Час змінювати: як молоді лідерки зроблять Україну кращою
В рамках проекту «Grow Up» дівчата діляться ідеями змін для своїх громад
Навчання в Академії дівочого лідерства «Grow Up» завершилося, але імпульс, який вона надала учасницям, матиме довгостроковий ефект. Й він, зокрема, допоможе зробити кращим життя громад, де ці дівчата мешкають.
Однією з умов відбору до Академії дівочого лідерства було представлення проекту, що спрямований на позитивні зміни на території конкретної громади. Ми умисно не ставили якихось обмежувальних рамок для креативу дівчат. Головною вимогою була реалістичність та користь для своєї цільової аудиторії. Були приємно вражені, що наші претендентки є не лише соціально активними, але й творчими особистостями. Їхні пропозиції спрямовані на вирішення конкретних проблем, з якими дівчата зіштовхуються в повсякденному житті.
Наприклад, Наталія Чубак з Тернопільщини пропонує створити молодіжний креативний громадський простір багатофункціонального призначення в своїй рідній Скалі Подільській. На її думку, такий простір можна облаштувати в міському парку, який зараз перебуває у занедбаному стані. Кінцева мета проекту - об'єднати молодь й зробити її дозвілля більш насиченим та цікавим.
Яна Липова з Вінниччини виступила з ініціативою комплексної підтримки людей з інвалідністю свого регіону. Він, зокрема, передбачає інформаційно-просвітницьку кампанію на впровадження принципів інклюзивності та надання реабілітаційних послуг особам з інвалідністю.
Ірина Гиренко з Харківщини мріє облаштувати тижневий денний табір для дітей з інвалідністю, вихователів та батьків. Там поряд з розважальною частиною будуть проводити тренінги, щоб навчити дорослих як правильно працювати з дітьми.
Тетяна Котельникова з Києва запропонувала проект «Наповніть серце добротою». Його суть полягає в подоланні почуття самотності у дітей, які є внутрішньо переміщеними особами зі Сходу й тепер інтегруються до нових громад. Проект передбачає надання соціальної та психологічної підтримки таким дітям, допомогу в адаптації на новому місці та віднайдення нових знайомств.
Оксана Михайлова з Дніпропетровщини хоче створити заклад для розвитку дітей з особливими потребами у своєму рідному селищі Покровське. Його мета - допомогти таким малюкам успішно комунікувати між собою та з іншими дітьми.
Анастасія Орлова з Вінниці представила проект підвищення обізнаності внутрішньо переміщених осіб щодо їхніх виборчих прав. Він включатиме серію тренінгів для молоді 18-35 років з метою збільшити політичну та громадську активність ВПО.
Єлизавета Беляєва з Харкова надіслала проект під назвою «Вірус Чесності 1.0». Вона прагне подолати корумпованість у вищих навчальних закладах. Як інструмент пропонує потужну інформаційну кампанію серед студентів та інструктаж як діяти, якщо в них вимагають хабарі.
Це лише частина тих креативних ідей, що запропонували дівчата з Академії дівочого лідерства. Це не просто теорія, а практично цінні речі й вони можуть бути втілені в життя. Результатом стане зростання якості життя людей, особливо тих, які потрапили в складні обставини чи мають особливі потреби. Розраховуємо, що «Grow Up» й подальше менторська підтримка наших викладачів допоможуть учасницям реалізувати свої задуми. Такий досвід слугуватиме першим щаблем до лідерського зростання і не здивуюсь, якщо у майбутньому ми побачимо наших героїнь серед відомих громадських активісток, політикинь чи фахових експерток.
Академія дівочого лідерства "Grow UP" впроваджується ГО "Ліга захисту прав жінок "Гармонія рівних" за фінансової підтримки Ради Європи.
- Війна змінила правила гри: Україна на першому місці за передачами озброєння (2022–2024) Христина Кухарук вчора о 16:22
- Как оформить наследство в Украине, если вы находитесь за границей: пошаговая инструкция Віра Тарасенко вчора о 14:50
- Централізація закупівель: як Україна та ЄС підвищують ефективність державних витрат Олена Усеінова 23.05.2025 17:38
- Обмеження переказів між картками: що зміниться з 1 червня? Денис Терещенко 23.05.2025 15:07
- Як уникнути блокування податкових накладних? Сергій Пагер 23.05.2025 08:47
- Сімейне підприємництво в Україні: міжнародний досвід та перспективи Юлія Мороз 22.05.2025 14:15
- Світло – не трофей Ірина Голіздра 22.05.2025 12:56
- Оскарження тарифу на електроенергію: КОАС розглядає справу проти постанови КМУ Андрій Хомич 22.05.2025 11:38
- Господарювання без сторонніх або ТОВ з 1 учасником Альона Пагер 22.05.2025 09:39
- Капітал у квадратних метрах: стратегічний погляд на інвестиції в українську нерухомість Раміль Мехтієв 22.05.2025 09:07
- Хто вбив Андрія Портнова? Дмитро Золотухін 22.05.2025 01:17
- Психосоціальні ризики: прихована загроза безпеці праці, яку не варто ігнорувати Валентин Митлошук 21.05.2025 15:51
- Війна і молодь України: виклики, нові цінності та перспективи розвитку після війни Захарій Ткачук 21.05.2025 13:32
- Що робити зі скасуванням торгівельного безвізу для України Юрій Щуклін 21.05.2025 13:22
- Суд не вправі оцнювати ухвали НСРД Андрій Хомич 21.05.2025 11:39
- Хто вбив Андрія Портнова? 3438
- Україна: 68 місце за якістю життя і 87 за зарплатами – сигнал для реформ 216
- Секс під час війни: про що мовчать, але переживають тисячі 152
- Війна змінила правила гри: Україна на першому місці за передачами озброєння (2022–2024) 97
- Обмеження переказів між картками: що зміниться з 1 червня? 89
-
Нові 1920-ті, "кернесанс" і "Геть від Москви!": як живе Харків за 30 км від Росії
9935
-
Від $2000 за квадрат і робітники з Індії. Ігор Ніконов про майбутнє ринку нерухомості
Бізнес 8349
-
Виклик Маску: як Китай утричі обігнав Starlink за потужностями виробництва супутників
Думка 7480
-
Натреновані на вбивство: Кремлю доведеться розв'язувати проблему розлючених фронтовиків
Думка 6837
-
"Агресор космічного масштабу". Ексрозвідниця США про загрозу РФ, Китаю і нову роль України
5903