Волонтерська команда. Як мотивувати людей?
Як підтримати волонтерів продовжувати боротьбу?
Протягом року десятки тисяч людей займаються волонтерством. Наразі, велика честь допомагати захисникам, але волонтерська робота – одна з найвиснажливіших. Весь час проживаєш чужий біль, маєш власний біль, борешся за вирішення чужих проблем, але бажаєш тільки одного результату – ворог має покинути нашу територію. Не дивлячись на щиру вдячність цивільних та військових, цього об’єктивно мало для підтримки волонтерів.
Поділюся своїм досвідом, як надихнути, мотивувати та підтримувати волонтерський рух, бо саме він ще довгий час буде надійною опорою суспільства.
ДОПОМОГА МАЄ БУТИ ТИХОЮ – ЗАБУДЬТЕ, БУДЬ ЛАСКА
Існує теза про те, що щирі добрі вчинки, пожертви не варто комунікувати публічно. На мій суб’єктивний погляд, це застаріла і неактуальна думка. Сміливо беріть спільні фотки з вашими друзями волонтерами і розповідайте в соцмережах, як ви пишаєтеся тим, що вони роблять. По-перше, і вашим друзям буде приємно. Повірте, ви розчулите їх до сліз. По-друге, комусь ви покажете приклад, як можна сьогодні бути корисним. Інша людина прочитає і подумає “а я також можу прийти і допомогти розвантажити гуманітарку. Кажіть адресу”. Волонтерство має бути гучним і не сходити з перших шпальт світових медіа, бо саме ці люди свідомо, без впливу інших, щодня обирають безоплатну роботу на нашу спільну перемогу.
ЗВІТ ПРО РЕЗУЛЬТАТ
Якщо вам або друзям допомогли волонтери, “прозвітуйтесь”. Саме відчуття результату, навіть маленького, мотивує продовжувати. Тобто, отримали, наприклад, продуктовий набір, приготували вдома вечерю, зробіть фото і надішліть коротке повідомлення “приготували вечерю з українських продуктів, дякуємо”. У вас це займе пару хвилин часу, але повірте, для волонтерів це буде значна мотивація привозити ще десятки тонн продуктових наборів на деокуповані території.
КОНКУРСИ, ВІДЗНАКИ, НАГОРОДИ
Зрозуміло, що кожен волонтер працює заради покращення життя людей, яким потрібна допомога, заради перемоги. Однак, навіть роздруковані на аркуші А4 подяки приємно отримати від будь-якої організації. Я з комнадою займаюся допомогою цивільним на деокупованій території Херсонської області, адже це наш рідний регіон. Ми зробили прапори вдячності від мешканців для організацій, які тим чи іншим чином допомагають нам та херсонцям. Всі усвідомлюють, що це символічна подяка, не офіційний орден або відзнака, але це також інструмент мотивації продовжувати триматися разом та боротися. В інформаційному полі було якось обурення щодо відзнак людей. Особисто для мене, суть цього обурення про те, що багато волонтерів відчувають себе знеціненими. Але не варто так реагувати, адже кожен та кожна роблять свою справу тут і зараз. Ми можемо мотивувати одне одного, давайте це робити разом.
ВЛАСНИЙ ПРИКЛАД
Я вірю в те, що волонтерів мотивують волонтери, як би тавтологічно не звучала фраза. Саме власний приклад діяльності допомагає побудувати потужну, вмотивовану команду. Поважати, дослухатися до думки, враховувати потреби – це те, що допомагає волонтерському руху проходити скрутні часи, адже не завжди є можливість закривати запит підопічних, це точно погіршує роботу. Від волонтерів високі очікування суспільства. Ми маємо бути веселими, усміхненими, вислухати проблему кожного, підтримати та знайти вихід із ситуації. Ми так і робимо, але за посмішками та обіймами волонтерів ховається свій біль та відчай. Хтось пройшов полон, у когось родина в окупації, хтось втратив домівку, а хтось втратив найдорожче – життя близької людини. Частина наших волонтерів чинять спротив в окупації. Світ несправедливий. І він такий для всіх. У кожного свій ресурс життєвої енергії. Комусь її вистачає для того, щоб подбати і про себе, і про родину, і про інших людей, а комусь – ні. І я щиро пишаюся кожним волонтером Херсонщини, буду розповідати їх історії, і дякую всім підопічним за вашу підтримку. Ви нас мотивуєте продовжувати свою справу.
- Бізнес з країнами Близького Сходу: що потрібно знати про гроші, темп і традиції Любомир Паладійчук вчора о 21:38
- Фінансова свобода: що ми насправді вкладаємо у це поняття? Олександр Скнар вчора о 14:34
- Нова ера на енергетичних ринках: кінець диктатури цін Ксенія Оринчак 08.07.2025 16:49
- Український бізнес на Близькому Сході: культура, право і підводні камені Олена Широкова 08.07.2025 16:12
- Замість реформи – репертуар. Замість дій – кастинг на премʼєра Дана Ярова 08.07.2025 15:54
- Преюдиційне значення рішення МКАС при ТПП України для інших спорів: правовий аналіз Валентина Слободинска 08.07.2025 14:47
- Чому бізнес-коучинг стає все більш затребуваним? Олександр Скнар 08.07.2025 14:27
- Негаторний чи віндикаційний позов: який спосіб захисту обрати у земельному спорі? Андрій Лотиш 08.07.2025 14:03
- З житлом і роботою: як змінюється філософія проєкту "Прихисток" Галина Янченко 08.07.2025 13:59
- 5 найтиповіших помилок при впровадженні електронного документообігу Олександр Вернигора 08.07.2025 12:47
- Енергоринок України 2025, коли прийдуть європейські трейдери Ростислав Никітенко 07.07.2025 21:07
- 2025-й: нові провали без нових прізвищ Дана Ярова 07.07.2025 18:49
- Справи про міжнародне викрадення дітей в світлі практики Верховного Суду Леся Дубчак 07.07.2025 18:09
- Мідь – новий барометр глобальних трансформацій Ксенія Оринчак 07.07.2025 15:29
- Договір про рекламні послуги: наслідки порушень у судовій практиці Сергій Барбашин 07.07.2025 11:19
- Готують підвищення тарифів для населення 708
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ 142
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? 128
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? 96
- Кримінальна відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів на утримання дитини 87
-
Кава може на 20-30% знизити ризик діабету другого типу – дослідження
Життя 6525
-
"Він просто зник": усе, що потрібно знати про гостинг – пояснює психологиня Ірина Шеньє
Життя 6008
-
Україна з нуля збудувала винятковий ВПК, але він працює лише на 60% – фон дер Ляєн
Бізнес 4326
-
"Сонне розлучення" – вихід для пар, щоб покращити якість нічного відпочинку та сексуального життя
Життя 3394
-
Мовний апгрейд: як правильно сказати українською "пир горой", "в рассрочку" і ще вісім фраз
Життя 3280