Українські девелопери ринку нерухомості, рік 2022. Частина 4/5
Передостання, четверта частина матеріалу про український ринок девелопменту нерухомості станом на осінь 2022 року
Передостання, четверта частина матеріалу про український ринок девелопменту нерухомості станом на осінь 2022 року.
ІV. АДМІНІСТРАТИВНО-ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІ ДЕВЕЛОПЕРИ.
Цей тип девелоперів був створений дійсними або минулими чиновниками та/чи держслужбовцями, що через свої службові повноваження безпосередньо мали прямий дотик до всього девелоперського ринку країни. Ці вчорашні чиновники мали владу та здебільшого працювали у Радах різного рівня від місцевих до Верховної ради. Також до цього типу девелоперів відносяться і вчорашні держслужбовці дозвільної системи будівельної галузі країни, плюс ті, що мали можливості та вплив на розподіл земельного банку міст та околиць.
Це відносно новий тип девелоперів який з’явився на ринку нерухомості України й всього пострадянського простору. Однак, вже з перших же проектів, девелопери четвертого типу показали, що вони, за роки, що знаходилися поряд з ринком нерухомості, зрозуміли які проекти слід будувати та як найкраще використовувати доступні їм земельні ділянки. Правило «вчитися на чужих помилках» було засвоєно досконало й навіки.
Вже близько десятиліття йдуть розмови про те, що київських земель для забудови залишилося обмаль, і лише адміністративно-інтелектуальних девелоперів ця проблема займає якнайменше. Як говориться, хто шукає, той знайде, а особливо якщо знаєш де шукати, та як саме проводити пошуки.
Якщо у деяких аспектах відкинути моральні категорії сприйняття виникнення тих чи інших об’єктів у центральній частині Києва, то на мою суб’єктивну думку, переважна більшість всіх побудованих об’єктів девелоперами типу №4 відповідають сучасним тенденціям висотного будівництва європейських мегаполісів, мають привабливий зовнішній вигляд і вигідно виділяються на фоні всього наявного новобуду країни. За цими показниками з девелоперами типу №4 конкурують девелопери типу №2 (про інші типи девелоперів читайте у моїх попередніх матеріалах).
Основною характеристикою девелоперів типу №4 є їхні можливості з доступу до земельних ділянок, коротке плече до адміністративного корпусу дозвільно-узгоджувальної системи та накопичений досвід в історичному сенсі розвитку всього українського ринку нерухомості. Знаходячись, так би мовити, одночасно і над процесами розвитку ринку і у системі координації ринку сьогоднішні девелопери типу №4 накопичили знання, які їм допомогли стрімко увірватися у ринок зі своїми пілотними проектами, які відразу стали знаковими на ринку та віднині сприймається як візитівки професійного відношення до девелопменту.
Мабуть цей тип девелоперів стикався з найменшою кількістю проблем на ринку серед інших типів девелоперів. Найбільш актуальним питанням (тут я зумисно не використовую слово «проблемою») було і є питання фінансування проектів, особливо на початкових етапах будівництва. Можливо саме через це питання в Україні не так багато девелоперів типу №4 серед всіх наявних девелоперських компаній.
Так вже склалося, що будь яка приваблива земельна ділянка для девелоперського проекту мала додаткове навантаження у вигляді вже існуючих сусідів та/чи суспільного простору навкруги. Саме з цих причин, доволі часто ми ставали свідками (а хтось із тих, хто зараз читає цей матеріал і безпосереднім учасником якоїсь із сторін) громадських процесів по спротиву будівництву тим чи іншим об’єктам нерухомості. При цьому дозвільна документація перед початком будівництва у девелоперів була в повному порядку.
Девелопери типу №4 переважно працюють у ціновому сегменті від Medium Plus до De Lux. Економ та Бізнес сегменти ринку зазвичай не їхній простір для творчості. У даного типу девелоперів проглядається найменший ріст цін від початку будівництва і до його завершення. Сумарні характеристики об’єктів дають змогу утримувати високі ціни, при цьому не виходячи за межі ринку, на всіх етапах будівництва.
Очікування.
У післявоєнний період девелопери типу №4 з великим прагматизмом почнуть відновлювати роботи на своїх будівельних майданчиках. Локації новобудов адміністративно-інтелектуальних девелоперів будуть приваблювати потенційних покупців і тим самим створиться фінансовий потік для подальшого розвитку проектів. У подальшому, тенденція створювати ще кращі проекти за ті що вже реалізовані девелоперами типу №4 будуть штовхати ринок до сучасного будівництва архітектурних шедеврів та розмаїття вибору на будь-який смак.
Далі буде.
- Війна змінила правила гри: Україна на першому місці за передачами озброєння (2022–2024) Христина Кухарук вчора о 16:22
- Как оформить наследство в Украине, если вы находитесь за границей: пошаговая инструкция Віра Тарасенко вчора о 14:50
- Централізація закупівель: як Україна та ЄС підвищують ефективність державних витрат Олена Усеінова 23.05.2025 17:38
- Обмеження переказів між картками: що зміниться з 1 червня? Денис Терещенко 23.05.2025 15:07
- Як уникнути блокування податкових накладних? Сергій Пагер 23.05.2025 08:47
- Сімейне підприємництво в Україні: міжнародний досвід та перспективи Юлія Мороз 22.05.2025 14:15
- Світло – не трофей Ірина Голіздра 22.05.2025 12:56
- Оскарження тарифу на електроенергію: КОАС розглядає справу проти постанови КМУ Андрій Хомич 22.05.2025 11:38
- Господарювання без сторонніх або ТОВ з 1 учасником Альона Пагер 22.05.2025 09:39
- Капітал у квадратних метрах: стратегічний погляд на інвестиції в українську нерухомість Раміль Мехтієв 22.05.2025 09:07
- Хто вбив Андрія Портнова? Дмитро Золотухін 22.05.2025 01:17
- Психосоціальні ризики: прихована загроза безпеці праці, яку не варто ігнорувати Валентин Митлошук 21.05.2025 15:51
- Війна і молодь України: виклики, нові цінності та перспективи розвитку після війни Захарій Ткачук 21.05.2025 13:32
- Що робити зі скасуванням торгівельного безвізу для України Юрій Щуклін 21.05.2025 13:22
- Суд не вправі оцнювати ухвали НСРД Андрій Хомич 21.05.2025 11:39
- Хто вбив Андрія Портнова? 3434
- Україна: 68 місце за якістю життя і 87 за зарплатами – сигнал для реформ 216
- Секс під час війни: про що мовчать, але переживають тисячі 151
- Війна змінила правила гри: Україна на першому місці за передачами озброєння (2022–2024) 95
- Обмеження переказів між картками: що зміниться з 1 червня? 85
-
Нові 1920-ті, "кернесанс" і "Геть від Москви!": як живе Харків за 30 км від Росії
9198
-
Від $2000 за квадрат і робітники з Індії. Ігор Ніконов про майбутнє ринку нерухомості
Бізнес 8024
-
Виклик Маску: як Китай утричі обігнав Starlink за потужностями виробництва супутників
Думка 7358
-
Натреновані на вбивство: Кремлю доведеться розв'язувати проблему розлючених фронтовиків
Думка 6726
-
"Агресор космічного масштабу". Ексрозвідниця США про загрозу РФ, Китаю і нову роль України
5841