Виживання організацій: як залишатися на плаву навіть під час війни?
Під час діяльності органи громадянського суспільства зіштовхуються з постійними перешкодами на шляху своєї діяльності. Як діяти в нестабільний час у період повномасштабного вторгнення?
На шляху розвитку та роботи органів громадянського суспільства постійно постають ряд перешкод. Після початку повномасштабного второгнення в Україну їх кількість збільшилася. Рівень благодійності зріс, кількість волонтерів в рази збільшилася. В той же час організація переживають кризові ситуації, деякі з них не проводять планування діяльності, не можуть адаптуватися до сучасної ситуації в України.Задля того, щоб підтримати громадський сектор та допомогти ОГС рухатися в напрямку розвитку та розширення роботи хотілося б поділитися практичними порадами, як виживати організації в такий складний час.
Адаптація та зважені рішення
Після початку повномасштабного вторгнення Національна мережа розвитку локальної філантропії пройшла шлях адаптації діяльності. Задля того, аби бути більш ефективними та корисними суспільству в сучасних реаліах необхідно адаптовувати діяльність до нових викликів, що постають перед громадською діячами. Філантропи змогли пристосуватися та відкрили нові напрямки діяльності. Було визначено нові пріоритети : відкрито Спецфонд «MedAid» задля підтримки медичних установ, запущено проект Житло для українців з метою створення та облаштування постійного житла для українців, які втратили свій дім. Здавалося, що це не відноситься до статутної діяльності організації, але гуманітарні потреби стали першочерговим запитом від громад і саме тому було прийнято зважене рішення про старт нових проектів.
Діяти, незважаючи на будь-які перешкоди
Україна стала країною року 2022 за версією щотижневого англомовного журналу The Economist, але всі ми знаємо якою ціною це звання отримала наша держава. Героїчні українці Херсону змогли дочекатися наших захисників та демонстрували патріотизм на діях до його звільнення. В той же час на даній території виживали органи громадянського суспільства. Незважаючи на складний період та ризикуючи життям команда Фонду громади міста Херсон “Захист” продовжувала свою роботу та навіть зараз підтримує жителів Херсонщини. Тільки за минулий місяць фонд зміг підтримати 67-ми родинам з дітьми і окупованих, і деокупованих громад Херсонщини — її міст, містечок і віддалених сіл. Організація виживає, діє на благо громад та невпинно рухається вперед. Перешкоди тільки в нашій голові, завжди необхідно шукати нові шляхи діяльності, а головне - не здаватися.
Вірте в те, що здавалося неможливо
Іноді дійсно виникає бажання опустити руки, але Голова правління Фонду громади Березань змогла справитися зі страхом та продовжити діяльність при відсутності підтримки. Логістика постачання життєво необхідних товарів обірвалась, магазини та аптеки були майже порожні або ж зачинені. Люди потерпали від нестачі певних продуктів та медикаментів, зокрема, гормональних препаратів, інсуліну. Але незважаючи на всі виклики війни, команда Фонду громади Березань знайшла підтримку від інших членів мережі Філантропів. Одними з них став Фонд громади Рідня. Навіть 750 км. дистанції не стало перешкодою та причиною відсутності підтримки. Немає неможливого, вихід є завжди.
Шукайте свою цільову аудиторію
Під час кризових ситуацій необхідним є оперативна оцінка діяльності та можливих ризиків, прийняття рішення з ким і як надалі працювати та кому пріоритетніше допомагати. Фонд громади Житомира почав активно допомагати ВПО, хоча це було і складно із-за відсутності достатньої кількості фахівців цього напрямку. Організація адаптувалася до сучасних реалій, обрала позицію універсальності та поставила перед собою мету допомагати конкретним цільовим аудиторіям. Треба пам’ятати, що усім будь-який орган громадянського суспільства не зможе допомогти та потрібно раціонально сфокусувати діяльність.
Обмін досвідом - фундамент перемоги
Обмін досвідом є основою побудови ефективної громадської діяльності. Задля цього нещодавно Національна мережа розвитку локальної філантропії проводила Всеукраїнський форум Фондівгромад України 2022 з метою підвищення обізнаності та покращення навичок представників фондів з метою збільшення ефективності їх діяльності. Представники фондів громад мали можливість чотири дні навчання та обмін досвідом один з одним.
Кожна організація поділилася порадами, що допомогли їм не здатися та продовжити свою діяльність після початку повномасштабного вторгнення на територію України. До цих порад відноситься:
1. Продовжуйте діяльність незважаючи ні на що, об’єднуйтеся з іншими;
2. При будь-яких обставинах - не зупиняйтеся та допомагайте іншим;
3. Шукайте нові сенси діяльності та своє призначення
4. Не концентруйтеся лише на тій діяльності, що була до війни;
5. Не треба бачити лише негативні аспекти, шукайте нові можливості та рухайтеся тільки вперед;
6. Розбудовуйте мережу своїх контактів;
7. Намагайтеся диверсифікувати джерела надходжень;
8. Не втрачайте навички та надію на повноцінну діяльність.
- Війна змінила правила гри: Україна на першому місці за передачами озброєння (2022–2024) Христина Кухарук вчора о 16:22
- Как оформить наследство в Украине, если вы находитесь за границей: пошаговая инструкция Віра Тарасенко вчора о 14:50
- Централізація закупівель: як Україна та ЄС підвищують ефективність державних витрат Олена Усеінова 23.05.2025 17:38
- Обмеження переказів між картками: що зміниться з 1 червня? Денис Терещенко 23.05.2025 15:07
- Як уникнути блокування податкових накладних? Сергій Пагер 23.05.2025 08:47
- Сімейне підприємництво в Україні: міжнародний досвід та перспективи Юлія Мороз 22.05.2025 14:15
- Світло – не трофей Ірина Голіздра 22.05.2025 12:56
- Оскарження тарифу на електроенергію: КОАС розглядає справу проти постанови КМУ Андрій Хомич 22.05.2025 11:38
- Господарювання без сторонніх або ТОВ з 1 учасником Альона Пагер 22.05.2025 09:39
- Капітал у квадратних метрах: стратегічний погляд на інвестиції в українську нерухомість Раміль Мехтієв 22.05.2025 09:07
- Хто вбив Андрія Портнова? Дмитро Золотухін 22.05.2025 01:17
- Психосоціальні ризики: прихована загроза безпеці праці, яку не варто ігнорувати Валентин Митлошук 21.05.2025 15:51
- Війна і молодь України: виклики, нові цінності та перспективи розвитку після війни Захарій Ткачук 21.05.2025 13:32
- Що робити зі скасуванням торгівельного безвізу для України Юрій Щуклін 21.05.2025 13:22
- Суд не вправі оцнювати ухвали НСРД Андрій Хомич 21.05.2025 11:39
- Хто вбив Андрія Портнова? 3435
- Україна: 68 місце за якістю життя і 87 за зарплатами – сигнал для реформ 216
- Секс під час війни: про що мовчать, але переживають тисячі 152
- Війна змінила правила гри: Україна на першому місці за передачами озброєння (2022–2024) 97
- Обмеження переказів між картками: що зміниться з 1 червня? 87
-
Нові 1920-ті, "кернесанс" і "Геть від Москви!": як живе Харків за 30 км від Росії
9426
-
Від $2000 за квадрат і робітники з Індії. Ігор Ніконов про майбутнє ринку нерухомості
Бізнес 8174
-
Виклик Маску: як Китай утричі обігнав Starlink за потужностями виробництва супутників
Думка 7397
-
Натреновані на вбивство: Кремлю доведеться розв'язувати проблему розлючених фронтовиків
Думка 6763
-
"Агресор космічного масштабу". Ексрозвідниця США про загрозу РФ, Китаю і нову роль України
5862