Розгублений Президент: що показав брифінг В. Зеленського
Сьогодні на брифінгу В. Зеленський виглядав розчарованим і морально втомленим. І це можна зрозуміти.
Сьогодні на брифінгу В. Зеленський виглядав розчарованим і морально втомленим. І це можна зрозуміти. Коли він балотувався на посаду Президента України, у нього було своє розуміння причин і характеру війни. Тоді В. Зеленський говорив про війну так, як про неї говорить більшість українців. Путін - ворог, але треба домовлятися. А домовитися можна завжди, головне знайти правильні слова і пропозиції. Думаю В. Зеленський щиро вірив, що, ставши Президентом України, він так і зробить.
Але все виявилося складніше і схоже, що саме зараз ми можемо спостерігати за тим, як світогляд В. Зеленського змінюється. З одного боку, він мав би думати, що все робить правильно для того, щоб війна закінчилася, але вона чомусь триває.
Так, за ініціативи Президента ще на початку липня було досягнуто домовленостей про так велике зване хлібне перемир'я, крім цього зрушило з мертвої точки питання обміну заручників, на додаток Президент особисто заручився підтримкою європейських партнерів у питаннях перемовин з РФ і вже навіть почав обговорювати реалізацію інфраструктурних проектів на Донбасі, першим кроком якої мало стати будівництво зруйнованого мосту у Станиці Луганській.
Але після всього цього війна нікуди не зникла. І новини 7 липня (четверо військових загинули на Донбасі) змусили В. Зеленського публічно визнати, що домовленості з Путіним не працюють.
Однак, напевно, це і є той складний і єдино можливий шлях, через який має пройти кожен український політик, який говорить про взаємовигідний мир. Бо насправді ніякого зручного і простого миру бути не може.
В природі не існує такого політичного рецепту, де мир був би вигідний як для України, так і для Росії. Мир, вигідний Україні або Росії – існує, але взаємовигідний – ні. Тому що базовий інтерес Росії полягає в тому, щоб Україна залишалася слабкою і залежною державою, тоді як інтерес України полягає в прямо протилежному. І без розуміння та прийняття цієї базової установки будь-які домовленості з Росією будуть приречені на провал, а політики, які вірять в можливість вигідно домовитися з Путіним, будуть щоразу розгублено виходити на широку публіку, пояснюючи, а що цього разу пішло не так в "домовленостях" з Росією.
- Війна змінила правила гри: Україна на першому місці за передачами озброєння (2022–2024) Христина Кухарук вчора о 16:22
- Как оформить наследство в Украине, если вы находитесь за границей: пошаговая инструкция Віра Тарасенко вчора о 14:50
- Централізація закупівель: як Україна та ЄС підвищують ефективність державних витрат Олена Усеінова 23.05.2025 17:38
- Обмеження переказів між картками: що зміниться з 1 червня? Денис Терещенко 23.05.2025 15:07
- Як уникнути блокування податкових накладних? Сергій Пагер 23.05.2025 08:47
- Сімейне підприємництво в Україні: міжнародний досвід та перспективи Юлія Мороз 22.05.2025 14:15
- Світло – не трофей Ірина Голіздра 22.05.2025 12:56
- Оскарження тарифу на електроенергію: КОАС розглядає справу проти постанови КМУ Андрій Хомич 22.05.2025 11:38
- Господарювання без сторонніх або ТОВ з 1 учасником Альона Пагер 22.05.2025 09:39
- Капітал у квадратних метрах: стратегічний погляд на інвестиції в українську нерухомість Раміль Мехтієв 22.05.2025 09:07
- Хто вбив Андрія Портнова? Дмитро Золотухін 22.05.2025 01:17
- Психосоціальні ризики: прихована загроза безпеці праці, яку не варто ігнорувати Валентин Митлошук 21.05.2025 15:51
- Війна і молодь України: виклики, нові цінності та перспективи розвитку після війни Захарій Ткачук 21.05.2025 13:32
- Що робити зі скасуванням торгівельного безвізу для України Юрій Щуклін 21.05.2025 13:22
- Суд не вправі оцнювати ухвали НСРД Андрій Хомич 21.05.2025 11:39
- Хто вбив Андрія Портнова? 3435
- Україна: 68 місце за якістю життя і 87 за зарплатами – сигнал для реформ 216
- Секс під час війни: про що мовчать, але переживають тисячі 152
- Війна змінила правила гри: Україна на першому місці за передачами озброєння (2022–2024) 97
- Обмеження переказів між картками: що зміниться з 1 червня? 87
-
Нові 1920-ті, "кернесанс" і "Геть від Москви!": як живе Харків за 30 км від Росії
9458
-
Від $2000 за квадрат і робітники з Індії. Ігор Ніконов про майбутнє ринку нерухомості
Бізнес 8193
-
Виклик Маску: як Китай утричі обігнав Starlink за потужностями виробництва супутників
Думка 7400
-
Натреновані на вбивство: Кремлю доведеться розв'язувати проблему розлючених фронтовиків
Думка 6768
-
"Агресор космічного масштабу". Ексрозвідниця США про загрозу РФ, Китаю і нову роль України
5865