Як приготувати 120 тарілок здорового харчування?
Здається, тільки вчора пройшов перший захід нашого пілотного проекту «Здорове харчування для дітей», а ось вже і весь пілот завершився. Навчання пройшли більше 120 учнів 2-4 класів київських шкіл №296, №166, №316 та Гімназії №117 ім. Лесі Українки. Метою н
Здається, тільки вчора пройшов перший захід нашого пілотного проекту «Здорове харчування длядітей», а ось вже і весь пілот завершився. Навчання пройшли більше 120 учнів 2-4класів київських шкіл №296, №166, №316 та Гімназії №117 ім. Лесі Українки. Метоюнашого «пілоту» було тестування навчальної програми про Тарілку здоровогохарчування та невелике дослідження серед школярів про їхнє щоденне харчування.
Протягомсічня-лютого 2018 р. діти з цих 4-х київських шкіл взяли участь у інтерактивнійпрезентації та практичному завданні зі створення власної Тарілки здоровогохарчування.
Як це було – можнапобачити у цьому відео.
Інтерес до проектувід батьків та вчителів був величезний. Протягом реалізації тестового проектудо участі у майбутніх заходах зареєструвалися ще 179 шкіл і 5298 дітей з усієїУкраїни. Всі вони чекають, що ми приїдемо до них з нашими заходами.
Наразі переходимодо другого етапу проекту і запрошуємо до співпраці партнерів – компанії, якимне байдуже здорове майбутнє нашої країни. Сподіваюся, що за підтримкисоціально-відповідального бізнесу ми зможемо охопити нашими офлайн- іонлайн-заходами усіх школярів, а також вчителів і батьків.
Заходи виявилися однозначноцікавими для усіх юних учасників. Найбільше дітям запам’яталися Тарілкиздорового харчування різних країн (часто дивувала японська версія) і процесстворення власної Тарілки. Більшість дітей робили дійсно здорові тарілки, хочадеякі жартівники дуже намагалися приклеїти на свою тарілку мівіну, пиво абозробити тарілку з одних солодощів. На такі випадки у нас тепер буде спеціальна «Тарілкашкідливого харчування» і Світлофор продуктів, де колір (зелений, жовтий,червоний) буде позначати корисність і рекомендовану частоту вживання найбільшпопулярних продуктів.
Більше фото івідео з проекту можна побачити на нашій Facebook-сторінці.
За бажаннямшколярі продовжують роботу і вдома – передають батькам лист з рекомендаціямищодо здорового харчування, а також можуть зробити творчу Тарілку – з паперу,пластиліну, тканини або зі справжніх продуктів. Ми вже отримали фото першихприкладів таких творчих робіт – з пластиліну, паперу і навіть тарілку, зробленузі справжніх продуктів.
Вибіркове відеоопитуванняпісля заходів показало, що проблема здорового харчування є досить глибокою іпотребує подальшої постійної роботи з усіма сторонами – як дітьми, так і батьками.Так, повноцінні сніданки – це скоріше виняток, а не правило. Більшість школярівне отримує достатньої кількості овочів та фруктів, які мають складати не менше50% денного раціону. На перекус до школи діти беруть найчастіше бутерброди зковбасою або солодощі, що теж не відповідає сучасним стандартам правильногохарчування. Разом з тим, діти дуже цінують родинні обіди та вечері, хочутьвчитися готувати самостійно та з батьками і рідними.
Проект позитивносприйняли і підтримали вчителі, адже він є практичним продовженням знань, що входятьдо шкільної програми. В усіх класах, де проходив пілот, викладачівисловлювалися за необхідність продовження проекту і проведення наступних практичнихзаходів на інші тематики, пов’язані зі здоровим харчуванням.
Ось що намнаписала після заходу Олена Короленко, класний керівник 4-Б класу СШ №166:
«На питання “Якаїжа корисна, а яка шкідлива?” діти відповідають безпомилково. Наступне питання“А що тобі більше подобається?” виявляє розбіжність між «знаю» і «роблю». Більшості дітей подобаютьсягамбургери, тістечка, суші. Проект «Здорове харчування для дітей» переводитьзнання у практику. Наприклад, завдання по створенню дітьми своєї Тарілкиздорового харчування дозволило їм самостійно з великої кількості продуктіввибрати не тільки корисні, а й ті, що подобаються дитині. Діти, як дорослі, начевідвідали віртуальний магазин».
Ще з приємного - покими проводили останній захід пілоту – отримали узгодження нашої програми відАсоціації дієтологів України та Центру громадського здоров’я Міністерстваохорони здоров’я України. Відтепер матеріали проекту є офіційно рекомендованимидо використання.
Тепер все, що нампотрібно зробити, – залучити партнерів, які зможуть фінансово підтримати нашупрограму і дати їй можливість перерости з волонтерської ініціативи у великийвсеукраїнський проект, що буде поступово змінювати наше майбутнє - наших дітей,а з ними і батьків.
Знаєте абопрацюєте в соціально-відповідальній компанії? Напишіть мені листа, і мизнайдемо найкращий і найбільш креативний і ефективний спосіб для нашої win-winспівпраці!
Зареєструватися на заходи проекту:
Зареєструватися можутьвчителі та батьки за 2 хвилини за посиланням: https://goo.gl/brr1UW.
Проект запрошує до співпраці партнерів:
Пишіть на [email protected]m
- Фінансова свобода: що ми насправді вкладаємо у це поняття? Олександр Скнар 14:34
- Нова ера на енергетичних ринках: кінець диктатури цін Ксенія Оринчак вчора о 16:49
- Український бізнес на Близькому Сході: культура, право і підводні камені Олена Широкова вчора о 16:12
- Замість реформи – репертуар. Замість дій – кастинг на премʼєра Дана Ярова вчора о 15:54
- Преюдиційне значення рішення МКАС при ТПП України для інших спорів: правовий аналіз Валентина Слободинска вчора о 14:47
- Чому бізнес-коучинг стає все більш затребуваним? Олександр Скнар вчора о 14:27
- Негаторний чи віндикаційний позов: який спосіб захисту обрати у земельному спорі? Андрій Лотиш вчора о 14:03
- З житлом і роботою: як змінюється філософія проєкту "Прихисток" Галина Янченко вчора о 13:59
- 5 найтиповіших помилок при впровадженні електронного документообігу Олександр Вернигора вчора о 12:47
- Енергоринок України 2025, коли прийдуть європейські трейдери Ростислав Никітенко 07.07.2025 21:07
- 2025-й: нові провали без нових прізвищ Дана Ярова 07.07.2025 18:49
- Справи про міжнародне викрадення дітей в світлі практики Верховного Суду Леся Дубчак 07.07.2025 18:09
- Мідь – новий барометр глобальних трансформацій Ксенія Оринчак 07.07.2025 15:29
- Договір про рекламні послуги: наслідки порушень у судовій практиці Сергій Барбашин 07.07.2025 11:19
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? Катерина Присяжнюк 07.07.2025 11:09
- Готують підвищення тарифів для населення 707
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік 416
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 180
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ 141
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? 127
-
10 липня зійде Оленяча повня: о котрій її спостерігати
Життя 17571
-
Психологія мільярдерів: чому вони купують наддорогі речі і навіщо їм це
Життя 9934
-
Кава може на 20-30% знизити ризик діабету другого типу – дослідження
Життя 6464
-
"Він просто зник": усе, що потрібно знати про гостинг – пояснює психологиня Ірина Шеньє
Життя 4420
-
"2000 метрів до Андріївки" Мстислава Чернова вийде вже в серпні – міжнародний трейлер
Життя 2916