Сплата ЄСВ адвокатами
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платниками єдиного внеску є особи, які провадять незалежну професійну діяльність, в тому числі адвокатську діяльність та
Щодо сплати єдиного соціального внеску адвокатами
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про збір таоблік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальнестрахування» платниками єдиного внескує особи, які провадять незалежнупрофесійну діяльність, в тому числі адвокатську діяльність та отримують дохідвід цієї діяльності.
Відповідно до п. 14.1.226. ст. 14 ПК України самозайнятаособа – це платник податку, який є фізичною особою - підприємцем або провадитьнезалежну професійну діяльність за умови, що така особа не є працівником вмежах такої підприємницької чи незалежної професійної діяльності.
Незалежна професійна діяльність – це, зокрема, діяльністьадвокатів за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою -підприємцем та використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб.
Отже, для цілей Податкового кодексу, особа не здійснюєнезалежну професійну діяльність, якщо така особа є працівником в межах такоїдіяльності.
Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України «Про адвокатуру таадвокатську діяльність» адвокат може здійснювати адвокатську діяльністьіндивідуально або в організаційно-правових формах адвокатського бюро чиадвокатського об'єднання (організаційні форми адвокатської діяльності).
При цьому підтримую точку зору І.Голованя, що трудові відносини адвокатів з адвокатськими бюро та адвокатськимиоб’єднаннями є єдино можливими.
Частиною 1 ст. 13 цього Закону передбачено, що адвокат,який здійснює адвокатську діяльність індивідуально, є самозайнятою особою.
Таким чином якщо адвокат здійснює діяльністьіндивідуально, укладає договір про надання правової допомоги від власного іменіта отримує дохід від адвокатської діяльності, тобто адвокат здійснює незалежнупрофесійну діяльність, в розумінні ПК України, та є платником єдиного внеску.
Якщо адвокат здійснює адвокатську діяльність в складіадвокатського бюро чи адвокатського об’єднання на умовах трудового договору,договір про надання правової допомоги укладається від імені адвокатського бюро\ об’єднання та отримує дохід адвокатське бюро \ об’єднання, то адвокат нездійснює незалежну професійну діяльність, для цілей ПК України, та не єплатником єдиного внеску.
Ця позиція також узгоджується з позицією фіскальноїслужби, яка міститься на загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС.
З сайту Державної фіскальноїслужби України
Коротка:
Якщо адвокат здійснює свою діяльність виключно у рамкахтрудових відносин з роботодавцем (адвокатським бюро або адвокатськимоб’єднанням), всі договори про надання правової допомоги укладаються від іменіроботодавця та оплата за послуги адвоката здійснюється роботодавцем, тотакий адвокат не повинен ставати на облік в контролюючому органі, якособа, що здійснює незалежну професійну діяльність.
Якщо хоча б одна з вищевказаних умов не виконується,то адвокат повинен стати на облік у контролюючому органі, яксамозайнята особа.
Повна:
Згідно з норами підпункту 14.1.226 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексуУкраїни (далі – ПКУ), самозайнятою особою є платник податку, який є фізичноюособою - підприємцем або провадить незалежну професійну діяльність за умови, щотака особа не є працівником в межах такої підприємницької чи незалежноїпрофесійної діяльності.
Незалежна професійна діяльність - це, зокрема, діяльність адвокатів заумови, що така особа не є працівником або фізичною особою - підприємцем тавикористовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб.
Відповідно до пункту 63.2 статті 63 ПКУ та пункту 1.3 розділу І Порядку облікуплатників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансівУкраїни від 09.12.2011 № 1588, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України29 грудня 2011 року за № 1562/20300, взяттю на облік або реєстрації уконтролюючих органах підлягають всі платники податків.
Взяття на облік у контролюючих органах юридичних осіб, їх відокремленихпідрозділів, а також самозайнятих осіб здійснюється незалежно від наявностіобов’язку щодо сплати того або іншого податку та збору.
Якщо адвокат здійснює свою діяльністьвиключно у рамках трудових відносин з роботодавцем (адвокатським бюро або адвокатськимоб’єднанням), всі договори про надання правової допомоги укладаються від іменіроботодавця, та оплата за послуги адвоката здійснюється від іменіроботодавця, то такий адвокат не повинен ставати на облік вконтролюючому органі, як особа, що здійснює незалежну професійнудіяльність.
Якщо хоча б одна з вищевказаних умов не виконується,то адвокат повинен стати на облік у контролюючому органі, яксамозайнята особа.
- Бізнес з країнами Близького Сходу: що потрібно знати про гроші, темп і традиції Любомир Паладійчук вчора о 21:38
- Фінансова свобода: що ми насправді вкладаємо у це поняття? Олександр Скнар вчора о 14:34
- Нова ера на енергетичних ринках: кінець диктатури цін Ксенія Оринчак 08.07.2025 16:49
- Український бізнес на Близькому Сході: культура, право і підводні камені Олена Широкова 08.07.2025 16:12
- Замість реформи – репертуар. Замість дій – кастинг на премʼєра Дана Ярова 08.07.2025 15:54
- Преюдиційне значення рішення МКАС при ТПП України для інших спорів: правовий аналіз Валентина Слободинска 08.07.2025 14:47
- Чому бізнес-коучинг стає все більш затребуваним? Олександр Скнар 08.07.2025 14:27
- Негаторний чи віндикаційний позов: який спосіб захисту обрати у земельному спорі? Андрій Лотиш 08.07.2025 14:03
- З житлом і роботою: як змінюється філософія проєкту "Прихисток" Галина Янченко 08.07.2025 13:59
- 5 найтиповіших помилок при впровадженні електронного документообігу Олександр Вернигора 08.07.2025 12:47
- Енергоринок України 2025, коли прийдуть європейські трейдери Ростислав Никітенко 07.07.2025 21:07
- 2025-й: нові провали без нових прізвищ Дана Ярова 07.07.2025 18:49
- Справи про міжнародне викрадення дітей в світлі практики Верховного Суду Леся Дубчак 07.07.2025 18:09
- Мідь – новий барометр глобальних трансформацій Ксенія Оринчак 07.07.2025 15:29
- Договір про рекламні послуги: наслідки порушень у судовій практиці Сергій Барбашин 07.07.2025 11:19
- Готують підвищення тарифів для населення 707
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ 142
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? 128
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? 96
- Кримінальна відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів на утримання дитини 87
-
Кава може на 20-30% знизити ризик діабету другого типу – дослідження
Життя 6523
-
"Він просто зник": усе, що потрібно знати про гостинг – пояснює психологиня Ірина Шеньє
Життя 5915
-
Україна з нуля збудувала винятковий ВПК, але він працює лише на 60% – фон дер Ляєн
Бізнес 3967
-
Мовний апгрейд: як правильно сказати українською "пир горой", "в рассрочку" і ще вісім фраз
Життя 3252
-
"Сонне розлучення" – вихід для пар, щоб покращити якість нічного відпочинку та сексуального життя
Життя 3151