Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
19.07.2017 12:28
"Завчасно випите "Боржомі" або загальні правила безпеки бізнесу
Розглянемо корисні правила, які дозволяють зробити бізнес трохи більш безпечним.
- Кожний підписаний папір може бути доказом у кримінальному провадженні. Аналізуйте наслідки своїх дій. У потоці документів керівник часто підписує все підряд. Коли виникає необхідність знайти «крайнього», або відповідального, як правило, їм стає той, чиїх підписів на папірцях виявляється найбільше.
- Намагайтеся не вчиняти дій, які явно виходять за межі закону та привертають увагу правоохоронних органів. «А якщо не явно, то можна?» - запитаєте ви. Можна, але краще не треба. Іншими словами, там, де є можливість закон не порушувати, робити цього не треба. Потрібно ще знати закон, оскільки його незнання не звільняє від відповідальності, а знання іноді допомагає цієї відповідальності уникнути.
- Не зберігайте в столі в офісі, сейфі, будинку, де ви проживаєте разом із сім'єю, документи з компрометуючої вас інформацією. А де зберігати? Ніде. Краще, щоб таких документів не було, або щоб вони знищувалися при першій можливості. Один бізнесмен «другу» бухгалтерію зберігав в гаражі. Це дитяча наївність - вважати, що гараж - це місце, яке ніхно не знайде та де не можна провести обшук. Найцікавіше, що в гаражі його і затримали, коли він ставив туди свою машину, відповідно, відразу почали цікавитися: «А що це за папірці ви тут ховаєте?»
- Розподіляйте обов'язки між своїми заступниками, якщо ви керівник. Підписуйте менше документів, доручайте це вашим заступникам в рамках їх компетенції. Чим більше ви на себе берете, тим більше відповідальність. Керівник по визначенню наділений як правами, так і відповідальністю, починаючи від посвідчення своїм підписом правильності відображення фінансової діяльності, закінчуючи пожежною безпекою. Навіщо відповідати за все?
- На випадок перевірки завжди майте документальне підтвердження правомірності своїх дій. Пам'ятаєте вислів: «Без папірця ти комашка, а з папірцем - людина». Майте договори, рахунки, накази, інші документи, які можуть підтвердити законність ваших дій. Слова не працюють там, де повинні бути письмові документи. Може бути, це трохи ускладнює роботу, але забезпечує безпеку.
- Співробітники не повинні володіти всією інформацією щодо діяльністі фірми, досить тієї, яка потрібна їм для роботи. Не вводьте співробітників в спокусу. Менше знають міцніше сплять.
- Секретар не повинна знати всі аспекти вашої діяльності і можливі недоліки, порушення, наявні в компанії. Зазвичай першими допитують секретарів, які в ході слідчих дій стають дуже відвертими. Так повелося, що секретарі - це майже завжди жінки. А у жінок прийнято зберігати секрети спільно. Дуже велика помилка, коли чоловіки-керівники вважають за краще бачити в якості секретаря молоденьку дівчину «без мізків» і з хорошою фігурою. Це ідеальний суб'єкт для передачі всіх деталей і тонкощів вашого бізнесу стороннім людям. Не секрет, що впровадження таких дівчат в конкуруючі фірми як секретарів - звичайна справа в наш час.
- Будьте дуже обережні в телефонних розмовах і конфіденційних переговорах в офісі. Просто знайте, що технічні засоби отримання інформації настільки досконалі, що дозволяють контролювати всі ваші розмови - як по телефону, так і безпосередньо в офісі. Для цього не обов'язково навіть встановлювати пристрої для підслуховування в телефон або під кришку робочого столу, контролювати розмови можна і на відстані. Висновок один: не кажіть нічого такого, що потім може бути використано проти вас.
- Уникайте конфліктів з конкурентами. Конфлікт небезпечний не сам по собі, а тими наслідками, які буває неможливо прорахувати і оцінити заздалегідь. Якщо ви в цьому конфлікті - сторона «з великою вагою», швидше за все, «перемога» буде за вами. Однак переможений завжди має можливість помститися, і тоді уявна «перемога» обернеться реальною поразкою. Мстять в особистих відносинах близьким людям, а вже в бізнесі мстять по-крупному, і кримінальне переслідування - це ще не найстрашніша помста.
Важливе слово для безпеки бізнесу - «своєчасно». Що потрібно робити своєчасно?
- Знайти і організувати необхідні ресурси для попередження або локалізації загроз.
- Розмежовувати загрози за ступенем небезпеки і розставляти пріоритети, щоб прийняти оптимальне рішення.
- Відстежувати і розпізнавати джерела загроз, прораховувати всілякі ризики.
- Розуміти і правильно оцінювати ступінь небезпеки загрози - можливості джерела небезпеки, його ресурси, завдання і т.п.
Якщо наведені рекомендації виконуються із запізненням, це означає, що системи безпеки не існує зовсім. Не варто керуватися приказкою «Краще пізно, ніж ніколи». Тут більше підходить вислів: «Пізно пити «Боржомі», коли нирки відвалилися». Тому загальні заходи безпеки повинні бути вироблені своєчасно, щоб не було прикро за безглуздо організовану справу, яка закінчилась притягненням до кримінальної відповідальності.
Читайте такожБізнес-тиждень: трампівські мита для Європи, європейські – для України, санкції проти РосіїВід $2000 за квадрат і робітники з Індії. Ігор Ніконов про майбутнє ринку нерухомостіМита і квоти повертаються. ЄС скорочує торговельну підтримку України
За матеріалами:"Безопасность бизнеса. Защита от уголовного преследования" Виталий Пичугин
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Війна змінила правила гри: Україна на першому місці за передачами озброєння (2022–2024) Христина Кухарук 16:22
- Как оформить наследство в Украине, если вы находитесь за границей: пошаговая инструкция Віра Тарасенко 14:50
- Централізація закупівель: як Україна та ЄС підвищують ефективність державних витрат Олена Усеінова вчора о 17:38
- Обмеження переказів між картками: що зміниться з 1 червня? Денис Терещенко вчора о 15:07
- Як уникнути блокування податкових накладних? Сергій Пагер вчора о 08:47
- Сімейне підприємництво в Україні: міжнародний досвід та перспективи Юлія Мороз 22.05.2025 14:15
- Світло – не трофей Ірина Голіздра 22.05.2025 12:56
- Оскарження тарифу на електроенергію: КОАС розглядає справу проти постанови КМУ Андрій Хомич 22.05.2025 11:38
- Господарювання без сторонніх або ТОВ з 1 учасником Альона Пагер 22.05.2025 09:39
- Капітал у квадратних метрах: стратегічний погляд на інвестиції в українську нерухомість Раміль Мехтієв 22.05.2025 09:07
- Хто вбив Андрія Портнова? Дмитро Золотухін 22.05.2025 01:17
- Психосоціальні ризики: прихована загроза безпеці праці, яку не варто ігнорувати Валентин Митлошук 21.05.2025 15:51
- Війна і молодь України: виклики, нові цінності та перспективи розвитку після війни Захарій Ткачук 21.05.2025 13:32
- Що робити зі скасуванням торгівельного безвізу для України Юрій Щуклін 21.05.2025 13:22
- Суд не вправі оцнювати ухвали НСРД Андрій Хомич 21.05.2025 11:39
Топ за тиждень
- Хто вбив Андрія Портнова? 3400
- Україна: 68 місце за якістю життя і 87 за зарплатами – сигнал для реформ 216
- Секс під час війни: про що мовчать, але переживають тисячі 151
- Війна змінила правила гри: Україна на першому місці за передачами озброєння (2022–2024) 86
- Обмеження переказів між картками: що зміниться з 1 червня? 81
Популярне
-
Нові 1920-ті, "кернесанс" і "Геть від Москви!": як живе Харків за 30 км від Росії
8064
-
Виклик Маску: як Китай утричі обігнав Starlink за потужностями виробництва супутників
Думка 7221
-
Від $2000 за квадрат і робітники з Індії. Ігор Ніконов про майбутнє ринку нерухомості
Бізнес 7214
-
Натреновані на вбивство: Кремлю доведеться розв'язувати проблему розлючених фронтовиків
Думка 6505
-
"Агресор космічного масштабу". Ексрозвідниця США про загрозу РФ, Китаю і нову роль України
5705
Контакти
E-mail: [email protected]