"Маркетинг майбутнього" у 2022 або чому ваша компанія має бути у Metaverse
З розвитком цифрових технологій, люди поступово переселяються у віртуальну реальність. І якщо у ній не буде нічого про вашу компанію, більшість про неї так і не дізнається.
Штучний інтелект, персоналізована комунікація, можливість здійснити покупку відразу у соцмережах, рекламні ролики у Tik Tok, – маркетингові інструменти, які у найближчому майбутньому будуть використовуватися все частіше. Адже саме використання цих нових інструментів у маркетинговій стратегії 2022 і наступних років визначатиме успішність вашого бізнесу.
З розвитком цифрових технологій, люди (тобто цільова аудиторія) поступово переселяються у віртуальну реальність. І якщо у ній не буде нічого про вашу компанію, більшість про неї так і не дізнається.
Пам’ятаєте фільм Don’t look up? Так от – люди справді зараз рідко дивляться вгору, їхні погляди занурені в екрани смартфонів чи інших гаджетів.
MORE DIGITAL для покоління Z
І тут йдеться не лише про тотальну присутність у соцмережах. Найближче майбутнє, де буде більшість представників покоління Z, – це Metaverse. Світові бренди вже почали процес інтеграції у віртуальну реальність. До прикладу, цього року італійський будинок моди Gucci придбав віртуальну ділянку землі у метавсесвіті проєкту The Sandbox.
Це рішення дасть світовому відомому бренду можливість інтерактивного спілкування та іммерсивної взаємодії з поколінням Z. Обрані окремі модні предмети, створені дизайнерами Gucci, будуть доступні для купівлі та використання в метавсесвіті The Sandbox.
Купівлі у соцмережах
Люди здійснюють імпульсивні та емоційні покупки. Тому покупцям потрібно дати можливість купувати не лише в інтернет-магазинах, але там, де вони споживають контент про ваш бренд. Зокрема у соцмережах.
Консалтингова компанія Gartner прогнозує, що до 2026 року 60% споживачів покоління Z купуватимуть у соцмережах, а не на традиційних комерційних платформах. Наразі майже одна третина організацій B2B і B2C включили продажі на соціальних платформах у свої стратегії цифрової комерції.
Соціальні мережі одна за одною додають такі опції: Facebook Shops, Instagram Shopping. З’явився магазин у WhatsApp. Snapchat та TikTok також підхопили цю тенденцію.
Тож цей тренд не можна ігнорувати. Однак імплементуючи можливість здійснення покупок у соціальних мережах, не забувайте про якість контенту. Від його рівня залежатиме успішність та стабільність продажів.
Короткі відео та стріми
Професійно відзняті, з великим бюджетом, довгі рекламні ролики потрохи втрачають свою актуальність. Є запит на «справжність» та щирість. Прямий ефір з СЕО компанії, який відповідатиме на незручні питання, жартуватиме, зробить значно більше, ніж ідеальний рекламний відеоролик з акторами.
Після успіху коротких відеоформатів у Tik Tok інші сервіси також додали свої платформи для коротких роликів: Reels на Instagram, You Tube shorts від Google.
Згідно з дослідженнями агенції Elite, 66% респондентів надали б перевагу дізнатися про продукт з короткого відео, ніж традиційного «телевізійного».
D2C
Персоналізація контенту – вже не нова тенденція, але досі дуже актуальна. Адже споживачі, як ніколи, потребують відвертої, цілеспрямованої комунікації та турботи від брендів.
Direct to customer – це модель комунікації між компанією та споживачем без залучення посередників. Тобто компанія не використовує ритейлерів, а взаємодіє через власні майданчики – онлайн-магазин, сайт, соцмережі. Усе спілкування відбувається через зручний додаток, сайт або чат з ботом.
Завдяки такій моделі бренд контролює весь ланцюжок до свого покупця: від першого рекламного повідомлення до доставки покупки до дверей його дому. У цьому випадку компанія самостійно подбає, щоб усі етапи відбулися досконало і викликали лише позитивні емоції. Красиво запакує продукт, підпише листівку (вказавши ім’я клієнта), подарує бонусну картку тощо.
Тож у майбутньому успішнішими будуть компанії, які створять власну зручну екосистему для своїх клієнтів. Йдеться про єдиний простір з великою кількістю сервісів та доступом через один зручний додаток.
- Війна змінила правила гри: Україна на першому місці за передачами озброєння (2022–2024) Христина Кухарук 16:22
- Как оформить наследство в Украине, если вы находитесь за границей: пошаговая инструкция Віра Тарасенко 14:50
- Централізація закупівель: як Україна та ЄС підвищують ефективність державних витрат Олена Усеінова вчора о 17:38
- Обмеження переказів між картками: що зміниться з 1 червня? Денис Терещенко вчора о 15:07
- Як уникнути блокування податкових накладних? Сергій Пагер вчора о 08:47
- Сімейне підприємництво в Україні: міжнародний досвід та перспективи Юлія Мороз 22.05.2025 14:15
- Світло – не трофей Ірина Голіздра 22.05.2025 12:56
- Оскарження тарифу на електроенергію: КОАС розглядає справу проти постанови КМУ Андрій Хомич 22.05.2025 11:38
- Господарювання без сторонніх або ТОВ з 1 учасником Альона Пагер 22.05.2025 09:39
- Капітал у квадратних метрах: стратегічний погляд на інвестиції в українську нерухомість Раміль Мехтієв 22.05.2025 09:07
- Хто вбив Андрія Портнова? Дмитро Золотухін 22.05.2025 01:17
- Психосоціальні ризики: прихована загроза безпеці праці, яку не варто ігнорувати Валентин Митлошук 21.05.2025 15:51
- Війна і молодь України: виклики, нові цінності та перспективи розвитку після війни Захарій Ткачук 21.05.2025 13:32
- Що робити зі скасуванням торгівельного безвізу для України Юрій Щуклін 21.05.2025 13:22
- Суд не вправі оцнювати ухвали НСРД Андрій Хомич 21.05.2025 11:39
- Хто вбив Андрія Портнова? 3413
- Україна: 68 місце за якістю життя і 87 за зарплатами – сигнал для реформ 216
- Секс під час війни: про що мовчать, але переживають тисячі 151
- Війна змінила правила гри: Україна на першому місці за передачами озброєння (2022–2024) 89
- Обмеження переказів між картками: що зміниться з 1 червня? 82
-
Нові 1920-ті, "кернесанс" і "Геть від Москви!": як живе Харків за 30 км від Росії
8451
-
Від $2000 за квадрат і робітники з Індії. Ігор Ніконов про майбутнє ринку нерухомості
Бізнес 7474
-
Виклик Маску: як Китай утричі обігнав Starlink за потужностями виробництва супутників
Думка 7267
-
Натреновані на вбивство: Кремлю доведеться розв'язувати проблему розлючених фронтовиків
Думка 6566
-
"Агресор космічного масштабу". Ексрозвідниця США про загрозу РФ, Китаю і нову роль України
5752