Як зниження міжнародної підтримки впливає на гуманітарне розмінування в Україні
Підсумки Конференції з питань протимінної діяльності в Україні, яка відбулася у жовтні 2024 року в Лозанні.
Швейцарія разом з українською стороною 17-18 жовтня провела щорічну Ukraine Mine Action Conference (UMAC), основною метою якої було підкреслити важливість гуманітарного розмінування для відновлення України після війни, обмінятися практичним досвідом та визначити дієві механізми та інновації, які можуть підвищити ефективність і безпеку розмінування.
У конференції, яку відкрили Президент Швейцарської Конфедерації Віола Амхерд та Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, взяли участь представники з понад 60 країн і міжнародних організацій, а усі виступи та дискусії протягом двох днів проходили під гаслом: “People, partners, progress” ("Люди, партнери, прогрес").
Забруднення від мін та інших вибухонебезпечних предметів безпосередньо впливає на життя цивільного населення, позначається на сільськогосподарському виробництві та порушує доступ до основних послуг, таких як освіта та охорона здоров'я. За інформацією секретаріату Національного органу з питань протимінної діяльності, із початку повномасштабної війни станом на серпень 2024 року від мін та вибухонебезпечних предметів 703 особи постраждали, 303 – загинули, серед них є і 15 дітей. Смертельною пасткою може виявитися і поле, і стежка в лісу, і навіть дитячий майданчик, адже, потенційно небезпечною та замінованою є чверть українських земель. Саме тому міжнародна спільнота наголошує на необхідності посилення зусиль у сфері гуманітарного розмінування і в центр кожного обговорення та проєкту ставить людей.
Попри те, що міжнародна допомога в цьому аспекті через економічні складнощі, яких зазнають країни-партнери, останнім часом суттєво зменшилася, під час конференції було оголошено про додаткові зобов’язання на гуманітарне розмінування на суму майже $70 млн від Люксембургу, Нідерландів, Норвегії та Канади. З 2022 року загальний внесок партнерів у гуманітарне розмінування сягнув $1,07 млрд. Однак, за загальною думкою експертів та учасників конференції UMAC-2024, ці кошти є недостатніми. Для ефективного вирішення мінної проблеми необхідна значна активізація міжнародної підтримки та пошук нових ефективних шляхів співпраці.
Про це йдеться й у підсумковому документі конференції, який підписали 42 країни, взявши на себе зобов’язання підтримувати гуманітарне розмінування в Україні. У документі підкреслюється, що протимінна діяльність має залишатися на міжнародному порядку денному, а підписанти зобов’язуються мінімізувати вплив мін і залишків війни на життя людей за допомогою очищення територій і технологічних інновацій.
Однією з інновацій, яка вже довела свою ефективність за цей час, є використання важких машин з розмінування, якими можна керувати дистанційно і які забезпечують вищу швидкість розмінування та безпеку саперів. Одну з таких машин – комплекс GCS-200 – Швейцарська агенція з розвитку та співпраці передала Україні під час UMAC-2024. Загалом впродовж року Швейцарія передасть три машини для розмінування, які отримають піротехнічні підрозділи ДСНС.
Також під час UMAC-2024 учасники підкреслювали значний прогрес, якого досягла Україна у питанні гуманітарного розмінування. За 2 роки проведена пріоритезація ділянок, у використання було повернуто 35 тис. кв. км території, кількість саперів було збільшено утричі, розроблена та почала працювати програма компенсації за послуги розмінування для аграріїв. Вдалося запустити ринок послуг із гуманітарного розмінування із залученням приватних операторів, оголошено перші 24 тендери у системі «Прозорро». Попереду ще багато роботи, з якою Україна має усі шанси успішно впоратися, але за умови підтримки партнерів.
Розуміння цього є й в України, й в партнерів, адже системне впровадження інновацій в усі сфери гуманітарного розмінування – від методів роботи до фінансування – дозволить нам створювати більш ефективні та безпечні рішення для очищення територій від мін. А очищені від мін території – це ще один крок до перемоги та сталого відновлення!
- Фінансова свобода: що ми насправді вкладаємо у це поняття? Олександр Скнар 14:34
- Нова ера на енергетичних ринках: кінець диктатури цін Ксенія Оринчак вчора о 16:49
- Український бізнес на Близькому Сході: культура, право і підводні камені Олена Широкова вчора о 16:12
- Замість реформи – репертуар. Замість дій – кастинг на премʼєра Дана Ярова вчора о 15:54
- Преюдиційне значення рішення МКАС при ТПП України для інших спорів: правовий аналіз Валентина Слободинска вчора о 14:47
- Чому бізнес-коучинг стає все більш затребуваним? Олександр Скнар вчора о 14:27
- Негаторний чи віндикаційний позов: який спосіб захисту обрати у земельному спорі? Андрій Лотиш вчора о 14:03
- З житлом і роботою: як змінюється філософія проєкту "Прихисток" Галина Янченко вчора о 13:59
- 5 найтиповіших помилок при впровадженні електронного документообігу Олександр Вернигора вчора о 12:47
- Енергоринок України 2025, коли прийдуть європейські трейдери Ростислав Никітенко 07.07.2025 21:07
- 2025-й: нові провали без нових прізвищ Дана Ярова 07.07.2025 18:49
- Справи про міжнародне викрадення дітей в світлі практики Верховного Суду Леся Дубчак 07.07.2025 18:09
- Мідь – новий барометр глобальних трансформацій Ксенія Оринчак 07.07.2025 15:29
- Договір про рекламні послуги: наслідки порушень у судовій практиці Сергій Барбашин 07.07.2025 11:19
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? Катерина Присяжнюк 07.07.2025 11:09
- Готують підвищення тарифів для населення 707
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 193
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ 141
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? 127
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? 95
-
Кава може на 20-30% знизити ризик діабету другого типу – дослідження
Життя 6486
-
"Він просто зник": усе, що потрібно знати про гостинг – пояснює психологиня Ірина Шеньє
Життя 5031
-
"2000 метрів до Андріївки" Мстислава Чернова вийде вже в серпні – міжнародний трейлер
Життя 2916
-
Укрзалізниця закупить вагони нового покоління: основні характеристики
Бізнес 2837
-
Мовний апгрейд: як правильно сказати українською "пир горой", "в рассрочку" і ще вісім фраз
Життя 2756