"Хлібні" бунти в Україні. Міф чи реальність?
Складається таке враження, що чим ближче до виборів тим вишукані стають засоби впливу на виборців.
Складається таке враження, що чим ближче довиборів тим вишукані стають засоби впливу на виборців. Львів задихається відсмороду – це правда, як і те що є день та ніч. Смердить у місті лева, та щейпереважно по ночах, вже далеко не перший рік, та чомусь за вирішення цієїпроблеми комусь закортіло братись в акурат перед виборами. Не перед ЄВРО-2012,коли все рихтувалось та приводилось до ладу (та й кошти можна було вибити), авласне перед виборами. Але подивимось на цю проблему з іншої сторони, сторониісторії, яка як вже не одноразово показує досвід нічого українців так і невчить. Тим більше, що виглядає все це досить символічно особливо з датою вибріву жовтні.
Цей випадок прапився майже сто років тому, коли внаслідок«голодних» хлібних бунтів в Російській імперії, а саме в Петрограді, спочатку улютому було усунуто монархію, а через півроку у жовтні було дано зелене світло ташироку дорогу «червоному» проекту.
В принципі продуктів харчування на початку1917 року в Російській імперії вистачало. В той час лише на тій території, зусіх країн Європи, не вводились картки на продовольство, хоча певні обмеженнямали місце. В загальному харчування в Петрограді було якщо не краще топринаймні не гірше столиць їнших країн, що були втянуті у Першу світову війну. Постачаннятоварів, зокрема борошна в другому десятилітті ХХ століття в столицю імперіїздійснювалось залізницею. Але якимось загадковим чином потяги з продовольством,що рухались у напрямку Петрограду, одного разу, опинились на запасних коліях. Хтосьсвідомо віддав наказ зупинити ешелони. В загальному, харчів на той часвистачало, але потрібні були приводи для різноманітних чуток. От внаслідок такихподій і похідних від них чуток було заварено таку кашу, яку судячи вжесьогоднішніх подій нам ще не одне століття розхльобувати.
Не знаю чому на таку трагічну аналогію з шкільногопідручника історії наштовхують події навколо львівського підприємства «Ензим».Можливо, приміром, тому, що це виробництво продукує дріжді для випічки понад 50% хліба в Україні. Не вдаючись в деталі хто винен у такому львівському смороді,та вже достовірно знаю одне: «єсть у революции начало, нет у революции конца».Звичайно, можна ще довго розписувати, як ічому дата коли виник дефіцит хліба у далекому 1917 фактично співпала з річницеюрозтрілу мирної демонстрації у 1905 році, як внаслідок «голодних» бунтів сотнітисяч людей вийшли на вулицю, як віддавались накази на ростріл демонстрантів,але це вже зовсім інша історія.
- Відповідальність батьків за шкоду, завдану дитиною: кейс наїзду на пішохода Артур Кір’яков вчора о 09:28
- Кібербезпека в руках людей: чому найслабша ланка – не код, а співробітник? Михайло Зборовський 02.05.2025 14:56
- "Дачна революція": Верховний Суд дозволив реєстрацію місця проживання у дачному будинку Арсен Маринушкін 02.05.2025 13:48
- Відповідальність батьків за тілесні ушкодження, завдані їхніми малолітніми дітьми Артур Кір’яков 02.05.2025 09:28
- Економіка агресора радує своїм падінням Володимир Горковенко 01.05.2025 20:07
- Пенсійна реформа 2025 року Андрій Павловський 01.05.2025 18:17
- Все про ПДВ: коротка інструкція від адвоката Сергій Пагер 01.05.2025 09:52
- Инструкция для семей: как проверить статус военного и оформить необходимые выплаты Віра Тарасенко 30.04.2025 23:25
- Схеми "золотих паспортів" у ЄС під забороною: удар по російських олігархах Володимир Горковенко 30.04.2025 23:08
- Захист прав національних спільнот – основний критерій вступу України в Європейський Союз Сергій Пєтков 30.04.2025 18:12
- Час убезпечувати тил Євген Магда 30.04.2025 15:36
- Шанс або вирок: як бути бізнесу в епоху цифрової трансформації Богдан Данилко 30.04.2025 15:16
- Звільнення багатодітних батьків від оподаткування на об’єкти житлової нерухомості Юрій Стеценко 30.04.2025 13:39
- Це не працює в B2B-маркетингу: як уникнути найпоширеніших помилок Алла Болоховська 30.04.2025 11:46
- Проєкт регулювання криптоактивів в UK Олександр Черних 30.04.2025 11:00
-
Сотні КАБів щодня, евакуації з області та весна. Як живуть прифронтові Суми і Сумщина
9963
-
Anti-age міфи: що насправді працює, а що — просто маркетинг
Життя 5938
-
Нерухомість генерала РФ Капашина передали в управління компанії українського ветерана
Бізнес 5560
-
Україна не допустить союзників Росії до відбудови. У "нейтральних" не буде пріоритету
Бізнес 4626
-
Україна та Ізраїль наново вчать світ, що мораль вимагає протистояти злу
Думка 4117