Нові антикорупційні закони мають покласти край тотальній корупції
В останні дні своєї роботи Верховна Рада довела, що здатна приймати доленосні закони для держави. Зокрема, було зроблено кілька дуже важливих кроків у боротьбі з корупцією.
В останнідні своєї роботи Верховна Рададовела, що здатна приймати доленосні закони для держави. Зокрема, було зроблено кілька дуже важливих кроків уборотьбі з корупцією.
Було ухвалено антикорупційну стратегію - законопроект"Про основи державної антикорупційної політики в Україні на 2014-2017роки" та законопроект про створення Національного антикорупційного бюро.
Даними законопроектами передбачається антикорупційнаекспертиза виборчогозаконодавства, посилення прозорості фінансування партій, прийняття законів прозапобігання конфлікту інтересів обраних чиновників, про посилення громадськогоконтролю за прийняттям рішень у радах, подолання корупції в судах, створеннясистеми інструментів, які б дозволили ефективніше розслідувати корупційнізлочини.
Національне антикорупційне бюро є державним правоохоронниморганом, який буде розглядати злочини, вчинені нардепами, членами Кабміну таінших органів виконавчої влади, депутатами місцевих органів влади, суддями,прокурорами, силовиками, керівництвом великих держкомпаній.
Я вважаю, що ухвалення даних законопроектів – це вірний шляхдо процвітання нашої держави. До цього часу ще жоден із законів не спромігсяподолати корумповану систему, яка будувалася в Україні десятиліттями.
Вірю, що нові антикорупційні постанови нарешті покладутькрай такому явищу, як тотальна корупція, кругова порука, вседозволеність табезкарність, до яких так звикли хабарники.
Обов’язок протидіяти корупції покладено на багатьохчиновників і посадових осіб, розпочинаючи від Президента України, і закінчуючипрацівниками спеціальних підрозділів. Однак до боротьби з цим ганебним явищемповинні долучитися всі без винятку громадяни.
Можливо, хтось задається питанням, а навіщо нам взагаліпотрібна ця боротьба з корупцією? Жили собі, до всього звикли і головне - як це чиновники без хабаря будуть сумлінновиконувати своі обов'язки? Люди звикли, що лише заохотивши чиновника чи посадовця, від якого залежить позитивне рішення, можливо отримати довідки, дозвіл, акт чиінший важливий документ. Всудах судять, а впрокуратурі закривають справи за гроші, в медичних закладах лікивидають безкоштовно лише VIP-персонам,в ВУЗах оцінки студентам ставлять не за знання, а за фінансову винагороду.Одним словом , корупція іхабарі повністю оплутали країну. Такий стан речей вигідний одиницям, а більшість людей від цьогостраждають, самі того не усвідомлюючи.
В Україні часто можна чути, що не вистачає коштів набудівництво доріг, дитсадків, шкіл, а так звана безоплатна медицина давно вжетакою не являється. Якщо хоч на мить уявити Україну державою, де всі безвинятку люди являються законослухняними, то ми б уже через кілька років забулипо розбиті автомобільні шляхи, про відсутність медикаментів в лікарнях.
Важливо чітко усвідомили, що корупція – це не норма, атяжкий злочин, якийроз'їдає наше суспільство, якіржа. І співучасниками цього злочину є не лише ті, хто вимагає неправомірнувигоду, а ті, хто дає хабарі.
Я закликаю всіх співвітчизників почати рішучу боротьбу зкорупцією, свавіллям чиновників і хабарництвом. Нам потрібно змінити свійсвітогляд і вчитися жити по новому, по закону!
За допомогою відкритої платформи моніторингу корупційнихправопорушень кожен із нас має змогу розпочати боротьбу з корупцією вжесьогодні.
Ми повинні разом йти до спільної мети.
- Фінансова свобода: що ми насправді вкладаємо у це поняття? Олександр Скнар 14:34
- Нова ера на енергетичних ринках: кінець диктатури цін Ксенія Оринчак вчора о 16:49
- Український бізнес на Близькому Сході: культура, право і підводні камені Олена Широкова вчора о 16:12
- Замість реформи – репертуар. Замість дій – кастинг на премʼєра Дана Ярова вчора о 15:54
- Преюдиційне значення рішення МКАС при ТПП України для інших спорів: правовий аналіз Валентина Слободинска вчора о 14:47
- Чому бізнес-коучинг стає все більш затребуваним? Олександр Скнар вчора о 14:27
- Негаторний чи віндикаційний позов: який спосіб захисту обрати у земельному спорі? Андрій Лотиш вчора о 14:03
- З житлом і роботою: як змінюється філософія проєкту "Прихисток" Галина Янченко вчора о 13:59
- 5 найтиповіших помилок при впровадженні електронного документообігу Олександр Вернигора вчора о 12:47
- Енергоринок України 2025, коли прийдуть європейські трейдери Ростислав Никітенко 07.07.2025 21:07
- 2025-й: нові провали без нових прізвищ Дана Ярова 07.07.2025 18:49
- Справи про міжнародне викрадення дітей в світлі практики Верховного Суду Леся Дубчак 07.07.2025 18:09
- Мідь – новий барометр глобальних трансформацій Ксенія Оринчак 07.07.2025 15:29
- Договір про рекламні послуги: наслідки порушень у судовій практиці Сергій Барбашин 07.07.2025 11:19
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? Катерина Присяжнюк 07.07.2025 11:09
- Готують підвищення тарифів для населення 707
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 193
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ 141
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? 127
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? 95
-
Кава може на 20-30% знизити ризик діабету другого типу – дослідження
Життя 6486
-
"Він просто зник": усе, що потрібно знати про гостинг – пояснює психологиня Ірина Шеньє
Життя 5031
-
"2000 метрів до Андріївки" Мстислава Чернова вийде вже в серпні – міжнародний трейлер
Життя 2916
-
Укрзалізниця закупить вагони нового покоління: основні характеристики
Бізнес 2837
-
Мовний апгрейд: як правильно сказати українською "пир горой", "в рассрочку" і ще вісім фраз
Життя 2756