чому бізнес-коучинг стає все більш затребуваним? Олександр Скнар 08.07.2025 14:27
- Негаторний чи віндикаційний позов: який спосіб захисту обрати у земельному спорі? Андрій Лотиш 08.07.2025 14:03
- З житлом і роботою: як змінюється філософія проєкту "Прихисток" Галина Янченко 08.07.2025 13:59
- 5 найтиповіших помилок при впровадженні електронного документообігу Олександр Вернигора 08.07.2025 12:47
- Енергоринок України 2025, коли прийдуть європейські трейдери Ростислав Никітенко 07.07.2025 21:07
- 2025-й: нові провали без нових прізвищ Дана Ярова 07.07.2025 18:49
- Справи про міжнародне викрадення дітей в світлі практики Верховного Суду Леся Дубчак 07.07.2025 18:09
- Мідь – новий барометр глобальних трансформацій Ксенія Оринчак 07.07.2025 15:29
- Договір про рекламні послуги: наслідки порушень у судовій практиці Сергій Барбашин 07.07.2025 11:19
- Готують підвищення тарифів для населення 708
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ 142
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? 128
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? 96
- Кримінальна відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів на утримання дитини 88
-
Кава може на 20-30% знизити ризик діабету другого типу – дослідження
Життя 6532
-
"Він просто зник": усе, що потрібно знати про гостинг – пояснює психологиня Ірина Шеньє
Життя 6105
-
Україна з нуля збудувала винятковий ВПК, але він працює лише на 60% – фон дер Ляєн
Бізнес 4852
-
"Сонне розлучення" – вихід для пар, щоб покращити якість нічного відпочинку та сексуального життя
Життя 3656
-
Мовний апгрейд: як правильно сказати українською "пир горой", "в рассрочку" і ще вісім фраз
Життя 3339