Майбутнє в Європі - це вимога всіх українців!
Стартувала “вулична” частина кампанії “Я - за Україну в Європі”. Підписи на підтримку Угоди про асоціацію з ЄС збирають вже у кількох обласних центрах.
Нущо, друзі, сьогодні можна впевнено сказати, що кампанія “Я - за Україну вЄвропі” набирає обертів. Вже були проведені перші презентації - в Луцьку,Тернополі і Львові. На черзі інші обласні центри України. Та головне - почавсязбір підписів громадян на підтримку угоди про асоціацію з ЄС не лише всоціальних мережах, але й безпосередньо на вулиці, в спеціально обладнанихнаметах, в яких працюють волонтери. Незабаром такі намети з’являться і уКиївській області.
Нагадаю,що 28-29 листопада цього року у Вільнюсі відбудеться саміт Україна-ЄС. Ця датаможе стати поворотним моментом для нашої держави. Зараз ми впритул наблизилисядо того, щоб на юридичному, правовому рівні визначити приналежність України доєвропейської спільноти та відірватися від пострадянського “табору”.
Длямене принциповою є саме участь людей у цьому процесі - “простих” українців, якімають сказати своє слово. На відміну від влади та опозиції, для більшостігромадян європейський вибір є не питанням політичної коньюктури, якеактуалізується від виборів до виборів. Для нас це питання майбутнього - нашогоі наших дітей, питання якості держави, в якій ми живемо.
Безперечно,ніхто не може сподіватися, що в Європі на Україну чекає “шара”, що змінинастануть миттєво. Навпаки, європейська інтеграція - це постійна робота, алеробота за чіткими правилами, прозора і зрозуміла для всіх. А тому ірезультативна. І мені здається українці вже скучили за цим, адже втомилися віднапівреформ, напівкроків в політиці та економіці.
Сьогодніпосилився тиск на Україну з боку Митного союзу, і Росії зокрема. Нас то лякаютьвведенням візового режиму, то намагаються підкупити, озвучуючи все нові і новіцифри надходжень, які нібито Україна отримає в разі вступу до МС. А принагіднорозв’язують чергову торгівельну війну проти української промисловості. ПричомуРосія не соромиться тиснути і на Казахстан, вимагаючи від цієї країни знайтипорушення в українській продукції - йдеться, зрозуміло, про Roshen. Така ось“цукерочка”.
Томуочевидно, що головна і ключова перевага ЄС полягає в цивілізованості стосунків,у вмінні вести переговори та дотримуватися взятих забов’язань. Пострадянськазовнішня політика - це постійний “кидок” та суцільна “візантійщина”, зінтригами та намаганням підкорити собі “партнера”.
Думаю,що ми справді живемо у визначальний час. І повинні нарешті зробити свійгеополітичний вибір. Рішуче. Збір підписів на підтримку угоди про асоціацію зЄС і ставить собі за мету показати, що це - вибір всієї української спільноти.
Самакампанія проходитиме у три етапи. Спочатку серед громадян України - як тих, хтомешкає на Батьківщині, так і серед тих, хто живе закордоном. Другий етап будеспрямовано на громадян країн-членів ЄС. На третьому, вирішальному етапівідбудеться презентація зібраних підписів напередодні саміту у Вільнюсі, якапройде безпосередньо у столиці Литви.
Наголошу,що інші країни перед вступом до ЄС вели потужні інформаційні кампанії. В Україні, традиційно, громадянськесуспільство ефективніше держави. Нехай в нашому випадку йдеться про асоціацію,а не повноцінну інтеграцію, ми повинні показати, що майбутнє в Європі - цевимога всіх українців!
- Бізнес з країнами Близького Сходу: що потрібно знати про гроші, темп і традиції Любомир Паладійчук 21:38
- Фінансова свобода: що ми насправді вкладаємо у це поняття? Олександр Скнар 14:34
- Нова ера на енергетичних ринках: кінець диктатури цін Ксенія Оринчак вчора о 16:49
- Український бізнес на Близькому Сході: культура, право і підводні камені Олена Широкова вчора о 16:12
- Замість реформи – репертуар. Замість дій – кастинг на премʼєра Дана Ярова вчора о 15:54
- Преюдиційне значення рішення МКАС при ТПП України для інших спорів: правовий аналіз Валентина Слободинска вчора о 14:47
- Чому бізнес-коучинг стає все більш затребуваним? Олександр Скнар вчора о 14:27
- Негаторний чи віндикаційний позов: який спосіб захисту обрати у земельному спорі? Андрій Лотиш вчора о 14:03
- З житлом і роботою: як змінюється філософія проєкту "Прихисток" Галина Янченко вчора о 13:59
- 5 найтиповіших помилок при впровадженні електронного документообігу Олександр Вернигора вчора о 12:47
- Енергоринок України 2025, коли прийдуть європейські трейдери Ростислав Никітенко 07.07.2025 21:07
- 2025-й: нові провали без нових прізвищ Дана Ярова 07.07.2025 18:49
- Справи про міжнародне викрадення дітей в світлі практики Верховного Суду Леся Дубчак 07.07.2025 18:09
- Мідь – новий барометр глобальних трансформацій Ксенія Оринчак 07.07.2025 15:29
- Договір про рекламні послуги: наслідки порушень у судовій практиці Сергій Барбашин 07.07.2025 11:19
- Готують підвищення тарифів для населення 707
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 195
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ 142
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? 128
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? 95
-
Кава може на 20-30% знизити ризик діабету другого типу – дослідження
Життя 6498
-
"Він просто зник": усе, що потрібно знати про гостинг – пояснює психологиня Ірина Шеньє
Життя 5499
-
Україна з нуля збудувала винятковий ВПК, але він працює лише на 60% – фон дер Ляєн
Бізнес 3540
-
Мовний апгрейд: як правильно сказати українською "пир горой", "в рассрочку" і ще вісім фраз
Життя 3010
-
Укрзалізниця закупить вагони нового покоління: основні характеристики
Бізнес 2961