Якщо міністра критикують і "збивають", значить він робить правильні речі
Нещодавно під управління Міненерго були передані НЕК «Укренерго», АТ «Магістральні газопроводи України» та ДП «Оператор ринку»
Це потужні енергетичні актори, якими хочуть управляти різні зацікавлені особи під різними урядовими парасольками. Звісно, що їх передача під управління Міненерго викликала велике незадоволення конкуруючих гравців, що також відобразилося на різних анонімних негативних припущеннях у засобах масової інформації щодо Міненерго та його очільника міністра Галущенка.
Матеріалів багато, але всі вони посилаються один на одний, або дуже схожі за текстом, що виглядає, як ініційована з одного центру інформаційна кампанія. Ну і як часто буває, якщо треба інформаційно збивати посадовця, то включили сценарій його зв’язків та інтересів із РФ. Я в такі бездоказові посили, чесно кажучи, не вірю.
Є ще й несправедливі закиди міністру у заниженні цін на електроенергію НАЕК «Енергоатом». Несправедливі, тому що саме Герман Галущенко ініціював розробку нової моделі ПСО, яка б дозволила державним виробникам електроенергії підвищити рентабельність та забезпечити таку вартість продукції, що створить можливість модернізувати підприємства. Міністр, до речі, неодноразово заявляв, що ціни для вразливих верств населення не можуть бути підвищені, а мають бути знижені.
Абсолютно зрозуміло, що й далі реформуючи ринок електроенергії виникатиме все більше протидії з боку «зацікавлених» сторін. Очевидно, що є ті, кому невигідна ефективна робота української енергосистеми. А на мій погляд, ефективності роботи енергосистеми можна досягати також і через управління Міненерго Укренерго, МГУ та Оператору ринку.
Ну і я би не поспішав змінювати міністра енергетики на передодні опалювального сезону. Країна довго жила без міністра. І якщо у ВР є консенсунс щодо його призначення і депутати не бачать його зв’язку до того, чи іншого олігарха, то краще такого міністра саме енергетики не втрачати, навіть, якщо уряд буде змінюватися в новому політичному сезоні.
Тому що зірвати підготовку до опалювального сезону, завадити українській енергосистемі пройти тестування в ізольованому режимі і, відповідно, завадити синхронізації з європейською енергосистемою та, як результат, повернути імпорт з РФ та Білорусі і продовжити заробляти на «схемах» в українській енергетиці може бути вигідно лише повним корупціонерам чи проросійським силам. Хоча, ці дві характеристики й одне про те ж саме.
- Чому ми приймаємо нелогічні фінансові рішення? Антон Новохатній 16:55
- Відповідальність батьків за шкоду, завдану дитиною: кейс наїзду на пішохода Артур Кір’яков вчора о 09:28
- Кібербезпека в руках людей: чому найслабша ланка – не код, а співробітник? Михайло Зборовський 02.05.2025 14:56
- "Дачна революція": Верховний Суд дозволив реєстрацію місця проживання у дачному будинку Арсен Маринушкін 02.05.2025 13:48
- Відповідальність батьків за тілесні ушкодження, завдані їхніми малолітніми дітьми Артур Кір’яков 02.05.2025 09:28
- Економіка агресора радує своїм падінням Володимир Горковенко 01.05.2025 20:07
- Пенсійна реформа 2025 року Андрій Павловський 01.05.2025 18:17
- Все про ПДВ: коротка інструкція від адвоката Сергій Пагер 01.05.2025 09:52
- Инструкция для семей: как проверить статус военного и оформить необходимые выплаты Віра Тарасенко 30.04.2025 23:25
- Схеми "золотих паспортів" у ЄС під забороною: удар по російських олігархах Володимир Горковенко 30.04.2025 23:08
- Захист прав національних спільнот – основний критерій вступу України в Європейський Союз Сергій Пєтков 30.04.2025 18:12
- Час убезпечувати тил Євген Магда 30.04.2025 15:36
- Шанс або вирок: як бути бізнесу в епоху цифрової трансформації Богдан Данилко 30.04.2025 15:16
- Звільнення багатодітних батьків від оподаткування на об’єкти житлової нерухомості Юрій Стеценко 30.04.2025 13:39
- Це не працює в B2B-маркетингу: як уникнути найпоширеніших помилок Алла Болоховська 30.04.2025 11:46
-
Сотні КАБів щодня, евакуації з області та весна. Як живуть прифронтові Суми і Сумщина
11362
-
Anti-age міфи: що насправді працює, а що — просто маркетинг
Життя 6617
-
Україна не допустить союзників Росії до відбудови. У "нейтральних" не буде пріоритету
Бізнес 4730
-
Країни ОПЕК+ у червні суттєво збільшать видобуток нафти
Бізнес 4084
-
Перший англомовний альбом від Ziferblat. Десять музичних новинок тижня
Життя 2355