Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
.
19.10.2016 11:30
Білоцерківський вантажний авікомплекс. Перспектива розвитку
Суперечки навколо Білоцерківського вантажного авіаційного комплексу (БВАК) тривають давно.

Після розвалу СРСР Білоцерківський вантажний авіаційний комплекс не використовує в своїх цілях військова авіація, тому підприємство занепадає
Цей процес з кожним роком лише посилюється. Нині, на перший погляд, БВАК нагадує класичний чемодан без ручки – нести незручно, а кинути важко. Цим користуються ділки, які скупили (а чи законним шляхом відбулася скупка перевіряє прокуратура) землі навколо комплексу, вибудували котеджне містечко, в якому при функціонуванні аеродрому жити навряд чи хто буде, і намагаються накинути на шию підприємства «казуїстичну удавку». Тож питання по майбутньому БВАКу постає справді гамлетівське «Бути чи не бути?»
Почнемо з того, що своїми руками знищити майновий комплекс було б злочином. Доля авіабази в Узині більш ніж красномовна. Нині там постапокаліптичний пейзаж в стилі «Земля без людей». БВАК нині намагається працювати, хоча динаміка не райдужна. На жовтень місяць аеродром й авіаремонтні підприємства, які базуються на БВАКу, змогли обслужити трохи більше тридцяти літаків. В порівнянні з минулим роком – регрес.
Керівник підприємства Сергій Кандауров стверджує, що аеродром в Гайку був би більш привабливим для клієнтів, які бажають обслуговувати літаки АН-24 та Іл-76 саме в Білій Церкві, якби на злітно-посадковій смузі було встановлено світлотехнічні пристрої для посадки літаків в темний час доби. Також необхідно встановити митний пост для оформлення прибуття літаків із-за кордону в Україну. Нині ця процедура здійснюється в аеропортах «Бориспіль» і «Жуляни».
Але головна проблема майнового комплексу навіть не у освітленні злітної смуги. Проблема у відсутності в керівництва міста системного бачення використання БВАКу. Власне це комунальне підприємство і не виконує функцію вантажного комплексу, як то закладено в абревіатурі. Хоча плани по його реконструкції і залученню коштів розроблялися. Нині вони вже не актуальні. Потрібно шукати інші, можливо менш вартісні, але легше впроваджувані, щоб це підприємство реальної економіки запрацювало на користь міста.
Переваги запуску комплексу очевидні. Найперше – це робочі місця. Нині в аеропорту «Бориспіль» трудиться більш ніж 3000 чоловік. До цієї цифри нам далеко, але можна орієнтуватися на місто Житомир. В цьому обласному центрі проводиться реконструкція аеропорту. Здійснено пробні зліт-посадка літаків Saab 340. Роботи ініційовані авіакомпанією YanAir, яка зареєстрована в Житомирі.
Власники авіакомпанії бачать аеропорт в якості своєї бази та розраховують на бізнесменів, власників бізнес-джетів з регіону: Вінниці, Хмельницького, Рівного. Також планується сервіс літаків Ан-24 й А-320. Планується створити до 200 робочих місць. Це при тому, що аеропорт «Житомир» 25 років фактично не експлуатувався.
Проте є сумнів, що сумнів, що в білу Церкву прийдуть лоукостери. Досвід таких туристичних місць, як Львів і Одеса це показує. Та й «Бориспіль» і «Жуляни» теж не довантажені, а з «Жулян» ще й пішов лоукост «ВіззЕйр». В той же час американська компанія «Боїнг» розглядає аеропорт «Херсон», як запасний аеродром для своєї вантажної авіації. Це показує, що інтерес до українських аеродромів все ж існує. Американців не зупиняє навіть недостатня довжина ЗПС в Херсоні.
Альтернативи є. І майбутній Генеральний план міста теж може стати в нагоді для реанімації БВАК, бо кільцева дорога має пройти повз це підприємство, вирішивши таким чином транспортну проблему. Повноцінного спеціалізованого вантажного авіаційного комплексу в Україні не існує. Чому б Білій Церкві не запропонувати себе? Питання лише в тому, що під лежачий камінь вода не потіче.
Пропонуючи себе, як привабливе місце для інвестицій, Біла Церква буде змушена у короткі терміни вирішувати питання по межам міста, знайти нові підходи до орендарів виробничих приміщень на БВАКу, а також із власниками вже викуплених приміщень. Мало хто знає, але нині БВАК не має змоги оформити документи на землю, на якій, власне, розташований авіакомплекс. А без цього не побудувати ні терміналів, ні логістичних центрів та й інші роботи проводити важко.
Місту не варто сподіватися на ексцентричні методи реанімації аеродрому на кшталт зацікавленості хасидів чи військових. Першим Україна потрібна раз на рік у вересні, а інші й так себе непогано почувають в пунктах постійної дислокації.
Варто показати, що тут готові працювати серйозно – без клановості, великих «відкатів» і ризиків. Без реальної економіки Біла Церква перетвориться на спальний район чи перевалочну базу на шляху до Києва.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Фінансова свобода: що ми насправді вкладаємо у це поняття? Олександр Скнар 14:34
- Нова ера на енергетичних ринках: кінець диктатури цін Ксенія Оринчак вчора о 16:49
- Український бізнес на Близькому Сході: культура, право і підводні камені Олена Широкова вчора о 16:12
- Замість реформи – репертуар. Замість дій – кастинг на премʼєра Дана Ярова вчора о 15:54
- Преюдиційне значення рішення МКАС при ТПП України для інших спорів: правовий аналіз Валентина Слободинска вчора о 14:47
- Чому бізнес-коучинг стає все більш затребуваним? Олександр Скнар вчора о 14:27
- Негаторний чи віндикаційний позов: який спосіб захисту обрати у земельному спорі? Андрій Лотиш вчора о 14:03
- З житлом і роботою: як змінюється філософія проєкту "Прихисток" Галина Янченко вчора о 13:59
- 5 найтиповіших помилок при впровадженні електронного документообігу Олександр Вернигора вчора о 12:47
- Енергоринок України 2025, коли прийдуть європейські трейдери Ростислав Никітенко 07.07.2025 21:07
- 2025-й: нові провали без нових прізвищ Дана Ярова 07.07.2025 18:49
- Справи про міжнародне викрадення дітей в світлі практики Верховного Суду Леся Дубчак 07.07.2025 18:09
- Мідь – новий барометр глобальних трансформацій Ксенія Оринчак 07.07.2025 15:29
- Договір про рекламні послуги: наслідки порушень у судовій практиці Сергій Барбашин 07.07.2025 11:19
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? Катерина Присяжнюк 07.07.2025 11:09
Топ за тиждень
- Готують підвищення тарифів для населення 707
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік 415
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 180
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ 140
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? 127
Популярне
-
10 липня зійде Оленяча повня: о котрій її спостерігати
Життя 17333
-
Психологія мільярдерів: чому вони купують наддорогі речі і навіщо їм це
Життя 9786
-
Кава може на 20-30% знизити ризик діабету другого типу – дослідження
Життя 6446
-
"Він просто зник": усе, що потрібно знати про гостинг – пояснює психологиня Ірина Шеньє
Життя 4191
-
"2000 метрів до Андріївки" Мстислава Чернова вийде вже в серпні – міжнародний трейлер
Життя 2914
Контакти
E-mail: [email protected]