Чи можна зберегти контроль над будинком, залучивши управителя?
Сьогодні пропоную поговорити про те, які обов’язки має виконувати управитель та як, врешті-решт, зберегти контроль над своїм багатоквартирним будинком та якістю наданих послуг у випадку, якщо управління будинком здійснює управитель.
Сфера житлово-комунального господарства України –надзвичайно динамічна: переважна більшість співвласників багатоквартирнихбудинків усвідомили свою відповідальність за стан власного будинку та розпочалиповноцінне управління. Деякі співвласники обрали створення ОСББ, а деяківирішили залучити професійного управителя.
Сьогодні пропоную поговорити про те, які обов’язки маєвиконувати управитель та як, врешті-решт, зберегти контроль над своїм будинкомта якістю наданих послуг у випадку, якщо управління будинком здійснюєуправитель.
Хто ж він такий – управитель багатоквартирного будинку? Цефізична особа-підприємець або юридична особа, яка визначена спільним рішеннямспіввласників або одноразово призначена органом місцевого самоврядування танадає послуги з управління. Управитель – це сама та особа, яка маєзабезпечувати належне утримання Вашого багатоквартирного будинку у разі, якщоВи не готові робити це самостійно.
В першу чергу, управитель має забезпечити належнеутримання багатоквартирника та його прибудинкової території у відповідності донормативів та вимог, передбачених чинним законодавством України. Тобто, вбудинку, в якому обрано справді фахового управителя, завжди вчасно проводитьсядезінсекція та дератизація, під’їзд виглядає охайно та затишно, ліфтові шахтизнаходяться в гарному стані та працюють безперебійно. При професійномууправлінні всі місця загального користування мають утримуватися в ідеальномустані.
Окрім того, саме управитель має захищати праваспіввласників на спільну сумісну власність у багатоквартирному будинку відбудь-яких загроз та порушень. У випадку, якщо співвласники приймуть рішення проздавання спільного майна в оренду, саме управитель буде уповноважений укластидоговір з орендарем та слідкувати за належним станом майна, переданого воренду.
Також управитель зберігає та оновлює технічнудокументацію на будинок, інформує співвласників про необхідність у капітальномуремонті. Саме він має право безперешкодного доступу в будь-яке приміщення длявчасної ліквідації аварій.
Таким чином, управитель – це своєрідний майстер на всіруки, який має позбавити Вас будь-яких переживань щодо стану будинку та забезпечитийого належне утримання та вчасний ремонт.
З вищеперерахованого може скластися враження, що управитель– це чарівна пігулка, яка може позбавити будинок від будь-яких проблем. Такдійсно може бути. Але тільки в тому випадку, якщо ми будемо пам’ятати профактор контролю.
Управителя багатоквартирного будинку має контролюватикожен співвласник або ОСББ, якщо у багатоквартирному будинку створено об’єднання. Проектом ЗаконуУкраїни «Про житлово-комунальні послуги» передбачено, що співвласники маютьправо викликати управителя для фіксації факту ненадання послуг або наданняпослуг неналежної якості. В такому випадку, управитель зобов’язаний з’явитисядля підписання відповідного акту та здійснити перерахунок вартості послуги зуправління за весь час ненадання послуг з управління будинком або наданняпослуг неналежної якості, а також сплатити споживачу неустойку у розмірі тапорядку, передбаченому договором.
Викликати управителя для фіксації факту ненадання послугабо надання послуг неналежної якості може будь-який співвласник. У випадку,якщо управитель не з’являється для підписання акту-претензії, документ можебути підписаний не менш як трьома споживачами відповідної послуги танаправлений управителю рекомендованим листом.
Крім того, у випадку незадоволення якістю послуг, якінадаються управителем, мешканці мають право скликати збори співвласників абоЗагальні збори ОСББ (якщо воно у будинку створено) та прийняти рішення проприпинення договірних відносин з чинним управителем та обрання нового.Управитель має бути повідомлений про припинення договірних відносин не менш якза два місяці до визначеної зборами дати припинення.
Таким чином, управитель, так само як і ОСББ, є цілкомдоречною формою управління багатоквартирним будинком. Проте, якщо забувати абоумисно ігнорувати необхідність контролю за управлінням Вашим багатоквартирником,то це наразить мешканців на небезпеку отримання неякісних послуг.
- Фінансова свобода: що ми насправді вкладаємо у це поняття? Олександр Скнар 14:34
- Нова ера на енергетичних ринках: кінець диктатури цін Ксенія Оринчак вчора о 16:49
- Український бізнес на Близькому Сході: культура, право і підводні камені Олена Широкова вчора о 16:12
- Замість реформи – репертуар. Замість дій – кастинг на премʼєра Дана Ярова вчора о 15:54
- Преюдиційне значення рішення МКАС при ТПП України для інших спорів: правовий аналіз Валентина Слободинска вчора о 14:47
- Чому бізнес-коучинг стає все більш затребуваним? Олександр Скнар вчора о 14:27
- Негаторний чи віндикаційний позов: який спосіб захисту обрати у земельному спорі? Андрій Лотиш вчора о 14:03
- З житлом і роботою: як змінюється філософія проєкту "Прихисток" Галина Янченко вчора о 13:59
- 5 найтиповіших помилок при впровадженні електронного документообігу Олександр Вернигора вчора о 12:47
- Енергоринок України 2025, коли прийдуть європейські трейдери Ростислав Никітенко 07.07.2025 21:07
- 2025-й: нові провали без нових прізвищ Дана Ярова 07.07.2025 18:49
- Справи про міжнародне викрадення дітей в світлі практики Верховного Суду Леся Дубчак 07.07.2025 18:09
- Мідь – новий барометр глобальних трансформацій Ксенія Оринчак 07.07.2025 15:29
- Договір про рекламні послуги: наслідки порушень у судовій практиці Сергій Барбашин 07.07.2025 11:19
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? Катерина Присяжнюк 07.07.2025 11:09
- Готують підвищення тарифів для населення 707
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 193
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ 141
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? 127
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? 94
-
Кава може на 20-30% знизити ризик діабету другого типу – дослідження
Життя 6482
-
"Він просто зник": усе, що потрібно знати про гостинг – пояснює психологиня Ірина Шеньє
Життя 4860
-
"2000 метрів до Андріївки" Мстислава Чернова вийде вже в серпні – міжнародний трейлер
Життя 2916
-
Укрзалізниця закупить вагони нового покоління: основні характеристики
Бізнес 2806
-
Мовний апгрейд: як правильно сказати українською "пир горой", "в рассрочку" і ще вісім фраз
Життя 2657