Статистика WIPO не на користь українських заявників
В Україні стартує українсько-європейська освітня програма в сфері інтелектуальної власності. Ініціатором проекту стало європейське патентне бюро «Бенатов і Партнери» (Україна - Болгарія). Завданням цього проекту є інформування вітчизняного бізнесу та грома
Щоб виправити цю ситуацію, в Україні починає діяти українсько-європейськаосвітня програма в сфері інтелектуальної власності
В Україні стартуєукраїнсько-європейська освітня програма в сфері інтелектуальної власності.Ініціатором проекту стало європейське патентне бюро «Бенатов і Партнери» (Україна- Болгарія). Завданням цього проекту є інформування вітчизняного бізнесу тагромадян щодо деталей захисту інтелектуальної власності в ЄС, США та іншихкраїнах.
Пілотомпроекту став відкритий семінар «Стратегії захисту об’єктів інтелектуальноївласності для українського бізнесу за кордоном», що відбувся минулого тижня ум. Львів. Захід був організований за сприяння Польсько-Української господарчоїпалати та Львівської торговельно-промислової палати. Подальші заходи плануютьсяв усіх обласних центрах України.
«Вітчизняний заявник доволі непогано навчивсякористуватися національною системою захисту об’єктів інтелектуальної власності.Проте на міжнародному рівні позиції України у цій сфері виглядають не так добре»,- заявляє директор українського представництва бюро «Бенатов і Партнери» ДанилоБенатов. На доказ цього він наводить статистичні дані Всесвітньої організаціїінтелектуальної власності (WIPO) та порівнює відповідні показники вітчизнянихзаявників із показниками їх польських та російських колег.
Надзвичайнопоказовими є результати порівняння кількості міжнародних реєстрацій знаків для товарів та послуг заявників зУкраїни, Росії та Польщі за так званою Мадридською системою. (Нагадаємо, що цясистема дозволяє забезпечити захист прав на знак одночасно на території 95країни.) Українськими заявниками за останні 10 років було подано 2788 заявок, польськими – 3156, аросійськими – аж 11 124.
За даними порталу www.wipo.int
Міжнародні реєстрації промислових зразків (дизайнів) за Гаазькою системою, що дозволяє захистити права назовнішній вигляд товарів одночасно на території 64 країн, за 14 років булинадані 94 польським заявкам, натомість від українців їх надійшло вдвічі менше –лише 43.
За даними порталу www.wipo.int
За міжнародною процедурою подання заявок на винаходи, яка дозволяє закріпити пріоритетність прав на технічнірішення на території 148 країн світу, від польських заявників також було подановдвічі більше заявок, ніж від українських: 2571 і 1386 заявок відповідно.
За данимипорталу www.wipo.int
Відповідь назапитання, чому Україна має майже двократне відставання у порівнянні з іншимикраїнами, лежить не так в економічній площині, як передусім у площині низькоїправової культури нашого суспільства.
«Наш досвід роботи у судах вказує на те, що ідосвідчені правники доволі часто стають безпорадними, коли справа стосуєтьсянематеріальних активів і захисту інтелектуальної власності, особливо закордоном, - зазначає Данило Бенатов. - Натомістьпатентні тролі добре орієнтуються в чинному законодавстві та особливо в його прогалинах,тож останнім часом вони досить помітно активізувалися у нашій державі.
Оскільки сьогодні вітчизняний бізнес має досить обмеженіоборотні кошти, але, на щастя, великі амбіції, у започаткованій українсько-європейськійосвітній програмі ми будемо робити акцент саме на стратегічному плануванні узахисті об’єктів інтелектуальної власності за межами України, особливо натериторії ЄС».
- Фінансова свобода: що ми насправді вкладаємо у це поняття? Олександр Скнар 14:34
- Нова ера на енергетичних ринках: кінець диктатури цін Ксенія Оринчак вчора о 16:49
- Український бізнес на Близькому Сході: культура, право і підводні камені Олена Широкова вчора о 16:12
- Замість реформи – репертуар. Замість дій – кастинг на премʼєра Дана Ярова вчора о 15:54
- Преюдиційне значення рішення МКАС при ТПП України для інших спорів: правовий аналіз Валентина Слободинска вчора о 14:47
- Чому бізнес-коучинг стає все більш затребуваним? Олександр Скнар вчора о 14:27
- Негаторний чи віндикаційний позов: який спосіб захисту обрати у земельному спорі? Андрій Лотиш вчора о 14:03
- З житлом і роботою: як змінюється філософія проєкту "Прихисток" Галина Янченко вчора о 13:59
- 5 найтиповіших помилок при впровадженні електронного документообігу Олександр Вернигора вчора о 12:47
- Енергоринок України 2025, коли прийдуть європейські трейдери Ростислав Никітенко 07.07.2025 21:07
- 2025-й: нові провали без нових прізвищ Дана Ярова 07.07.2025 18:49
- Справи про міжнародне викрадення дітей в світлі практики Верховного Суду Леся Дубчак 07.07.2025 18:09
- Мідь – новий барометр глобальних трансформацій Ксенія Оринчак 07.07.2025 15:29
- Договір про рекламні послуги: наслідки порушень у судовій практиці Сергій Барбашин 07.07.2025 11:19
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? Катерина Присяжнюк 07.07.2025 11:09
- Готують підвищення тарифів для населення 707
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 193
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ 141
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? 127
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? 94
-
Кава може на 20-30% знизити ризик діабету другого типу – дослідження
Життя 6486
-
"Він просто зник": усе, що потрібно знати про гостинг – пояснює психологиня Ірина Шеньє
Життя 4972
-
"2000 метрів до Андріївки" Мстислава Чернова вийде вже в серпні – міжнародний трейлер
Життя 2916
-
Укрзалізниця закупить вагони нового покоління: основні характеристики
Бізнес 2820
-
Мовний апгрейд: як правильно сказати українською "пир горой", "в рассрочку" і ще вісім фраз
Життя 2723