Співбесіда в компанії
На що звертають увагу власники компанії та власне, на що важливо звертати увагу
На сьогоднішній день є досить багато компаній, які допомагають у підборі працівників. Проте, який саме працівник потрібен в компанії: фахівець чи той хто бажає навчатися та розвиватися в команді?
Професійних якостей на сьогодні недостатньо для ефективної співпраці. І все частіше можна зустріти таку тенденцію, що людина, яка зацікавлена у пошуку роботи прагне знайти місце, де є можливість розвиватися та працювати в команді. Тим паче, що зараз не лише роботодавці зацікавлені у довгострокових відносинах, а й кандидати на вакансії. Тому й намагаються обидві сторони побачити привабливі для себе перспективи.
Один мій друг, працівник ІТ компанії та мій особистий коуч поділилась однією досить вдалою, на мій погляд, практикою підбору персоналу. Отже, вони не беруть одразу фахівця з великим досвідом. Головне, щоб людина була з людськими якостями й вмінням працювати у команді. Далі вони не намагаються перевірити професійні навички людини, а власне знайомлять з усіма внутрішніми аспектами у неформальній атмосфері. Все це відбувається протягом одного місяця. В такому разі, новачок зрозуміє для себе: чи зможе він жити та працювати у команді, чи підходить йому культура та мікроклімат компанії. Бо ж важливо вміти не лише працювати, а й співпрацювати.
В свою чергу, у нашу команду ми також беремо працівників за їх людські якості. Даємо їм самим можливість вибирати. У нашому мікрокліматі є віра у те, що людина під впливом соціального нейромедіатора та гормону щастя — Окситоцину здатна співпрацювати та довіряти. Атмосфера в колективі впливає на продуктивність та бажання залишатися й розвиватися у компанії. Так, це, звичайно, власний досвід, але завдяки такому досвіду я маю можливість залишати своїх працівників на місці та не мати плинності кадрів. І далі, лише як збільшується команда, ми збільшуємо свої масштаби.
Якщо ви часто отримуєте повідомлення з проханням: «Чи можна працювати у вашій команді?», знайте - це сигнал. Сигнал того, що ви робите все правильно і лідер в компанії має правильну позицію. А досвід не важливий. Адже людину легше навчити або перевчити, чим взяти професіонала з його умовами. Але все залежить від бажання людини. Під час співбесіди ви уже можете зрозуміти: чи є бажання в кандидата навчатися та розвиватися, а можливо й перевчатися.
Важливо зрозуміти: на що готова людина піти заради цієї роботи та чи має бажання йти у напрямку розвитку. І не забути розповісти хоч трошки про культуру компанії. Адже важливо, щоб вибрали вас, а не ви. Бо саме тоді людина буде дорожити своїм вибором — компанією та командою. І все робити заради того, щоб працювати у цій компанії. Пам'ятаємо, що ми співпрацюємо з людьми, тому й приділяємо неабияку увагу саме людському фактору. Тоді й робочі процеси будуть злагоджені.
- Бізнес з країнами Близького Сходу: що потрібно знати про гроші, темп і традиції Любомир Паладійчук вчора о 21:38
- Фінансова свобода: що ми насправді вкладаємо у це поняття? Олександр Скнар вчора о 14:34
- Нова ера на енергетичних ринках: кінець диктатури цін Ксенія Оринчак 08.07.2025 16:49
- Український бізнес на Близькому Сході: культура, право і підводні камені Олена Широкова 08.07.2025 16:12
- Замість реформи – репертуар. Замість дій – кастинг на премʼєра Дана Ярова 08.07.2025 15:54
- Преюдиційне значення рішення МКАС при ТПП України для інших спорів: правовий аналіз Валентина Слободинска 08.07.2025 14:47
- Чому бізнес-коучинг стає все більш затребуваним? Олександр Скнар 08.07.2025 14:27
- Негаторний чи віндикаційний позов: який спосіб захисту обрати у земельному спорі? Андрій Лотиш 08.07.2025 14:03
- З житлом і роботою: як змінюється філософія проєкту "Прихисток" Галина Янченко 08.07.2025 13:59
- 5 найтиповіших помилок при впровадженні електронного документообігу Олександр Вернигора 08.07.2025 12:47
- Енергоринок України 2025, коли прийдуть європейські трейдери Ростислав Никітенко 07.07.2025 21:07
- 2025-й: нові провали без нових прізвищ Дана Ярова 07.07.2025 18:49
- Справи про міжнародне викрадення дітей в світлі практики Верховного Суду Леся Дубчак 07.07.2025 18:09
- Мідь – новий барометр глобальних трансформацій Ксенія Оринчак 07.07.2025 15:29
- Договір про рекламні послуги: наслідки порушень у судовій практиці Сергій Барбашин 07.07.2025 11:19
- Готують підвищення тарифів для населення 708
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ 142
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? 128
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? 96
- Кримінальна відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів на утримання дитини 88
-
Кава може на 20-30% знизити ризик діабету другого типу – дослідження
Життя 6532
-
"Він просто зник": усе, що потрібно знати про гостинг – пояснює психологиня Ірина Шеньє
Життя 6105
-
Україна з нуля збудувала винятковий ВПК, але він працює лише на 60% – фон дер Ляєн
Бізнес 4852
-
"Сонне розлучення" – вихід для пар, щоб покращити якість нічного відпочинку та сексуального життя
Життя 3656
-
Мовний апгрейд: як правильно сказати українською "пир горой", "в рассрочку" і ще вісім фраз
Життя 3339