Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
28.10.2016 15:58
Окремі аспекти порядку проведення робіт у вихідні дні
В даній статті встановлюється правомірність залучення працедавцем до роботи, яка виконується у вихідні дні, працівників за згоди виборного органу первинної профспілкової організації.
Працедавець, будучиодним з головних учасників трудових правовідносин, має права, які гарантованійому, й виконує обов’язки, що покладені на нього. Чи може вказана особазастосовувати роботу, яка здійснюється у вихідні дні, за обґрунтованої згоди, щов свою чергу надана на їх належне проведення виборним органом первинноїпрофспілкової організації?
Правове регулювання вищевказаного питання відбувається за допомогоюрізноманітних законів. Зокрема юридична регламентація трудових відносин,функціонуючих з приводу робіт, які в свою чергу виконуються у вихідні дні, здійснюється:Головним законом Українського народу (Конституція України від 28.06.1996 року№ 254к/96-ВР (надалі по тексту – Конституція України)) та звичайнимизаконами (Кодекс законів про працю України від 10.12.1971р. № 322-VIII (надаліпо тексту – КЗпП України)).
Наймані працівники є одними з головнихучасників трудових відносин. Іншими словами, вищезазначені суб’єкти, працюючиза трудовим договором, водночас створюють певні блага, які, будучи майновимиабо немайновими, що в свою чергу приносять значиму користь незалежній таправовій Україні, а також її доброчесному та згуртованому народу.
Трудове законодавство гарантує найманим працівникам правовий статус, що, будучибагатогранним, включає в себе всілякі елементи, одними з яких є різні за своїмзмістом соціально-економічні права. Вищевказані можливості, маючи своє належнезакріплення у відповідних нормативно-правових актах, водночас повиннізабезпечити всебічну економічну свободу фізичної особи, а також її ефективнийрозвиток, як свобідної особистості.
Правона працю визнано одним з визначних соціально-економічних прав. Така можливістьотримала своє закріплення в ч. 1 ст. 43 Конституції України, а також в ч. 1 ст.2 КЗпП України.
Увипадках, вичерпний перелік яких передбачено відповідними законами, осіб, маючихтаке право, працедавець може залучати до роботи у вихідні дні. Безпосереднявказівка про наведений факт передбачена юридичною нормою, яка в свою чергуохоплена ч. 1 ст. 71 КЗпП України.
Алепотрібно пам’ятати про те, що вітчизняним законодавцем передбачено особливийпорядок цілеспрямованого застосування до найманих працівників вищезазначеноїроботи. Що це означає?
Працедавець не може встановлювати водносторонньому порядку роботу, виконувану в вихідні дні. Зокрема, як закріпленоч. 1 ст. 71 КЗпП України, вони можуть проводитися з дозволу, наданим виборниморганом первинної профспілкової організації (профспілкового представника)підприємства, установи чи організації.
Такимчином, працедавцю дозволяється вчиняти діяння, які не суперечать юридичнимнормам, що отримали своє закріплення в чинному законодавстві, й моральнимімперативам, які загальновизнані в громадянському суспільстві. Наприклад, вказаній особі не заборонено застосовувати роботиу вихідні дні з дозволу, наданим виборним органомпервинної профспілкової організації (профспілкового представника) підприємства,установи чи організації.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Голова правління ОСББ, як головний HR будинку Олена Гаркуша 10:24
- Незаконна передача земель лісового фонду під забудову в Дніпрі Павло Васильєв вчора о 13:42
- Дисциплінарна справа проти суддів: порушення строків судочинства Павло Васильєв 21.02.2025 19:28
- Сертифікат ТПП: чи була форс-мажорна обставина?! Світлана Приймак 21.02.2025 15:31
- Діти з інтернатів після евакуації: повернення в нікуди Юлія Конотопцева 21.02.2025 15:17
- Стійкість, яка допомагає жити: як України долає виклики та підтримує ментальне здоров’я Галина Скіпальська 21.02.2025 14:40
- Нова концепція енергії: чому ми втомлюємося, навіть коли відпочиваємо? Наталія Растегаєва 21.02.2025 13:16
- Нейро-коучинг: як змінити мислення та приймати ефективні рішення Катерина Мілютенко 21.02.2025 02:29
- Виклик для Європи і світу: підсумки Мюнхенської безпекової конференції Ніна Левчук 20.02.2025 17:03
- Відомчий житловий фонд: минуле чи прихована реальність Аліна Москаленко 20.02.2025 15:32
- Практика розгляду справ про хабарництво: ВАКС vs місцеві суди Іван Костюк 20.02.2025 13:30
- Про що Україні говорити з європейськими країнами в плані безпекової компоненти Олександр Калініченко 20.02.2025 11:23
- Гра на виживання України: Трамп за чи проти Путіна?! Дмитро Зенкін 20.02.2025 09:00
- "Закон і порядок" на крайньому заході України Євген Магда 19.02.2025 15:47
- Що чекає на ринок пасажирських автобусних перевезень у 2025 році Альона Векліч 19.02.2025 14:49
Топ за тиждень
Популярне
-
З Фонду національного добробуту РФ зникло понад 100 тонн золота
Фінанси 2909
-
Розуміє Україну, чує Європу. Що потрібно знати про Келлога та його роль у переговорах
1957
-
22 200 гривень: актуальна ставка оренди гектара землі
Бізнес 1774
-
452 світанки в полоні. Історія захисника Маріуполя, який пройшов російські катівні
1300
-
Чого тепер найбільше боїться європейський бізнес
Думка 1278
Контакти
E-mail: [email protected]