Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
18.10.2017 18:58
Реінтеграція Донбасу або схрещення жаби й лелеки
Проект Закону про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях мав на меті визначити механізми реінтеграції до складу України ОРДЛО. Та на справді в
Перша середажовтня запам’ятається всій Україні тим, що було зареєстровані так званізаконопроекти «про інтеграцію Донбаса». Відтак було зареєстровано двазаконопроекти:
Проект Закону про особливості державної політики із забезпеченнядержавного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями вДонецькій та Луганській областях (р.№ 7163) мав на меті визначити механізми реінтеграції доскладу України ОРДЛО. Та на справді вийшов такий симбіоз їжака, лелеки та жаби,що він посів би визначне місце у Кунсткамері Петра І, що зараз знаходиться уСанкт-Петербурзі.
Відтак:
1) законопроект визначає дві політико-правові формули окупації (окупаціяАвтономної республіки Крим та окупація Окремих Районів донецької і Луганськоїобластей). Це випливає не тільки із двох окремих законів, які регулюють життяна окремих окупованих територіях, а й від наступних моментів:
- створення військово-цивільних адміністрацій чомусь передбачається лишена територіях Донецької і Луганської областей;
- Збройні силу України можна залучати до виконання завдань передбаченихЗаконом України «Проект Закону про особливості державної політики іззабезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованимитериторіями в Донецькій та Луганській областях» у мирний час на територіївідповідно цих двох областей.
- не встановлений порядок документообігу (чітко врегульовано у ЗаконіУкраїни «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовийрежим на тимчасово окупованій території України»);
- порядок в’їзду в окуповані території (чітко врегульовано у ЗаконіУкраїни «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовийрежим на тимчасово окупованій території України»);
- тощо;
NB! Фактично держава визнає, що вона не збирається та не передбачаєзвільняти у військовий спосіб Автономної Республіки Крим, у той же час зазначає,що в Україні мир, а на Сході, це лише заходи направлені на відновленнязаконності.
2) визначення АТО заміняється забезпечення національної безпеки іоборони, стримування і відсічі російської збройної агресії в Донецькій таЛуганській областях (Перехідні положення);
3) створює Об’єднаний оперативний штаб Збройних Сил України, але неврегульовується порядок його створення (ст. 9);
4) він не визначає шляхів реінтеграції Донбасу, окрім тих пунктів, які єу Мінських угодах і вже визначені в Законі України"про особливий порядок здійснення місцевого самоврядування на територіїОРДЛО".
5) вінне містить жодного слова про миротворців.
6) фактично продубльованабільшість статей Закону Україну «Про забезпечення прав ісвобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України»
7) Шляхом внесення змін до ЗаконУкраїни "Про правовий режим воєнного стану" закріплюється можливістьприпинення діяльності органів місцевого самоврядування та державнихадміністрацій, у зв'язку з утвореннямвійськових адміністрацій.
І на мою думку, цей законопроект вплине нареінтеграцію ОРДЛО рівно стільки, скільки місячне сяйво впливає на удої великоїрогатої худоби. А створення двох політико-правових методів регулюванняокупованої території - це те що прагне РФ ще з 2014 року, саме у вересні тогороку Лавров заявив про неможливість поєднання та порівняння окупацій-ситуацій вКриму та на Сході України
Проект Закону про створення необхіднихумов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької таЛуганської областей (р.№ 7164) передбачає пролонгацію на рік Закону України«Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької таЛуганської областей». Це необхідний та вимушений крок з боку української влади,адже існування Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування вокремих районах Донецької та Луганської областей» це частина зобов’язаньУкраїни відповідно до Мінських угод і Комплексу мір по їх виконанню.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Фінансова свобода: що ми насправді вкладаємо у це поняття? Олександр Скнар 14:34
- Нова ера на енергетичних ринках: кінець диктатури цін Ксенія Оринчак вчора о 16:49
- Український бізнес на Близькому Сході: культура, право і підводні камені Олена Широкова вчора о 16:12
- Замість реформи – репертуар. Замість дій – кастинг на премʼєра Дана Ярова вчора о 15:54
- Преюдиційне значення рішення МКАС при ТПП України для інших спорів: правовий аналіз Валентина Слободинска вчора о 14:47
- Чому бізнес-коучинг стає все більш затребуваним? Олександр Скнар вчора о 14:27
- Негаторний чи віндикаційний позов: який спосіб захисту обрати у земельному спорі? Андрій Лотиш вчора о 14:03
- З житлом і роботою: як змінюється філософія проєкту "Прихисток" Галина Янченко вчора о 13:59
- 5 найтиповіших помилок при впровадженні електронного документообігу Олександр Вернигора вчора о 12:47
- Енергоринок України 2025, коли прийдуть європейські трейдери Ростислав Никітенко 07.07.2025 21:07
- 2025-й: нові провали без нових прізвищ Дана Ярова 07.07.2025 18:49
- Справи про міжнародне викрадення дітей в світлі практики Верховного Суду Леся Дубчак 07.07.2025 18:09
- Мідь – новий барометр глобальних трансформацій Ксенія Оринчак 07.07.2025 15:29
- Договір про рекламні послуги: наслідки порушень у судовій практиці Сергій Барбашин 07.07.2025 11:19
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? Катерина Присяжнюк 07.07.2025 11:09
Топ за тиждень
- Готують підвищення тарифів для населення 707
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік 415
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 180
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ 140
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? 127
Популярне
-
10 липня зійде Оленяча повня: о котрій її спостерігати
Життя 17271
-
Психологія мільярдерів: чому вони купують наддорогі речі і навіщо їм це
Життя 9753
-
Кава може на 20-30% знизити ризик діабету другого типу – дослідження
Життя 6441
-
"Він просто зник": усе, що потрібно знати про гостинг – пояснює психологиня Ірина Шеньє
Життя 4139
-
"2000 метрів до Андріївки" Мстислава Чернова вийде вже в серпні – міжнародний трейлер
Життя 2914
Контакти
E-mail: [email protected]