Відмінити податки, або не треба годувати корупціонерів
В мене є питання: «З точки зору моралі, недоплата податків і отримання хабарів (відкати, неправомірна вигода, тендерна перевага і …) це одне і теж або щось різне?».
В мене є питання: «З точки зору моралі, недоплатаподатків і отримання хабарів (відкати, неправомірна вигода, тендерна перевага і…) це одне і теж або щось різне?»
Бюджет країни формується із податків, а потімвибрані нами представники і ду-у-же розумні чиновники починають їх розносити постаттям бюджету: на медицину, на оборону, на освіту …
І через деякий час ми починаємо розуміти, що наспросто обікрали: ліки дорогі, а чиновники при дачах; вчителям платять копійки,а судді і прокурори на лексусах; міста занедбані, а офшори тріщать відвкрадених грошей. Давайте погодимося, що це, як мінімум, несправедливо, а поправді, потребує довгих строків у тюрмі для компенсації збитків суспільства.
В той же час бізнес теж ухиляється від сплатиподатків. Безкінечні податкові ями, перетворення безготівкових грошей уготівку, зарплати в конвертах. Неподобство да і тільки. Але якщо придивитися доструктури походження грошей, то можна знайти деяку різницю. Майже всі вкраденігроші: через хабарі, відкати, великі конвертаційні центри мають походження збюджету. І, навпаки, майже всі гроші, які отримані в результаті ухиляння відподатку (майже 100% для малого і середнього бізнесу) мають комерційнепоходження, до якого бюджет держави майже не має ніякого відношення.
Витрати цих коштів теж зовсім не схожі. Першійдуть майже виключно на персональне збагачення людей, які в своєму житті незнають як заробити копійку окрім неправомірно отриманої вигоди і незрозумілихпреференцій.
А інші гроші йдуть на утримання фірм, щоб вонирозвивалися і конкурували на зовнішніх ринках, збільшення реальної зарплатиробітникам, щоб вони навчали своїх дітей, утримували пристарілих батьків, якосьвідпочивали.
В результаті по країні їздять на коштовнихавтомобілях з коштовними годинниками, відпочивають за кордоном, купують маєтки,тисячі молодих самозакоханих чоловіків іне менше вдачливих жінок і їх сім”ї.
В менш коштовних автомобілях, з менш коштовнимигодинниками по країні їздять бізнесмени, які живуть в менш коштовних будинках,які платять податки, розвивають фірми, створюють робочі місця, підтримуютьМайдани і наших воїнів, займаються благодійністю, піклуються про людей і довкілляі паралельно відбиваються від першої групи людей, яка їх весь час цькує і вчитьжити.
Якось несправедливо виходить. То може зовсімвідмінимо будь-які податки на малий і середній бізнес, знімемо будь-які обмеження,скоротимо всіх тих, хто їх контролює і пошлемо в бізнес?
Коротшекажучи, якщо ти бізнесмен, не використовуєш державні кошти, створюєш робочімісця, годуєш працівників, в світі маєш добру репутацію, займаєшся добрими ділами – то ти іє Герой-українець, а не злодій за визначенням.
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков вчора о 18:25
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов вчора о 12:09
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський 18.04.2025 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус 18.04.2025 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський 18.04.2025 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик 18.04.2025 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський 18.04.2025 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін 18.04.2025 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський 18.04.2025 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов 17.04.2025 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко 17.04.2025 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька 17.04.2025 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський 17.04.2025 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян 17.04.2025 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер 17.04.2025 08:44
-
Оприлюднено текст меморандуму щодо угоди про копалини
Фінанси 13662
-
"Якщо заробляємо півтори гривні – щасливі" – власник мережі АЗС
Бізнес 5704
-
Аграрії з Кіровоградщини купують недобудовану лікарню в центрі Києва. Для чого
Бізнес 5659
-
FT: Raiffeisen призупинив продаж російської "дочки" через зближення США та РФ
Фінанси 5199
-
Угода про надра не визнаватиме допомогу США боргом України – Качка
Бізнес 5198