Відкусити ласий шмат, чи під контроль блогерів?
За весь час свого спілкування в Інтернеті, я вважав і вважаю Інтернет найдемократичнішою формою спілкування людей, де немає меж та кордонів. Але наші можновладці вже не знають з чого їм ще потрібно брати побори і вирішили вчинити замах на найдемократичніше
За весь чассвого спілкування в Інтернеті, я вважав і вважаю Інтернет найдемократичнішоюформою спілкування людей, де немає меж та кордонів. Але наші можновладці вже незнають з чого їм ще потрібно брати побори і вирішили вчинити замах нанайдемократичніше суспільство Інтернету — блогерів.
Тепер поясню,що мене спонукало до такого висновку. Я підписався на розсилку в розділі «Новости IT-рынка» і сьогодні мені напоштову скриньку прийшло отаке: «…По итогам совещания в Госинформнауки поподготовке указанных проектов ко второму чтению из перечня исключены:размещение информации на веб-узлах, управление веб-сайтами, издание любойинформации в сети интернет (книг, журналов, газет и периодических изданий),обработка баз данных. Разработка баз данных осталась в перечне…». Мене цікавить чому все це російською мовою, а не державною, адже цестосується майбутнього закону нашої держави. Чи можливо я щось наплутав? Алепро це трохи пізніше…
Тепер хочу,шановні пані та панове, з вашою допомогою розібратись що означає «размещениеинформации на веб-узлах»? А це значить, що я повиненсплачувати податок за те, що пишу зараз тут і на місці. Адже я інформую іншеспівтовариство мережі Інтернет в блозі, люб’язно і безкоштовно наданого мені вкористування веб-сервісом «Ліга. Блоги», і це стосується інших популярнихбезкоштовних блого-хостингів таких як ЖЖ, Блогер від Google та інші, які збирають багатомільйонну аудиторію, дежурналісти в прямому розумінні слова перехоплюють саму свіжу інформацію. Такимчином блогери мають вплив на суспільство, несуть при допомозі своїх блогівправдиву і із перших вуст інформацію і їм потрібно закрити рота.
Йдемо далі…Чергова фраза «…управлениевеб-сайтами…» мене геть збентежила. Скажу чесно: я блогер із п’ятирічнимстажем. Використовую я для своїх блогів (він у мене не один) найпопулярнішусеред блогерів CMS WordPress.Так, так це Standalone блог (автономний блог) дедомен і хостинг я оплачую власним коштом. Так от, блог — це і є веб-сайт, алевін більш інтерактивний і спрямований на живий обмін інформацією в блогосферіта інших публічних сервісах. Отже я, як власних такого (таких) блогів повиненбуду платити оброк, інша думка мені в голову чомусь не приходе. Для популяризаціїукраїнської мови в Інтернеті я почав створювати україномовні блоги на кшталт «SEO в Україні» (це не піар, анаведення прикладу, далеко я цим не заїду…). Виходить, що після прийняттятакого закону, за те, що я відкрию рота в Інтернеті, потрібно буде платитиподаток? Так який же це тоді розвиток інновацій і інформатизації, коли навітьшколяр не зможе мати своєї сторінки в Інтернеті?
Поїхали далі… «…обработка базданных. Разработка баз данных осталась в перечне». Як не крути, але Standalone блог має все ж таки базуданих. Тільки обробляються ці бази даних по різному, але це не міняє суті —податок треба буде платити. Тільки тут є одне питання: хто повинен платити?Адже базу даних відпрацьовує хостинг-компанія, на серверах якої і розміщений мійблог. Як власник майданчика на сервері я теж займаюсь обробкою баз даних та їхзберіганням. Так хто повинен буде платити податок? Хостер? Блогер? Чи обидва? Ярозумію, що бази даних можуть бути різними, але все одно це є бази даних. Томуя вже не розумію: чому розробка баз даних включена до цього списку (пільговеоподаткування), а обробіток баз даних виключений із списку? Хоча цей крок можнабуло б зрозуміти, виходячи з того, що більшість баз даних на веб-сервісахстворюється автоматично. Знову, на мою думку, повісять розробку баз даних нахостерів. Виходить нас жде підняття цін на послуги хостингу?
Взагалі така недолуга політиканаших державних мужів мені нагадує «остановку лошади на полном скаку». Як тільки якась галузьпочинає у нас розвиватись і набуває в суспільстві розвитку (маю на увазі мережуІнтернет та її користувачів), так треба це все спустити на гальма. Я знаю чомуце все так відбувається. А тому, що на рівні незнання державної мови, «ввиду переходного возраста» і небажання вивчати передовітехнології, а звідси й їх страшенна боязнь, «нужно это все приостановить и взять под строжайшийконтроль».
В таких випадках я згадую однупритчу про невмілого водія, коли він не вміє керувати автомобілем і всі гріхисписує на авто. То в народі кажуть, що потрібно міняти прокладку між кермом тасідушкою. От і все. Щиро вам вдячний за увагу і чекаю на конструктивну критику.
З повагою, блогер Вадим.
- Війна змінила правила гри: Україна на першому місці за передачами озброєння (2022–2024) Христина Кухарук 16:22
- Как оформить наследство в Украине, если вы находитесь за границей: пошаговая инструкция Віра Тарасенко 14:50
- Централізація закупівель: як Україна та ЄС підвищують ефективність державних витрат Олена Усеінова вчора о 17:38
- Обмеження переказів між картками: що зміниться з 1 червня? Денис Терещенко вчора о 15:07
- Як уникнути блокування податкових накладних? Сергій Пагер вчора о 08:47
- Сімейне підприємництво в Україні: міжнародний досвід та перспективи Юлія Мороз 22.05.2025 14:15
- Світло – не трофей Ірина Голіздра 22.05.2025 12:56
- Оскарження тарифу на електроенергію: КОАС розглядає справу проти постанови КМУ Андрій Хомич 22.05.2025 11:38
- Господарювання без сторонніх або ТОВ з 1 учасником Альона Пагер 22.05.2025 09:39
- Капітал у квадратних метрах: стратегічний погляд на інвестиції в українську нерухомість Раміль Мехтієв 22.05.2025 09:07
- Хто вбив Андрія Портнова? Дмитро Золотухін 22.05.2025 01:17
- Психосоціальні ризики: прихована загроза безпеці праці, яку не варто ігнорувати Валентин Митлошук 21.05.2025 15:51
- Війна і молодь України: виклики, нові цінності та перспективи розвитку після війни Захарій Ткачук 21.05.2025 13:32
- Що робити зі скасуванням торгівельного безвізу для України Юрій Щуклін 21.05.2025 13:22
- Суд не вправі оцнювати ухвали НСРД Андрій Хомич 21.05.2025 11:39
- Хто вбив Андрія Портнова? 3415
- Україна: 68 місце за якістю життя і 87 за зарплатами – сигнал для реформ 216
- Секс під час війни: про що мовчать, але переживають тисячі 151
- Війна змінила правила гри: Україна на першому місці за передачами озброєння (2022–2024) 90
- Обмеження переказів між картками: що зміниться з 1 червня? 82
-
Нові 1920-ті, "кернесанс" і "Геть від Москви!": як живе Харків за 30 км від Росії
8537
-
Від $2000 за квадрат і робітники з Індії. Ігор Ніконов про майбутнє ринку нерухомості
Бізнес 7525
-
Виклик Маску: як Китай утричі обігнав Starlink за потужностями виробництва супутників
Думка 7276
-
Натреновані на вбивство: Кремлю доведеться розв'язувати проблему розлючених фронтовиків
Думка 6589
-
"Агресор космічного масштабу". Ексрозвідниця США про загрозу РФ, Китаю і нову роль України
5759