Європейська Комісія підтримує проєкти відновлюваного водню за французькою схемою
Пакет допомоги направлений на підтримку "Зеленого" переходу Європи та зменшення залежності від викопного палива
Відновлюваний водень для використання в промисловості та транспорті має отримати підтримку від французької схеми підтримки на суму 900 млн Євро.
Затверджений Європейською комісією 27 березня 2024 року пакет забезпечить підтримку виробництва тепла та палива з біомаси для промисловості, а також рідкого палива з біомаси та відновлюваного водню для промисловості та транспорту.
Призначена для надання допомога як прямі гранти, буде відкрита для нових установок та проєктів, які «значно прискорюються або масштабуються». Проєкти повинні бути завершені та введені в дію протягом 36 місяців з моменту отримання гранту.
Маргте Вестагер, виконавчий віце-президент Комісії, заявила, що пакет у розмірі 900 млн Євро допоможе компаніям збільшити використання енергії та палива, виробленого з біомаси та відновлюваного водню.
«Цей захід є важливим кроком у переході до економіки Net Zero, одночасно захищаючи рівні умови на єдиному ринку», - додала вона.
Затверджений відповідно до Тимчасової кризи та перехідних рамок ЄС, пакет сподівається підтримати зелений перехід Європи та зменшити її залежність від викопного палива.
Минулого року (2023) Франція повинна була представити пакет субсидій у розмірі 4 млрд Євро для підтримки низьковуглецевих водневих проєктів через контракти на різницю (CfD).
До 2030 року країна планує встановити 6,5 ГВт низьковуглецевої електролітичної потужності з виробництва водню, перед тим, як досягти 10 ГВт у 2035 році.
Були введені більш ширші правила ЄС, щоб забезпечити використання водню в транспорті та промисловості.
У жовтні 2023 року Європейська Рада прийняла Директиву про відновлювані джерела енергії (RED), встановлюючи обов'язкові цілі щодо використання відновлюваних джерел енергії, щоб чиста енергія становила 42,5% кінцевого споживання енергії ЄС до 2030 року.
Держави-члени погодилися, що 42% водню, що використовується в промислових процесах, має надходити з відновлюваного палива небіологічного походження (RFNBO) до 2030 року, збільшившись до 60% до 2035 року.
З приблизно 9,7 млн тонн сірого водню, що використовується в ЄС на рік, нова угода, за оцінками, створить початковий попит на понад чотири мільйони тонн відновлюваного водню до кінця десятиліття, і майже шість мільйонів тонн до 2035 року.
У транспорті держави погодилися на обов'язкову мету зменшити 14,5% інтенсивності парникових газів (ПГ) від використання відновлюваних джерел енергії до 2030 року. Нове правило встановило субціль на 5,5% частки транспортного палива, яке буде передовим біопаливом та RFNBO (відновлюване водневе та водневе паливо).
У межах транспортної мети існує мінімальна вимога до 1% RFNBO у частці відновлюваних джерел енергії, що постачаються в сектор до 2030 року.
- Фінансова свобода: що ми насправді вкладаємо у це поняття? Олександр Скнар 14:34
- Нова ера на енергетичних ринках: кінець диктатури цін Ксенія Оринчак вчора о 16:49
- Український бізнес на Близькому Сході: культура, право і підводні камені Олена Широкова вчора о 16:12
- Замість реформи – репертуар. Замість дій – кастинг на премʼєра Дана Ярова вчора о 15:54
- Преюдиційне значення рішення МКАС при ТПП України для інших спорів: правовий аналіз Валентина Слободинска вчора о 14:47
- Чому бізнес-коучинг стає все більш затребуваним? Олександр Скнар вчора о 14:27
- Негаторний чи віндикаційний позов: який спосіб захисту обрати у земельному спорі? Андрій Лотиш вчора о 14:03
- З житлом і роботою: як змінюється філософія проєкту "Прихисток" Галина Янченко вчора о 13:59
- 5 найтиповіших помилок при впровадженні електронного документообігу Олександр Вернигора вчора о 12:47
- Енергоринок України 2025, коли прийдуть європейські трейдери Ростислав Никітенко 07.07.2025 21:07
- 2025-й: нові провали без нових прізвищ Дана Ярова 07.07.2025 18:49
- Справи про міжнародне викрадення дітей в світлі практики Верховного Суду Леся Дубчак 07.07.2025 18:09
- Мідь – новий барометр глобальних трансформацій Ксенія Оринчак 07.07.2025 15:29
- Договір про рекламні послуги: наслідки порушень у судовій практиці Сергій Барбашин 07.07.2025 11:19
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? Катерина Присяжнюк 07.07.2025 11:09
- Готують підвищення тарифів для населення 707
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік 420
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 180
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ 141
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? 127
-
10 липня зійде Оленяча повня: о котрій її спостерігати
Життя 17714
-
Кава може на 20-30% знизити ризик діабету другого типу – дослідження
Життя 6472
-
"Він просто зник": усе, що потрібно знати про гостинг – пояснює психологиня Ірина Шеньє
Життя 4582
-
"2000 метрів до Андріївки" Мстислава Чернова вийде вже в серпні – міжнародний трейлер
Життя 2916
-
Укрзалізниця закупить вагони нового покоління: основні характеристики
Бізнес 2783