Позиція Генпрокуратури щодо підвищення цін на газ для населення є політичним замовленням
За останній рік Генеральна Прокуратура України діаметрально змінила свою позицію щодо захисту інтересів громадян у питанні підвищення цін на газ, не знайшовши підстав для опротестування Постанови НКРЕ №812.
За останній рік Генеральна Прокуратура України діаметрально змінила свою позицію щодо захисту інтересів громадян у питанні підвищення цін на газ, не знайшовши підстав для опротестування Постанови НКРЕ №812.
17 вересня 2010 року Національний форум профспілок України отримав відповідь від Генеральної Прокуратури України, в якому йдеться про те, що ГПУ не вважає за доцільне вживати будь-які заходи реагування, оскільки вважає, що рішення про підвищення з 1 серпня 2010 року на 50% цін на споживчий газ, було прийнято відповідно до законодавчих норм.
Проте, слід зауважити, що минулого року, коли оскаржувалася аналогічна Постанова НКРЕ №811, позиція Генпрокуратури була діаметрально протилежною.
Зокрема, у 2009 році Генпрокуратура визнала, що Постанова НКРЕ №811, якою передбачено підвищення ціни на природний газ, що використовується для потреб населення, була прийнята всупереч п.4.9 Генеральної угоди між Кабінетом Міністрів України, всеукраїнськими об'єднаннями організацій роботодавців і підприємців та всеукраїнськими профспілками і профоб'єднаннями, оскільки не була погоджена зі Стороною профспілок.
І саме з огляду на це, нагадаю, Генеральною Прокуратурою України було надіслано листа Голові НКРЕ про необхідність приведення Постанови №811 у відповідність з вимогами нормативних актів Кабінету Міністрів України.
Сьогодні ж, хоча обставини у справі щодо визнання протиправним та скасування рішення про підвищення цін на газ для населення у порівнянні з минулим роком не змінилися, позиція Генпрокуратури стала абсолютно іншою. Єдиним поясненням цьому може бути політична заангажованість Генеральної Прокуратури, яка змінює свою позицію не у відповідності до законів України, а у відповідності до політичної коньюктури.
** У даний час у проваджені Окружного Адміністративного суду м. Києва знаходиться справа за позовом Національного форуму профспілок України до Національної комісії регулювання електроенергетики України про визнання протиправною та скасування Постанови № 812 про підвищення роздрібних цін на газ для населення. Перше судове засідання відбулося 16 вересня 2010 року.
- Війна змінила правила гри: Україна на першому місці за передачами озброєння (2022–2024) Христина Кухарук 16:22
- Как оформить наследство в Украине, если вы находитесь за границей: пошаговая инструкция Віра Тарасенко 14:50
- Централізація закупівель: як Україна та ЄС підвищують ефективність державних витрат Олена Усеінова вчора о 17:38
- Обмеження переказів між картками: що зміниться з 1 червня? Денис Терещенко вчора о 15:07
- Як уникнути блокування податкових накладних? Сергій Пагер вчора о 08:47
- Сімейне підприємництво в Україні: міжнародний досвід та перспективи Юлія Мороз 22.05.2025 14:15
- Світло – не трофей Ірина Голіздра 22.05.2025 12:56
- Оскарження тарифу на електроенергію: КОАС розглядає справу проти постанови КМУ Андрій Хомич 22.05.2025 11:38
- Господарювання без сторонніх або ТОВ з 1 учасником Альона Пагер 22.05.2025 09:39
- Капітал у квадратних метрах: стратегічний погляд на інвестиції в українську нерухомість Раміль Мехтієв 22.05.2025 09:07
- Хто вбив Андрія Портнова? Дмитро Золотухін 22.05.2025 01:17
- Психосоціальні ризики: прихована загроза безпеці праці, яку не варто ігнорувати Валентин Митлошук 21.05.2025 15:51
- Війна і молодь України: виклики, нові цінності та перспективи розвитку після війни Захарій Ткачук 21.05.2025 13:32
- Що робити зі скасуванням торгівельного безвізу для України Юрій Щуклін 21.05.2025 13:22
- Суд не вправі оцнювати ухвали НСРД Андрій Хомич 21.05.2025 11:39
- Хто вбив Андрія Портнова? 3400
- Україна: 68 місце за якістю життя і 87 за зарплатами – сигнал для реформ 216
- Секс під час війни: про що мовчать, але переживають тисячі 151
- Війна змінила правила гри: Україна на першому місці за передачами озброєння (2022–2024) 86
- Обмеження переказів між картками: що зміниться з 1 червня? 81
-
Нові 1920-ті, "кернесанс" і "Геть від Москви!": як живе Харків за 30 км від Росії
8064
-
Виклик Маску: як Китай утричі обігнав Starlink за потужностями виробництва супутників
Думка 7221
-
Від $2000 за квадрат і робітники з Індії. Ігор Ніконов про майбутнє ринку нерухомості
Бізнес 7214
-
Натреновані на вбивство: Кремлю доведеться розв'язувати проблему розлючених фронтовиків
Думка 6505
-
"Агресор космічного масштабу". Ексрозвідниця США про загрозу РФ, Китаю і нову роль України
5705