Інтервенція і Вітчизняна війна тривають
На недавньому засіданні РНБО Верховний головнокомандувач Петро Порошенко повідомив, що сьогодні сформовано декілька нових частин-з'єднань, які дозволять вже зараз перекрити можливий наступ у напрямку Маріуполя, Бердянська, у напрямку Харкова і північніше Л
На недавньомузасіданні РНБО Верховний головнокомандувач Петро Порошенко повідомив, щосьогодні сформовано декілька нових частин-з'єднань, які дозволять вже заразперекрити можливий наступ у напрямку Маріуполя, Бердянська, у напрямку Харковаі північніше Луганська, у напрямку Дніпропетровської області.
Порошенкотакож поінформував, що план спорудження фортифікаційних споруд наразі чітковиконується, а потім він сказав наступне: «Забезпечення наших збройних силновітньою технікою, як наступальною, так і розвідувальною, триває достатньоефективно. І ми маємо пам'ятати, що ми здатні захистити нашу державу».
Отже,про антитерористичну операцію вже не йдеться. Триває повномасштабна оборонна війна– це випливає не лише з термінології Верховного головнокомандувача, а й з характерубойових дій. Хочу привернути вашу увагу: Петро Порошенко вже двічі назвав цювійну "Вітчизняною війною". Перший раз це сталося під час виступу надень Незалежності 24 серпня 2014 року, а другий – у нещодавньому зверненніПрезидента з нагоди 70-ї річниці визволення України. Причому в другому виступіщодо російських загарбників він вжив визначення "інтервенти", тобтонаголосив, що відбувається інтервенція.
Проте, влексиконі політиків і журналістів слово "війна" зустрічається не надточасто, хоча всі обговорюють події на Сході України за допомогою понять ікатегорій повномасштабної війни: "диверсійно-розвідувальні групи"," партизанський рух", "лінія фронту", "наступальна операція","перегрупування військ" тощо.
Вважаюзайвим наводити тут численні докази російського вторгнення – нехай це робитьМЗС у "Білій книзі інтервенції в Україну з боку Російської Федерації"– всі ми й без того знаємо що Росія розв’язала проти нас війну. Знаємо, алечомусь боїмося називати цю війну "російсько-українською війною".
Це вже не"антитерористична операція", це не "події на території Донецькоїта Луганської областей" – це війна. І цю розбійницьку війну віроломнорозв’язала проти нас путінська Росія "зі своїми агресивними, нелюдськимипланами" – як писала колись совєтська пропаганда щодо фашистськоїНімеччини.
Єдністьінтерпретації цих подій як "війни" є також важливою для їх сприйняттязахідною аудиторію, яка досі вважає що на сході України відбуваєтьсяантитерористична операція, локальний конфлікт, який не загрожує країнам заходуі не вимагає відповідної активної реакції.
Нажаль, ми перестали говорити й про щоденне незаконне перетинання нашого кордонуросійськими військовими формуваннями - тобто про вторгнення, яке передбачає актагресії. В умовах гібридної війни не має значення хто саме вторгся на нашутериторію – регулярні російські війська без розпізнавальних знаків чи військовіформування складені з російських найманців. Вони їдуть на нашу територію зРосії на танках під російськими прапорами - і в будь якому випадку є російськимагресором.
Для насця війна є Вітчизняною, тому що в ній бере участь весь наш український народ –не тільки військові, а й прості громадяни. Український народ збирає пожертвисвоїм героям, постачає свою армію - закуповує військовим необхідне обладнання,одяг, їжу, збирає дитячі малюнки, плете маскувальні сітки – і відвозить все цена передову.
Колисья вмовляв журналістів називати терористів терористами і бойовиками, а не "проросійськимиактивістами". Сьогодні я так само закликаю всіх не боятися зобидити агресора,називати речі своїми іменами та іменувати війну війною - "російсько-українськоювійною", "Вітчизняною війною". Давайте робити це вже зараз нечекаючи повернення героїв війни та їх пояснень.
ГеннадійТкачук, народний депутат України
- Фінансова свобода: що ми насправді вкладаємо у це поняття? Олександр Скнар 14:34
- Нова ера на енергетичних ринках: кінець диктатури цін Ксенія Оринчак вчора о 16:49
- Український бізнес на Близькому Сході: культура, право і підводні камені Олена Широкова вчора о 16:12
- Замість реформи – репертуар. Замість дій – кастинг на премʼєра Дана Ярова вчора о 15:54
- Преюдиційне значення рішення МКАС при ТПП України для інших спорів: правовий аналіз Валентина Слободинска вчора о 14:47
- Чому бізнес-коучинг стає все більш затребуваним? Олександр Скнар вчора о 14:27
- Негаторний чи віндикаційний позов: який спосіб захисту обрати у земельному спорі? Андрій Лотиш вчора о 14:03
- З житлом і роботою: як змінюється філософія проєкту "Прихисток" Галина Янченко вчора о 13:59
- 5 найтиповіших помилок при впровадженні електронного документообігу Олександр Вернигора вчора о 12:47
- Енергоринок України 2025, коли прийдуть європейські трейдери Ростислав Никітенко 07.07.2025 21:07
- 2025-й: нові провали без нових прізвищ Дана Ярова 07.07.2025 18:49
- Справи про міжнародне викрадення дітей в світлі практики Верховного Суду Леся Дубчак 07.07.2025 18:09
- Мідь – новий барометр глобальних трансформацій Ксенія Оринчак 07.07.2025 15:29
- Договір про рекламні послуги: наслідки порушень у судовій практиці Сергій Барбашин 07.07.2025 11:19
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? Катерина Присяжнюк 07.07.2025 11:09
- Готують підвищення тарифів для населення 707
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік 416
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 180
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ 141
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? 127
-
10 липня зійде Оленяча повня: о котрій її спостерігати
Життя 17609
-
Психологія мільярдерів: чому вони купують наддорогі речі і навіщо їм це
Життя 9978
-
Кава може на 20-30% знизити ризик діабету другого типу – дослідження
Життя 6467
-
"Він просто зник": усе, що потрібно знати про гостинг – пояснює психологиня Ірина Шеньє
Життя 4476
-
"2000 метрів до Андріївки" Мстислава Чернова вийде вже в серпні – міжнародний трейлер
Життя 2916