Вибір, як ключовий квант життя
Наше життя - це шлях з незчисленних великих та маленьких виборів, які ми робимо свідомо чи несвідомо, але кожен з них визначає якість, сенси і зміст цього життя.
Тим більше сьогодні, в час найбільших викликів і найважливіших виборів останнього двадцятиріччя. Наші вибори - це ключові аспекти нашого життя, які формують нашу особистість і визначають шлях.
Надихаючись Фордом
Свого часу Генрі Форд сказав: “Навіть коли здається, що весь світ проти тебе, згадай, що літак злітає проти вітру”. Я завжди йшла шляхом серця і обравши напрямок вже не відвертала. Ба більше, в певні моменти мій вибір був фактично пророчим. Так я обрала напрям діяльності - розвиток людей, потім - побудувати власний бізнес, далі коучинг, який згодом став моєю професією (і на сьогодні в моєму професійному портфелі більше 17 000 коучингових годин, більше 540 власників бізнесу і ТОПменеджерів, відомі бренди і перша в Україні коучингова школа). До речі роль коуча я приміряла на себе ще у п'ятому класі.
Разом з подружкою ми вирішили допомогти так званим “важким підліткам”, які офіційно стояли на обліку в міліції. І попри жорстку відмову директора, ми все-таки реалізували свою мету. Не отримавши згоду на “законне впровадження нашого проєкту”, ми прийняли рішення робити це самотужки без офіційного стану. Всі 100% хлопців, до кого ми звернулись (дівчат у цій групі не було), погодились. Результати були просто вражаючі, і згодом їх життя склалося достатньо добре.
Шлях серця
За вікном 2000-ні. Мені 33-ри, я - успішна реалізована, комерційний директор, права рука власника. Мій оклад від 2000 американських доларів на місяць. Що є доволі значною сумою на той час. Адже середня зарплата тоді в Україні становить 230 гривень, а курс 5 з половиною гривні за долар. Однокімнатну квартиру можна було купити за 10 тисяч у.е. За плечима 13 років в бізнесі. Мої опори міцні: є і статус, і гроші, і шана, і розуміння бізнес-процесів, знання, бізнес влаштований. Я дружина і мати. Але на запитання собі: “Чи подобається мені, як я живу і чим займаюсь?” я чесно відповідаю: “Ні”. І я РОБЛЮ ВИБІР - йду з роботи та починаю займатися тренінгами - влаштовуюсь продавцем до тренінгової компанії за 50 доларів на місяць.
Я мала намір і вектор - я хочу надихати людей на живе життя. Я хочу допомагати бути усвідомленими, здоровими, багатими та щасливими.
Я тоді зрозуміла, що не хочу жити так, як мені не подобається, я хочу займатися улюбленою справою та отримувати задоволення від кожної миті. І якщо не почну в 33, то потім з кожним роком буде наважитись складніше. Це був доленосний вибір мого життя. І зараз я обожнюю свою справу і впливаю на сотні тисяч людей, змінюючи їх життя на краще.
Я люблю виклики, вони допомагають мені стати ще більш усвідомленою і розкривати нові грані моєї особистості
Волонтерство
Я завжди обираю те, що близько до серця, і ніколи не жалкую про свій вибір. В мене є принцип життя: найкращий вибір - зроблений. Тому кожен мій вибір - найкращій. Саме тому, коли у 2022 в Бучі після потрапляння снаряда майже вщент згорів наш сімейний осередок щастя - будинок мрії, я прийняла це з вдячністю за збережене життя і як знак продовжувати жити та служити людям поки що в улюбленій Барселоні, де власне мене та нашу сім’ю і настигла ця страшна звістка.
Так само, початок повномасштабного військового вторгнення і обстріли міст змусили мене максимально мобілізуватись і започаткувати одразу два волонтерських рухи. Один загальний для взаємопідтримки і вирішення нагальних питань, що потребують невідкладних рішень, другий професійний, де я об'єднала разом із командою коучів, психологів та психотерапевтів для психологічної та ментальної підтримки українців.
Важливо визнати! Труднощі були, є і будуть. Майже три роки повномасштабного вторгнення ми зустрічаємося з викликами, продовжуємо жити, підтримувати інших і постійно робимо вибори. І важливо навчитись робити його, перш за все обираючи себе і свій шлях. Робити вчасно і усвідомлено.
Вибір - це відповідальність за коригування власної долі
Сьюзі Велч, колишній головред Harvard Business Review, свого часу запропонувала правило прийняття ефективного рішення “10/10/10”, яке наводжу у своїй книзі “Я дозволяю собі жити або 63 кванти змін” Використовую його, щоб знайти в моменті найбільш ефективне і корисне для себе рішення.
Опинившись перед вибором, дайте письмово відповідь на три запитання:
Як я буду сприймати власне рішення через 10 хвилин?
Якими будуть мої думки що до прийнятого рішення через 10 місяців?
Якою буде моя реакція через 10 років?
Передивіться власні відповіді і прийміть остаточне рішення. Головне, якщо вже прийняли рішення дійте без сумніву, довіряючи собі повністю.
P.S.
Американський політик Вільям Дженнінгс Браян, видатний оратор і діяч сучасності, що став наймолодшим кандидатом на посаду Президента США зазначив: “Людська доля - це не справа випадку, а питання вибору”.
Кожен день нам потрібно робити вибори, деякі з яких, як у казці, кардинально визначають наш шлях. І попри те, що часом найважче зробити саме такий вибір, потрібно його зробити. Бо відсутність вибору, відмова від нього - це найгірший з можливих виборів, які можна зробити.
- Війна змінила правила гри: Україна на першому місці за передачами озброєння (2022–2024) Христина Кухарук вчора о 16:22
- Как оформить наследство в Украине, если вы находитесь за границей: пошаговая инструкция Віра Тарасенко вчора о 14:50
- Централізація закупівель: як Україна та ЄС підвищують ефективність державних витрат Олена Усеінова 23.05.2025 17:38
- Обмеження переказів між картками: що зміниться з 1 червня? Денис Терещенко 23.05.2025 15:07
- Як уникнути блокування податкових накладних? Сергій Пагер 23.05.2025 08:47
- Сімейне підприємництво в Україні: міжнародний досвід та перспективи Юлія Мороз 22.05.2025 14:15
- Світло – не трофей Ірина Голіздра 22.05.2025 12:56
- Оскарження тарифу на електроенергію: КОАС розглядає справу проти постанови КМУ Андрій Хомич 22.05.2025 11:38
- Господарювання без сторонніх або ТОВ з 1 учасником Альона Пагер 22.05.2025 09:39
- Капітал у квадратних метрах: стратегічний погляд на інвестиції в українську нерухомість Раміль Мехтієв 22.05.2025 09:07
- Хто вбив Андрія Портнова? Дмитро Золотухін 22.05.2025 01:17
- Психосоціальні ризики: прихована загроза безпеці праці, яку не варто ігнорувати Валентин Митлошук 21.05.2025 15:51
- Війна і молодь України: виклики, нові цінності та перспективи розвитку після війни Захарій Ткачук 21.05.2025 13:32
- Що робити зі скасуванням торгівельного безвізу для України Юрій Щуклін 21.05.2025 13:22
- Суд не вправі оцнювати ухвали НСРД Андрій Хомич 21.05.2025 11:39
- Хто вбив Андрія Портнова? 3438
- Україна: 68 місце за якістю життя і 87 за зарплатами – сигнал для реформ 216
- Секс під час війни: про що мовчать, але переживають тисячі 152
- Війна змінила правила гри: Україна на першому місці за передачами озброєння (2022–2024) 97
- Обмеження переказів між картками: що зміниться з 1 червня? 88
-
Нові 1920-ті, "кернесанс" і "Геть від Москви!": як живе Харків за 30 км від Росії
9677
-
Від $2000 за квадрат і робітники з Індії. Ігор Ніконов про майбутнє ринку нерухомості
Бізнес 8296
-
Виклик Маску: як Китай утричі обігнав Starlink за потужностями виробництва супутників
Думка 7453
-
Натреновані на вбивство: Кремлю доведеться розв'язувати проблему розлючених фронтовиків
Думка 6803
-
"Агресор космічного масштабу". Ексрозвідниця США про загрозу РФ, Китаю і нову роль України
5890