Здорове харчування для дітей: 20 кроків від задуму до першого заходу
Тарілка здорового харчування вперше з’явилася у школах Києва. Але не в їдальнях, а на тематичному уроці, який проводять активісти проекту #ЗдоровеХарчуванняДляДітей. Школярі беруть участь у інтерактивній презентації, після чого кожен створює свою власну та
Якихось два місяцітому я писала проідею, яка з’явилася у мене після відвідування SHE Congress. Задум був утому, щоб розпочати освітню програму з питань здорового харчування дляшколярів. За цей час ми пройшли шлях від задуму до перших заходів пілотногопроекту «Здорове харчування для дітей».
Перший захід мипровели 24 січня, рівно через 2 місяці після конгресу. Після уроку дітирозповіли, що найбільше їм запам’яталося наступне: як вони робили власнутарілку здорового харчування, як виглядають тарілки інших країн, і як мипригощали їх яблучками в кінці уроку.
Подивитися більше фотоз першогозаходу, фото з другогозаходу.
Допитливі і щасливіличка другокласників – найкраще підтвердження того, що ми все придумалиправильно. Але якими були ці два місяці? Що треба було зробити, щоб проектзапрацював?
20 кроків від ідеї до першого заходу
1. 1. Почалося з того, що весь проект я розписала на стіні у себе вдома. Цевідбувалося під час прямого ефіру на Facebook, завдяки чому до проекту долучилисяактивісти з усієї України.
2. 2. Подосліджувала проблемунеправильного харчування в Україні і у світі. Потенційні наслідки і шляхиподолання. Інформації на ці теми - море,у закордонних джерелах все прекрасно подано. Кому цікаво – пишіть, поділюсяпосиланнями.
3. 3. Пройшла за три дні онлайн-курсChild Nutrition &Cooking на Coursersa. Тепер цей курс мають пройти усі працівники проекту,тим більше, що він з українськими субтитрами. Також я дуже рекомендую курс The Scienceof nutrition на Future Learn (англійською).
4. 4. Вивчили і продовжуємо вивчати закордонні матеріали на дану тематику – восновному на сайті Національної служби охорони здоров’я (NHS, Велика Британія), ChooseMyPlate (США).
5. 5. Розробили орієнтовну програмузаходів проекту (всього їх буде 5 – про овочі і фрукти, про солодке, просніданки та ін.).
6. 6. Створили і протестували на своїх дітях детальний сценарійіпрезентацію для першого заходу «Тарілка здорового харчування». Попередньоузгодили матеріали з Асоціацією дієтологів України.
7. 7. Розпочали реєстрацію волонтерівпроекту. Наразі проектом займаються близько 20 осіб. Серед них, крім мене, -адміністратор проекту, дослідник, лікарі-педіатри, дизайнер, фотограф,відеооператор, PR-менеджер, фінансист, бухгалтер, юристи, фахівець зкраудфандингу, регіональні координатори, потенційні ведучі та асистенти. Долучитисядо проекту можна тут.
8. 8 Також розпочато реєстрацію шкілна заходи проекту. На сьогодні в списку біля 20 шкіл, але маю планзбільшити цей перелік до 100 шкіл за найближчі тижні. Зареєструватися до участі в проекті можна тут. Тривалість заходу - 1урок. Аудиторія - 2-6 класи середніх шкіл, гімназій, ліцеїв. Можнареєструвати 1-11 класи на майбутнє. Вся Україна. Безкоштовно.
9. 9. Проведені зустрічі з головою Асоціаціїдієтологів України, Олегом Швецем, та з заступником голови Центру громадського здоров’я МОЗ України,Владиславом Збанацьким. Вже активно працюємо по різних питаннях – від сценаріївзаходів до поліграфічних матеріалів. Плануємо найближчим часом підписатиофіційні меморандуми про співпрацю.
10. 10. Крім офіційних структур, ми почали проводити зустрічі з представниками соціально відповідального бізнесу, якімогли б долучитися до реалізації проекту фінансово. Поки що не можу похвалитисяпідписаними з партнерами договорами, але інтерес до проекту є, його прекрасносприймають і висловлюють бажання підтримати. Найближчим часом будемо розроблятиконкретні спонсорські пакети. Компанії і особистості, які готові підтриматипроект – пишіть мені на facebook.
11. 11. Також я веду спілкування здеякими українськими зірками, яких теж дуже б хотілося залучити до проекту,як лідерів думок серед дитячої аудиторії. Поки що не можу розкривати деталі.Якщо знаєте особисто когось з celebrities, які можуть асоціюватися зі здоровимобразом життя - пишіть мені на facebook.
12. 12. Розроблено логотип проекту. Явирішила не сильно заморочуватися з назвою проекту і залишити її зрозумілою,хоч і трохи довгою. Головне, що діткам наш логотип дуже подобається.
13. 13. Створено першу презентацію дляпартнерів, в якій стисло описано весь проект.
14. 14. Проведено пілотний флешмоб#МійСуперСніданок,до якого долучилися десятки людей з усієї України.
15. 15. Розроблене опитування для дітейі батьків, щоб уточнити проблему неправильного харчування, пройти йогоможна тут.
16. 16. Обрано три школи дляпроведення пілотного проекту,проведені переговори з вчителями, керівництвом шкіл та батьківськимикомітетами. Підготовано офіційний лист для шкіл.
17. 17. Розроблені візуальні матеріалидля пілотного проекту – буклет і тарілка здорового харчування для створенняаплікації.
18. 18. Спільно з юристами розроблено формудозволу батьків на фото- і відеозйомку дітей під час заходів.
19. 19. Проведено первинний розрахуноквитрат проекту, в залежності від проведення різної кількості і різнихформатів заходів. Зараз працюємо над тим, що можна назвати «бізнес-планом» іспілкуємося з експертом з краудфандингу.
20. 20. Створена сторінка проектуна Facebook, на якій можна слідкувати за нашим розвитком.
Звичайно, були щедесятки маленьких рухів, які ми робили щодня, і про які не варто згадувати тут.Але я завжди собі нагадую, що навіть величезний проект складається з простихкроків, які кожен може подолати.
Про статус проектуна сьогодні можна дізнатися з ось цього стріму (28.01.2018).
Деколи меніздається, що коли задумав щось дійсно добре і корисне, то ідея нібитореалізується сама собою. Або так - коли ти зловив свою хвилю, свою тему, то втебе стільки енергії, що, здається, всі речі робляться самі по собі. Цепрекрасний стан, з якого не хочеться виходити. Подивимося, чи зможу я зберегтийого під час наступного етапу проекту – пошуку партнерів.
Далі буде!
- Бізнес з країнами Близького Сходу: що потрібно знати про гроші, темп і традиції Любомир Паладійчук 21:38
- Фінансова свобода: що ми насправді вкладаємо у це поняття? Олександр Скнар 14:34
- Нова ера на енергетичних ринках: кінець диктатури цін Ксенія Оринчак вчора о 16:49
- Український бізнес на Близькому Сході: культура, право і підводні камені Олена Широкова вчора о 16:12
- Замість реформи – репертуар. Замість дій – кастинг на премʼєра Дана Ярова вчора о 15:54
- Преюдиційне значення рішення МКАС при ТПП України для інших спорів: правовий аналіз Валентина Слободинска вчора о 14:47
- Чому бізнес-коучинг стає все більш затребуваним? Олександр Скнар вчора о 14:27
- Негаторний чи віндикаційний позов: який спосіб захисту обрати у земельному спорі? Андрій Лотиш вчора о 14:03
- З житлом і роботою: як змінюється філософія проєкту "Прихисток" Галина Янченко вчора о 13:59
- 5 найтиповіших помилок при впровадженні електронного документообігу Олександр Вернигора вчора о 12:47
- Енергоринок України 2025, коли прийдуть європейські трейдери Ростислав Никітенко 07.07.2025 21:07
- 2025-й: нові провали без нових прізвищ Дана Ярова 07.07.2025 18:49
- Справи про міжнародне викрадення дітей в світлі практики Верховного Суду Леся Дубчак 07.07.2025 18:09
- Мідь – новий барометр глобальних трансформацій Ксенія Оринчак 07.07.2025 15:29
- Договір про рекламні послуги: наслідки порушень у судовій практиці Сергій Барбашин 07.07.2025 11:19
- Готують підвищення тарифів для населення 707
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 194
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ 142
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? 128
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? 95
-
Кава може на 20-30% знизити ризик діабету другого типу – дослідження
Життя 6493
-
"Він просто зник": усе, що потрібно знати про гостинг – пояснює психологиня Ірина Шеньє
Життя 5449
-
Україна з нуля збудувала винятковий ВПК, але він працює лише на 60% – фон дер Ляєн
Бізнес 3486
-
Мовний апгрейд: як правильно сказати українською "пир горой", "в рассрочку" і ще вісім фраз
Життя 2988
-
Укрзалізниця закупить вагони нового покоління: основні характеристики
Бізнес 2947