Самоврядування по-ірпінськи: уряд тільки планує, а ми вже працюємо
Віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко озвучив головні завдання уряду у напрямку децентралізації на 2017 рік: розбудова інфраструктури громад, запровадження стратегічного планування розвитку ОТГ, підвищення якості надання послуг, реформування сектору ЖКГ. Пок
Віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко озвучив головні завдання уряду у напрямку децентралізації на 2017 рік: розбудова інфраструктури громад, запровадження стратегічного планування розвитку ОТГ, підвищення якості надання послуг, реформування сектору ЖКГ. Поки уряд все це планував, Ірпінь все це успішно робив. І сьогодні продовжує впевнено рухатися у цьому напрямку.
У травні 2015-говідбулося перше у Київській області офіційне об’єднання громад. Таке рішення прийнялисело Михайлівка-Рубежівка, село Забуччя та місто Ірпінь. Згодом до спроможної ірпінськоїгромади виявили бажання долучитися ще дві сільські ради з селами Козинці,Діброва, Бузова, Буча, Любимівка, Гурівщина, Хмільна.
З головами цихсільських рад ми уже співпрацюємо на паритетних засадах. Андрій Помазан, СергійКижлай, Володимир Вигінний увійшли до складу виконавчого комітету Ірпінськоїміської ради. Село Козинці отримало від Ірпеня, хоча не нові, проте робочіавтобус та екскаватор. А мивикупили у Михайлівки-Рубежівки недобудований гуртожиток, який будевідремонтований і облаштований під житло для освітян та медиків Ірпінського регіону.Зараз разом із сільськими головами плануємо спільніпроекти на наступний рік.
Однак, користуватися реальними суттєвими перевагами об’єднаної територіальної громади мешканці згаданихсіл ще не можуть. Ні звернутися до найближчої поліклініки, ані скористатисябезкоштовними послугами центру соціалізації дітей-інвалідів, ані подати запитдо сучасного Ірпінського центру надання адміністративних послуг, кращогоЦНАПу в області.
Офіційні висновки проутворення об’єднаноїтериторіальної громади з центром в Ірпені «зависли» на обласному рівні. Всіпосилаються на недосконале законодавство. Досі не затверджені умови змінимеж районів у процесі утворення ОТГ, умови приєднання окремих громад до уже об’єднаних, ряд інших питань.
Ці законодавчі бар’єри серйозногальмують реформу самоврядування. Але не тільки вони. За радянськими традиціямиокремі представники центральної влади ще й досі поводяться з місцевимсамоврядуванням як із васалами. Лише за один рік до Ірпінськоїміської ради надійшло близько 900 різноманітних запитів у тому числі йдепутатських. Відбулося кілька десятків перевірок, навіть із залученнямозброєних силовиків у масках. Тиск на місцеве самоврядування, на жаль, поки щозалишається сумною реальністю в Україні.
Повноваження, ресурс тавідповідальність. У рамках реформи місцевого самоврядування саме ці три китидецентралізації держава мала передати на місця. Чи маємо їх на сьогоднішнійдень? Щодо повноважень, а відтак і відповідальність, радіти ще рано – їх передалилише частково, навіть менше половини.
Єдине, що додалооптимізму – фінансова децентралізація. Акцизний збір, що залишили на місцях, атакож платежі за послуги реєстрації нерухомості дали можливість збільшитинадходження до бюджету. Хоча і в цьомупитанні не все просто, ця реформа разом з іншими спрямованими на поповненнябюджету заходами допомогла нам за два роки збільшити бюджет розвитку Ірпеня практичноу 20 разів: від 8 мільйонів до більш як 160 мільйонів гривень. Завдяки цьому мидинамічно розвиваємо міську інфраструктуру, реформуємо ЖКГ, робимо наше містосучасним європейським центром об’єднаної громади.
Вже цієї неділі кількадесятків новостворених об’єднанихтериторіальних громад в Україні проведуть свої першівибори. Всього їх створеновдвічі більше. На жаль, об’єднаної територіальної громади зцентром в Ірпені серед них ще немає. Але я твердо знаю, що вона буде. Ми невпиннорухаємося до неї і, попри труднощі реформування, робимо все можливе, щобІрпінська об’єднана громада була однією з найпотужніших у державі.
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков вчора о 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко вчора о 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський 08.05.2025 16:11
- Що робити, коли дії співробітника призвели до фінансових втрат? Олександр Висоцький 08.05.2025 11:13
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України Любов Шпак 08.05.2025 11:09
- Изменения в оформлении отсрочки от мобилизации с 06.05.2025 Віра Тарасенко 07.05.2025 23:36
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів Ігор Ткаченко 07.05.2025 15:10
- Де отримати криптоліцензію у 2025 році? Юлія Барабаш 07.05.2025 12:25
- Як сплачує податки та подає звітність контрольована іноземна компанія (КІК) Сергій Пагер 07.05.2025 09:19
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я Христина Кухарук 06.05.2025 19:13
- Як роботодавцю повернути кошти, сплачені працівнику за скасованим рішенням суду Альона Прасол 06.05.2025 14:30
- Як зруйнувати країну 213
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? 190
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори 181
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 139
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 117
-
Капітана судна, яке пошкодило газопровід у Балтійському морі, заарештували в Гонконгу
Бізнес 8233
-
Сі переграв Трампа: Кремль фактично здає Росію Китаю
Думка 7675
-
Три хвилі приморозків. Хто збанкрутує, а хто – заробить
Бізнес 6801
-
Конфлікт цінностей та поділ України: кейс Алхім
Думка 3495
-
П’ять уроків Другої світової, щоб не було Третьої. Стаття глав МЗС семи країн
3245