Віртуальне ракетомоделювання: не гра, а перші кроки в професії
У цьому матеріалі я розповім про те, як дитячо-юнацьке захоплення космосом може перерости у справу життя, і про те, яку роль популяризаторські заходи відіграють у розбудові космічного кластеру.
3 січня 2023 року професіонали й ентузіасти космосу по всьому світу спостерігали за запуском ракети Falcon 9, яка стартувала з бази військових сил США на мисі Канаверал у штаті Флорида. Для української спільноти ця подія була особливою через те, що на борту ракети знаходились одразу два супутники “з українським корінням”: наносупутник PolyITAN-HP-30 розробки Київського політеху та ЕOS SAT-1 компанії EOS Data Analytics. Цей супутник, успішно виведений на низьку навколоземну орбіту, став першим супутником першого у світі угруповання, яке призначене для моніторингу сільськогосподарських і лісових угідь. Складно переоцінити і символічну, й практичну важливість цієї події, враховуючи роль України у світовій агроекономіці.
Завмираючи біля монітору в очікуванні пуску, я думав про те, як мені пощастило, адже я знайомий з творцями супутника EOS SAT-1. Це неймовірна команда відданих своїй справі фахівців. Мало хто знає, але над супутником працювали 4 різні компанії, які, втім, усі входять до екосистеми Noosphere підприємця Макса Полякова. Саме Макс Поляков далекого 2012 року зацікавився розвитком ракетомодельного спорту в Україні і світі на концептуально новому рівні. Саме з ним і його командою ми провели Чемпіонати Європи і світу в Україні, розвиваємо спорт, щороку додаючи принципово нові формати змагань.
І ось на 2023 рік для шанувальників космічних технологій ми підготували не просто змагання, ми підготували (нехай звучить трохи пафосно, але це правда) – квитки у майбутнє. Ще минулого року ми мали намір продовжити змагання з віртуального ракетомоделювання Noosphere Space Games, і ми ретельно готувались, розробляли завдання нових рівнів складності, радились з фахівцями, у тому числі, з компанії Flight Control Propulsion (саме ця компанія виготовила деталі і корпус супутника EOS SAT-1). Десь посеред цього процесу й виникла ідея запросити найуспішніших гравців Noosphere Space Games стажуватись в реальній космічній компанії. Але про все по порядку.
Отже, як я писав у попередньому блозі, 2022 рік поставив перед українським ракетомоделізмом безліч складних питань, головне з яких: як розвивати спорт без можливості запусків і польотів моделей ракет у зв'язку з воєнним станом? Ми знайшли рішення у вигляді повністю віртуального ракетомоделювання за допомогою Kerbal Space Program. Це гра-симулятор космічних польотів. Що важливо: Kerbal Space Program майже повністю відтворює реальні умови. Тобто, запускаючи космічний апарат, слід враховувати і гравітацію, і опір повітря, і масу свого космічного корабля, і витрати палива, й інші технологічні змінні.
Cкріншот з Kerbal Space Program
Перші Noosphere Space Games ми провели у серпні 2022 року. Тоді учасниками стали 450 дітлахів. А завданням було вивести супутник на орбіту і повернутись. Незважаючи на те, що віковий ценз був встановлений на рівні до 14 років, вже тоді ми отримували запити від більш старшої аудиторії.
У жовтні 2022 ми проводимо другі Noosphere Space Games. І знову успіх: збираємо понад 850 учасників віком до 18 років. Відповідно, й завдання дещо ускладнилось: треба було долетіти до Мун, аналогу нашого Місяця, встановити на ньому прапор України і повернутись на Кербін, аналог Землі. Ці змагання ми назвали “Middle Edition”, тому що вже чітко розуміли: будемо проводити ігри і для старшої вікової групи: студентів і молодих вчених.
Данило Кірієнко, учасник змагань Noosphere Space Games. Middle Edition
І ось, 25 січня уже нового 2023 року стартували Noosphere Space Games. Senior Edition. Цього разу ми чекаємо школярів, студентів, молодих науковців – віком до 24 років. Завдання із “зірочкою” – сконструювати ракету, за допомогою якої доставити космічний ровер на Дюну (аналог Марсу) і повернутись неушкодженим на Кербін (Землю). Складні завдання потребують хороших призів і цього разу ми додаємо до призового фонду у 1500 доларів дещо особливе. А саме спеціальний залік від компанії Flight Control Propulsion, переможці якого будуть запрошені на стажування! Взяти участь в заліку можуть старшокурсники технічних спеціальностей.
Я знаю, що Noosphere Space Games. Senior Edition чекає успіх. А ще я вірю, що ці дитячі-недитячі ігри зададуть, як тепер кажуть, тренд. І мати інженерне мислення, розбиратись в аеродинаміці, знати закони орбітальної фізики буде модно й престижно. Адже це те, за чим наше спільне майбутнє. З допомогою космічних технологій ми зможемо вирішити безліч проблем, які нині стримують розвиток людства. Ми зможемо ефективно й екологічно використовувати сільськогосподарські й лісові угіддя; ми уникнемо негативних наслідків перевидобутку корисних копалин, видобуваючи їх на астероїдах; зрештою, ми оперативніше й дієвіше відповідатимемо на виклики, пов’язані з нашою безпекою.
Тож запрошую усіх, хто має бажання і відповідає вимогам – долучайтесь: noospherespace.games, реєстрація триває до 15 лютого.
- Фінансова свобода: що ми насправді вкладаємо у це поняття? Олександр Скнар 14:34
- Нова ера на енергетичних ринках: кінець диктатури цін Ксенія Оринчак вчора о 16:49
- Український бізнес на Близькому Сході: культура, право і підводні камені Олена Широкова вчора о 16:12
- Замість реформи – репертуар. Замість дій – кастинг на премʼєра Дана Ярова вчора о 15:54
- Преюдиційне значення рішення МКАС при ТПП України для інших спорів: правовий аналіз Валентина Слободинска вчора о 14:47
- Чому бізнес-коучинг стає все більш затребуваним? Олександр Скнар вчора о 14:27
- Негаторний чи віндикаційний позов: який спосіб захисту обрати у земельному спорі? Андрій Лотиш вчора о 14:03
- З житлом і роботою: як змінюється філософія проєкту "Прихисток" Галина Янченко вчора о 13:59
- 5 найтиповіших помилок при впровадженні електронного документообігу Олександр Вернигора вчора о 12:47
- Енергоринок України 2025, коли прийдуть європейські трейдери Ростислав Никітенко 07.07.2025 21:07
- 2025-й: нові провали без нових прізвищ Дана Ярова 07.07.2025 18:49
- Справи про міжнародне викрадення дітей в світлі практики Верховного Суду Леся Дубчак 07.07.2025 18:09
- Мідь – новий барометр глобальних трансформацій Ксенія Оринчак 07.07.2025 15:29
- Договір про рекламні послуги: наслідки порушень у судовій практиці Сергій Барбашин 07.07.2025 11:19
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? Катерина Присяжнюк 07.07.2025 11:09
- Готують підвищення тарифів для населення 707
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 193
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ 141
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? 127
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? 95
-
Кава може на 20-30% знизити ризик діабету другого типу – дослідження
Життя 6486
-
"Він просто зник": усе, що потрібно знати про гостинг – пояснює психологиня Ірина Шеньє
Життя 5031
-
"2000 метрів до Андріївки" Мстислава Чернова вийде вже в серпні – міжнародний трейлер
Життя 2916
-
Укрзалізниця закупить вагони нового покоління: основні характеристики
Бізнес 2837
-
Мовний апгрейд: як правильно сказати українською "пир горой", "в рассрочку" і ще вісім фраз
Життя 2756