Однакові найменування та ТМ. Що робити?
Під час здійснення господарської діяльності, різними суб’єктами підприємництва можуть бути виявлені тотожні найменування у аналогічних сферах господарської діяльності. Наприклад, підприємство А звертається до підприємства Б з претензією, щодо тотожності зн
У зв’язку з бажанням, того чи іншого підприємства зайняти лідируючі позиціїна ринку щодо певних товарів або послуг, постає питання про створення бренду,ділової репутації та прихильності покупців.
Для створення всього вищезазначеного, використовуються знаки для товарів тапослуг, комерційні (фірмові) найменування і т.д. Відповідно до чинногозаконодавства, ми маємо різні тлумачення понять знаку для товарів та послуг,згідно з ст.1 ЗУ «Про охорону прав на знаки для товарів та послуг», знак -позначення, за яким товари і послуги одних осіб відрізняються від товарів і послуг інших осіб. Тлумачення комерційного (фірмового)найменування можна зробити, виходячи з ч.1 ст.489 ЦК України, комерційне(фірмове) найменування – найменування, що використовується суб’єктомпідприємницької діяльності та дає можливість відрізнити одну особу від іншої,не вводячи споживачів в оману щодо справжньої діяльності суб’єктапідприємницької діяльності.
Під час здійснення господарської діяльності, різними суб’єктамипідприємництва можуть бути виявлені тотожні найменування у аналогічних сферахгосподарської діяльності. Наприклад, підприємство А звертається до підприємстваБ з претензією, щодо тотожності знаку для товарів та послуг з комерційним(фірмовим) найменуванням і навпаки. В даному випадку, стратегія захисту можебути наступною:
1. По-перше, на щопотрібно звернути увагу – сама тотожність знаку для товарів та послуг такомерційного (фірмового) найменування.
Тотожність, як правило, визначається відповідним експертним дослідження узазначеній сфері. Виходячи з судової практики, будь які власні міркування абоміркування неатестованого експерта є неприйнятними для суду.
2. Потрібно довестинеправомірність використання та право першокористувача.
Для визначення неправомірності використання ТМ або комерційногонайменування, слід звернутися до ст.4 ЗУ «Про захист від недобросовісноїконкуренції», неправомірним євикористання імені, комерційного (фірмового) найменування, торговельної марки (знака для товарів і послуг), рекламних матеріалів, оформлення упаковки товарів іперіодичних видань, інших позначень без дозволу (згоди) суб'єкта господарювання, який раніше почав використовувати їхабо схожі на них позначення у господарській діяльності, щопризвело чи може призвести до змішування з діяльністю цього суб'єкта господарювання.
Тобто, для встановлення першокористувача ТМ або фірмового найменування,слід надати підтвердження щодо того, що саме Ваше підприємство почаловикористовувати ТМ або Комерційне найменування першим. Також, важливим аспектомкомерційного найменування є те, що останнє не повинно вводити в омануспоживачів щодо виду або напрямку підприємницької діяльності суб’єктагосподарювання.
- Для ТМ, доказомбуде дата подання на реєстрацію знака для товарів та послуг;
- Для комерційного(фірмового) найменування, доказом буде дата використання комерційного(фірмового) найменування. Під датою використання можна вважати підписаннядоговору за яким суб’єкт підприємницької діяльності буде здійснювати своюдіяльність по відношення до іншої юридичної особи. Важливо щоб у цих договорах використовувались комерційні(фірмові) найменування підприємства.
Для підприємств, у комерційному найменуванні яких, використовується власнеім’я (ім’я, прізвище, по-батькові) слід звертати увагу на ч.2 ст. 4 ЗУ «Прозахист від недобросовісної конкуренції», використання у фірмовому найменуваннівласного імені фізичної особи не визнається неправомірним, якщо до власного імені додається який-небудь відмітнийелемент, що виключає змішування здіяльністю іншого суб'єкта господарювання.
- Фінансова свобода: що ми насправді вкладаємо у це поняття? Олександр Скнар 14:34
- Нова ера на енергетичних ринках: кінець диктатури цін Ксенія Оринчак вчора о 16:49
- Український бізнес на Близькому Сході: культура, право і підводні камені Олена Широкова вчора о 16:12
- Замість реформи – репертуар. Замість дій – кастинг на премʼєра Дана Ярова вчора о 15:54
- Преюдиційне значення рішення МКАС при ТПП України для інших спорів: правовий аналіз Валентина Слободинска вчора о 14:47
- Чому бізнес-коучинг стає все більш затребуваним? Олександр Скнар вчора о 14:27
- Негаторний чи віндикаційний позов: який спосіб захисту обрати у земельному спорі? Андрій Лотиш вчора о 14:03
- З житлом і роботою: як змінюється філософія проєкту "Прихисток" Галина Янченко вчора о 13:59
- 5 найтиповіших помилок при впровадженні електронного документообігу Олександр Вернигора вчора о 12:47
- Енергоринок України 2025, коли прийдуть європейські трейдери Ростислав Никітенко 07.07.2025 21:07
- 2025-й: нові провали без нових прізвищ Дана Ярова 07.07.2025 18:49
- Справи про міжнародне викрадення дітей в світлі практики Верховного Суду Леся Дубчак 07.07.2025 18:09
- Мідь – новий барометр глобальних трансформацій Ксенія Оринчак 07.07.2025 15:29
- Договір про рекламні послуги: наслідки порушень у судовій практиці Сергій Барбашин 07.07.2025 11:19
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? Катерина Присяжнюк 07.07.2025 11:09
- Готують підвищення тарифів для населення 706
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік 414
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 180
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ 139
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? 127
-
10 липня зійде Оленяча повня: о котрій її спостерігати
Життя 17161
-
Психологія мільярдерів: чому вони купують наддорогі речі і навіщо їм це
Життя 9687
-
Кава може на 20-30% знизити ризик діабету другого типу – дослідження
Життя 6432
-
"Він просто зник": усе, що потрібно знати про гостинг – пояснює психологиня Ірина Шеньє
Життя 4038
-
"2000 метрів до Андріївки" Мстислава Чернова вийде вже в серпні – міжнародний трейлер
Життя 2914