"Спиратись" вони хотіли на закон
Новий закон "Про Національну поліцію" наберає повної чинності вже з 7 листопада цього року. Але Кабінет міністрів, мабуть, не розуміє, що завданням поліції - служити народу.
Український народ давно вимагає якісної реформи правоохороннихорганів в Україні. У сьогочасному світі й теперішнім розвитком подій для нашоїдержави вкрай актуальним є вдосконалення системи громадської безпеки населення. Закон України про Національну поліціюґрунтовано на європейських правових стандартах, що може допомогти нам у охороніправ і свобод людини, протидії злочинності, підтриманню публічного порядку тагромадської безпеки. Хочу зазначити, новийзакон "Про Національну поліцію" наберає повної чинності вже з 7листопада цього року. Але Кабінетміністрів, мабуть, не розуміє, що завданням поліції - служити народу. Кабмін, пристворенні підрозділів нацполіції, зараз виходить за межі своїх законнихповноважень та системно порушує його вимоги.
Хочеться чи то сміятися, чи то плакати, читаючи 15статтю Закону України про Національну поліцію. Уряд, порушуючи утворенняорганів цієї структури, наділяє керівника Національної поліції чи не всімаповноваженнями. Тобто, рішення Міністра внутрішніх справ і Кабінету Міністрів єнезаконними, якщо тільки з ними не погодився керівник. З цього виходить, що длябудь-яких кроків, а саме визначення структури поліції й територіальних органівполіції потрібні лише пропозиції керівника Національної поліції, якого в насдосі ще немає.
А тепер поговоримо про того, хто МОЖЕ статикерівником Національної поліції.
Ще влітку нам говорили про те, що в цю структуруможуть потрапити лише найкращі з тих, хто пройшов серйозний конкурс. І це нібичудово, бо до відбіркової комісії було запрошено представників громадськихорганізацій, журналістів та людей з народу. АЛЕ...Виявилося, що конкурс, якийпроводять поліцейські комісії розповсюджувався лише для посад молодшого складуНаціональної поліції. Коротше кажучи призначення на посади середнього та вищогоскладу проходила на "чесному слові", про яке у нас в країні вже всізабули. І це означає, що відбір на керівну посаду буде приходити так само, якце відбувається зараз – по знайомству, кумівству чи за гроші. Ще одна"чиста" краплина води з цього водоймища - просування поліцейських послужбі буде здійснюватися за бажанням (конструктивним чи ні) керівників. Тобтона світлих рицарів, що стоять на захист народу та його інтересів, нерозповсюджуються інтереси народу. Простішими словами ми не маємо чіткогомеханізму громадського контролю в процесі розгляду скарг на дії поліцейських увідповідних положеннях законопроекту немає. І якщо подумати, то фактично законопроектне змінює існуючої, недієвої системи дисциплінарної відповідальності.
Люди, які некомпетентні в юрисдикції, але вміютьчитати й аналізувати, ознайомившись із законодавчою базою, розуміють, що окреміположення Закону України «Про національну поліцію» є невідповідними до положеньКонституції України та Кримінального кодексу України. В результаті це можевикликати порушення прав та свободлюдини й дискредитацію реформи поліції загалом. Це є негативним наслідком для побудовидемократичного суспільства в Україні. Тому, при підготовці тексту до другогочитання, парламентському комітету слід звернути увагу на положення, які суперечатьгарантіям захисту прав людини.
У висновку можна перерахувати все вищесказане, абовизнати, що на шляху реформи правоохоронної системи ще багато перешкод.Найбільшою є небажання влади змінити спершу себе, а тоді й законодавчу базу. Бо,що ті реформи, якщо ніхто не здійснює свою діяльність відповідно дозаконодавства й не спирається на його базу. Хоча ні, якраз спираються, але тутвже вступає в дію метафора: "Спиратись вони хотіли на закон".
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков вчора о 18:25
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов вчора о 12:09
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський 18.04.2025 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус 18.04.2025 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський 18.04.2025 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик 18.04.2025 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський 18.04.2025 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін 18.04.2025 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський 18.04.2025 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов 17.04.2025 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко 17.04.2025 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька 17.04.2025 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський 17.04.2025 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян 17.04.2025 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер 17.04.2025 08:44
-
Оприлюднено текст меморандуму щодо угоди про копалини
Фінанси 13662
-
"Якщо заробляємо півтори гривні – щасливі" – власник мережі АЗС
Бізнес 5625
-
Аграрії з Кіровоградщини купують недобудовану лікарню в центрі Києва. Для чого
Бізнес 5612
-
FT: Raiffeisen призупинив продаж російської "дочки" через зближення США та РФ
Фінанси 5199
-
Угода про надра не визнаватиме допомогу США боргом України – Качка
Бізнес 5031