Театр кремлівського Карабаса-Барабаса
Українцям нема чого ділити і через що воювати між собою. Українці взагалі ніколи не були войовничою нацією, на відміну від росіян.
Після російського вторгнення в Крим хотілося вірити, що і українська влада, і пересічні громадяни зробили висновки з тих подій і більше не допустять подібних сценаріїв. Проте не встигли виїхати з півострова українські військовослужбовці та студенти, які не хочуть мати нічого спільного зі ставлениками Кремля, як захоплення будівель обласних адміністрацій та сепаратистські мітинги з новою силою накотилися на східні та південні області України.
Чому щоденні звіти силових структур про затримання російських агентів не стали запорукою припинення сепаратистських акцій? Чому знову якісь невідомі люди зі зброєю захоплюють адміністративні будівлі і вивішують прапори чужих країн? Чому вони не притягнуті до відповідальності? Чому хтось запрошує на територію України армію іншої держави? Якщо попередні запитання варто адресувати представникам владних структур і правоохоронних органів, то останнє – стосується власне тих людей, які іноді щиро, а іноді – за певну грошову винагороду, готові на будь-яких мітингах проповідувати розкол України.
Зрештою, якщо хтось має бажання жити в Росії – то жодних проблем з переїздом до сусідньої держави нема. Але запрошувати чужу армію, мінувати будівлі і захоплювати заручників – вибачте – це вже занадто. Якось надто по-російськи все відбувається. Саме для сусідньої держави характерні теракти, вибухи, захоплення заручників. В Україні такого ніколи не було і в принципі не може бути, судячи з ментальності. Архетип українця – образ «доброї, ласкавої, родючої Землі». Саме цей архетип є основою світоглядної толерантності українців. Він і пояснює відсутність агресивності у світосприйманні. Українці і в західних, і у східних областях не є завойовниками та руйнівниками. Ментально українці в усіх регіонах налаштовані на створення. Тому всі ці сепаратистські акції у Донецьку, Луганську, Харкові, Одесі так сильно видають руку Кремля. Нехай російська пропаганда скільки завгодно говорить про братськість України й Росії, але ментально ми різні. Українці й росіяни мають різні архетипи, які визначають поведінку, погляди, світогляд.
Саме відмінність світоглядних засад між двома народами ми найбільш яскраво спостерігаємо впродовж останніх декількох місяців. Україна не хоче війни. Жоден з пересічних громадян і у Львові, і у Донецьку не бажає, щоби гинули молоді хлопці, залишались сиротами діти, самотньо старіли матері. Власне це і є об'єднуючим фактором для України. Україна єдина. Нам нема чого ділити. Кожен з нас і в мегаполісі, і в маленькому селі бажає одного й того ж самого – щоби можна було прогодувати родину, щоб в оселі лунав радісний дитячий сміх, щоби було безпечно ходити вулицями, зрештою, жити і працювати. Це природні потреби кожної людини в Україні. Піраміда потреб Маслоу, як завжди, залишається актуальною. Замисліться на хвилинку, чи стане Вам жити краще, якщо розвалити країну, якщо будете їздити до батьків не в сусідню область, а в іншу державу з усіма наслідками? Чи буде дешевший хліб, чи зможуть діти отримати якіснішу освіту, чи буде забезпеченою старість батьків, якщо поутворювати низку окремих республік, які не визнає цивілізований світ? Подивіться на приклади Придністров'я, Абхазії, Південної Осетії. Звісно, на чужих помилках вчаться не так ефективно, як на своїх. Але ж така помилка може стати фатальною. То краще її не припускатися.
Саме час згадати пророчі слова Тараса Шевченка: «Схаменіться! Будьте люди, бо лихо Вам буде!», «Обніміться ж, брати мої, молю вас, благаю!», «Подивіться на рай тихий, на свою країну! Полюбіте щирим серцем Велику руїну! Розкуйтеся, братайтеся!».
Ще раз підкреслю, нам, українцям, нема чого ділити і через що воювати між собою. Українці взагалі ніколи не були войовничою нацією, на відміну від росіян.
Зараз на території України розгортається чужий розкольницький сценарій. Ми можемо протистояти його реалізації тільки, якщо не будемо підігрувати в цій грі. До речі, на руку кремлівським агентам грають не тільки проросійські сепаратисти, а й надто агресивні політики з різних таборів, котрі силою кулаків змушують когось писати заяву про звільнення чи доводять свою думку. Справді гідну позицію необхідно доводити з парламентської трибуни і за столом переговорів, але аж ніяк не бійками у приміщенні органів влади й державних установ. Не потрібно вкарбовувати війну до нашої підсвідомості. Це не властиво для нашого світогляду. Українці всіх областей незалежно від політичних поглядів, статків і займаних посад, мають показати, що не є маріонетками театру кремлівського Карабаса-Барабаса.
- Бізнес з країнами Близького Сходу: що потрібно знати про гроші, темп і традиції Любомир Паладійчук 21:38
- Фінансова свобода: що ми насправді вкладаємо у це поняття? Олександр Скнар 14:34
- Нова ера на енергетичних ринках: кінець диктатури цін Ксенія Оринчак вчора о 16:49
- Український бізнес на Близькому Сході: культура, право і підводні камені Олена Широкова вчора о 16:12
- Замість реформи – репертуар. Замість дій – кастинг на премʼєра Дана Ярова вчора о 15:54
- Преюдиційне значення рішення МКАС при ТПП України для інших спорів: правовий аналіз Валентина Слободинска вчора о 14:47
- Чому бізнес-коучинг стає все більш затребуваним? Олександр Скнар вчора о 14:27
- Негаторний чи віндикаційний позов: який спосіб захисту обрати у земельному спорі? Андрій Лотиш вчора о 14:03
- З житлом і роботою: як змінюється філософія проєкту "Прихисток" Галина Янченко вчора о 13:59
- 5 найтиповіших помилок при впровадженні електронного документообігу Олександр Вернигора вчора о 12:47
- Енергоринок України 2025, коли прийдуть європейські трейдери Ростислав Никітенко 07.07.2025 21:07
- 2025-й: нові провали без нових прізвищ Дана Ярова 07.07.2025 18:49
- Справи про міжнародне викрадення дітей в світлі практики Верховного Суду Леся Дубчак 07.07.2025 18:09
- Мідь – новий барометр глобальних трансформацій Ксенія Оринчак 07.07.2025 15:29
- Договір про рекламні послуги: наслідки порушень у судовій практиці Сергій Барбашин 07.07.2025 11:19
- Готують підвищення тарифів для населення 707
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 194
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ 142
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? 128
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? 95
-
Кава може на 20-30% знизити ризик діабету другого типу – дослідження
Життя 6493
-
"Він просто зник": усе, що потрібно знати про гостинг – пояснює психологиня Ірина Шеньє
Життя 5389
-
Україна з нуля збудувала винятковий ВПК, але він працює лише на 60% – фон дер Ляєн
Бізнес 3420
-
Мовний апгрейд: як правильно сказати українською "пир горой", "в рассрочку" і ще вісім фраз
Життя 2967
-
Укрзалізниця закупить вагони нового покоління: основні характеристики
Бізнес 2938