Реформи у сфері державної реєстрації продовжуються
05 квітня 2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)» від 12.02.2015 № 191-VIII, яким запроваджується ряд нововведень у сфері державної реєстрації
05 квітня 2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів Українищодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)» від 12.02.2015 № 191-VIII (далі– Закон № 191-VIII). Метою прийняття даного Закону є дерегуляція господарськоїдіяльності, що, на думку його розробників, дасть можливість Україні підвищитипозицію у рейтингу Doing Business.
Серед іншого цимнормативно-правовим актом вносяться зміни до ряду статей Закону України «Продержавну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» (далі – Законпро державну реєстрацію).
Зокрема, передбачаєтьсярозширення кола суб’єктів, уповноважених здійснювати державну реєстрацію. Так, повноваженнядержавного реєстратора, передбачені Законом про державну реєстрацію, з прийомудокументів для надання адміністративних послуг у сфері державної реєстраціїюридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та видачі оформлених результатівїх надання зможуть виконувати посадові особи органів місцевогосамоврядування, адміністратори центрів надання адміністративних послуг.
Запроваджено можливістьдержавної реєстрації поза місцезнаходженням суб’єкта господарювання. Так, уразі збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства,масових порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного читехногенного характеру державна реєстрація юридичних осіб та фізичнихосіб - підприємців може проводитися визначеними Міністерством юстиціїУкраїни державними реєстраторами поза місцезнаходженням юридичної особиабо місцем проживання фізичної особи, яка має намір стати підприємцем, тафізичної особи - підприємця.
Законом № 191-VIII скорочуєтьсястрок проведення державної реєстрації. Якщо раніше державна реєстраціяюридичних осіб здійснювалася протягом трьох робочих днів з дати надходженнядокументів, то після внесення змін – у день надходження документів. Державна реєстрації фізичної особи - підприємця повиннабути проведена не пізніше наступного робочого дня після надходження документів(раніше - два робочих дні з дати надходження документів).
Реєстраційний збірзамінено адміністративним збором. Адміністративнийзбір справлятиметься у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати умісячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якомуподаються документи для проведення відповідної реєстраційної дії. Наприклад, запроведення державної реєстрації змін для юридичних осіб адміністративний збірстановить 0,05 мінімальної заробітної плати, для фізичної особи-підприємця –0,02 мінімальної заробітної плати.
Законом №191-VIII закріплено принцип відкритостівідомостей, що містяться в ЄДР, які тепер є відкритими і загальнодоступнимина офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізуєдержавну політику у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб- підприємців (за винятком реєстраційнихномерів облікових карток платників податків, відомостей про відкриття тазакриття рахунків, накладення та зняття арештів на рахунки та майно).
Законом внесенні зміни щодоінформування громадськості про проведенні реєстраційні дії, а саме:інформації про реєстраційні дії не потребує опублікування у Бюлетені державної реєстрації,натомість така інформація буде оприлюднюватись на офіційному веб-сайтіцентрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сферідержавної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.
Удосконалено і порядок інформаційноївзаємодії між ЄДР та інформаційними системами органів державної влади, а такождокументами в електронній формі.
Також внесено зміни щодо надання відомостей з ЄДР (витяг,виписка, довідка). Відомості, щомістяться в ЄДР, надаватимуться у формі:
відкритого доступу через офіційний веб-сайт центральногооргану виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державноїреєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, до актуальних намомент запиту та на визначену дату відомостей ЄДР шляхом їх пошуку, перегляду,копіювання та роздрукування;
витягу;
довідки;
виписки.
Відтепер під час провадженнягосподарської діяльності та відкриття рахунку в банку виписка з ЄДР дляідентифікації юридичної особи або її відокремленого підрозділу, або фізичноїособи-підприємця не використовується.
Позитивно оцінюючи зміни, запроваджені Законом № 191-VIII, разом з тим, слід констатувати,що законодавець уже вкотре оминає увагою проблеми, пов’язані із припиненнямбізнесу в Україні. Відтак, у нашійкраїні розпочати бізнес стало легше. Однак, його закриття для підприємцівзалишатиметься і надалі проблематичним.
- Фінансова свобода: що ми насправді вкладаємо у це поняття? Олександр Скнар 14:34
- Нова ера на енергетичних ринках: кінець диктатури цін Ксенія Оринчак вчора о 16:49
- Український бізнес на Близькому Сході: культура, право і підводні камені Олена Широкова вчора о 16:12
- Замість реформи – репертуар. Замість дій – кастинг на премʼєра Дана Ярова вчора о 15:54
- Преюдиційне значення рішення МКАС при ТПП України для інших спорів: правовий аналіз Валентина Слободинска вчора о 14:47
- Чому бізнес-коучинг стає все більш затребуваним? Олександр Скнар вчора о 14:27
- Негаторний чи віндикаційний позов: який спосіб захисту обрати у земельному спорі? Андрій Лотиш вчора о 14:03
- З житлом і роботою: як змінюється філософія проєкту "Прихисток" Галина Янченко вчора о 13:59
- 5 найтиповіших помилок при впровадженні електронного документообігу Олександр Вернигора вчора о 12:47
- Енергоринок України 2025, коли прийдуть європейські трейдери Ростислав Никітенко 07.07.2025 21:07
- 2025-й: нові провали без нових прізвищ Дана Ярова 07.07.2025 18:49
- Справи про міжнародне викрадення дітей в світлі практики Верховного Суду Леся Дубчак 07.07.2025 18:09
- Мідь – новий барометр глобальних трансформацій Ксенія Оринчак 07.07.2025 15:29
- Договір про рекламні послуги: наслідки порушень у судовій практиці Сергій Барбашин 07.07.2025 11:19
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? Катерина Присяжнюк 07.07.2025 11:09
- Готують підвищення тарифів для населення 707
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 193
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ 141
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? 127
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? 94
-
Кава може на 20-30% знизити ризик діабету другого типу – дослідження
Життя 6482
-
"Він просто зник": усе, що потрібно знати про гостинг – пояснює психологиня Ірина Шеньє
Життя 4860
-
"2000 метрів до Андріївки" Мстислава Чернова вийде вже в серпні – міжнародний трейлер
Життя 2916
-
Укрзалізниця закупить вагони нового покоління: основні характеристики
Бізнес 2806
-
Мовний апгрейд: як правильно сказати українською "пир горой", "в рассрочку" і ще вісім фраз
Життя 2657