Новий рівень вантажоперевезень: старт контрейлерного коридору Україна – Німеччина
Компанії LION group (термінал Форст), Nunit (термінал Мостиська) та GOL започатковують новий проєкт. Це контрейлерні перевезення за маршрутом Україна – Німеччина.
Еволюція напрямку
Йдеться про маршрут, який існував у 2023-2024 роках. Він активно використовувався за часів блокади кордонів з боку польських фермерів у 2023 році. Разом з тим, маршрут діяв аж до осені 2024 року. Ним послуговувалися кілька імпортерів та експортерів під комплектуючі для автомобільного виробництва. Попри те, що маршрут був доступним для ринку, 80% трафіку займали саме автозапчастини, тому він залишався доволі вузьким продуктом. Тож тепер цей напрямок починає працювати, бувши відкритим для потреб усього ринку.
Цей маршрут – якісна альтернатива автомобільним перевезенням. Тут можна провести паралель: контейнери з імпортом на Київ можна везти через Румунію, Одесу, Чорноморськ або Польщу. Так само можна везти вантажі з півдня, центру та заходу Німеччини просто вантажівками чи контрейлерним потягом. Є свої плюси та мінуси, які можна об'єктивно оцінити та вирішити, що буде більш вигідно саме для вашої ситуації. Вочевидь, найбільш вигідним стане саме комбінований варіант, коли бізнес має постійний вантажопотік контрейлерним потягом, а частину перевезень добирає автомобільним транспортом. Це дає нагоду не залежати від коливань на ринку автотранспорту та стабільно планувати собівартість своєї продукції.
Що планується зробити
Очікуваний початок проєкту – 1 липня 2025 року. Його ідея полягає в тому, щоб підготуватися до високого сезону осені 2025 року. Компанії-партнери планують розгорнути операційну діяльність, залучити постійних клієнтів та спробувати виходити з частотою 2 рази на тиждень, що дозволить залучити додатковий обсяг вантажів.
Йдеться про постійний сервіс, який на операційному рівні здійснюватимуть досвідчені компанії. Як вже зазначалося, такий сервіс активно популяризувався ще у 2023-2024 роках як альтернатива блокуванню автомобільних перевезень на кордонах. Зараз діє інший стратегічний підхід. Це альтернатива гравцям європейського ринку - LKW WALTER, які поєднують перевезення вантажів різними видами транспорту – потягами, вантажними авто та суднами.
Організаційно-технічні деталі проєкту
Модель проєкту передбачає безперервний логістичний цикл за рахунок трьох комплектів автопричепів, загальною кількістю 100 штук: один у русі, інший - на навантаженні, третій - на вивантаженні. Такий підхід дозволяє підтримувати стабільний ритм перевезень без затримок і простоїв. До кінця червня планується повністю забезпечити наповнення рухомого складу на обох напрямках, що дозволить із початку липня розпочати повноцінну комерційну експлуатацію маршруту.
На випробувальний період орендується 1 комплект платформ для причепів/контейнерів (5 та 10 відповідно) та близько 60 знімних кузовів + 24 причепи. Буде забезпечено щоденне курсування на маршруті «Форст-Мостиска» з обслуговуванням першої та останньої милі з обох кінців.
Щодо ваги, то ліміт по автопричепам складатиме 22 тонни, по Німеччині цей показник складатиме 24 тонни, а також є перспектива вийти на 26 тонн згодом.
Учасники визначать пробний акційний період – близько 3 місяців, протягом яких поїзд курсуватиме та заповнюватиметься вантажем без прив’язки до отримання націнки. А ще важливою перевагою є короткий транзитний час. Це близько 20 годин в один бік з урахуванням проходження кордону.
Тож вже дуже скоро користувачі логістичних послуг отримають ще одну можливість для якісного перевезення своїх вантажів без ризику зриву термінів.
Споживач отримує постійність сервісу. Йому не доведеться хендлити кожну автівку окремо, оскільки це можна буде робити через єдиного оператора, який вирішуватиме всі супутні питання. Таким чином, знімаються усі потенційні ризики блокування кордонів, поломок авто чи проблем з документами на автомобільному кордоні. Ну і на завершення неможливо забути про вигідну вартість. Попри те, що доставка загалом триватиме на 3-4 дні довше, вона буде вигідною з позиції стабільності та ціни.
- Готують підвищення тарифів для населення Андрій Павловський вчора о 22:05
- Поки ППО в дорозі – шахед вже у вікні Дана Ярова вчора о 19:14
- Тренди корпоративної міграції у 2025 році: чому підприємці обирають Кіпр, ОАЕ та Естонію Дарина Халатьян вчора о 13:10
- Кримінальна відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів на утримання дитини Леся Дубчак вчора о 12:49
- Без компромісів: яка методика стала золотим стандартом омолодження обличчя у світі? Дмитро Березовський вчора о 12:19
- Лідер (без) інструкції: як керувати командами в епоху ШІ, поколінь зумерів та Alpha Аліна Первушина 03.07.2025 17:56
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? Галина Скіпальська 03.07.2025 16:23
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду Костянтин Рибачковський 02.07.2025 23:43
- Вновь о Гегелевской диалектике и искусственном интеллекте Вільям Задорський 02.07.2025 19:21
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік Анжела Василевська 02.07.2025 19:07
- НеБезМежне право Сергій Чаплян 01.07.2025 21:44
- Недоторканні на благо оборони: головне – правильно назвати схему Дана Ярова 01.07.2025 19:33
- Корпоративний добробут: турбота про співробітників чи форма м’якого контролю? Анна Пархоменко 01.07.2025 15:04
- Як AI змінює структуру бізнесу: замість відділів – малі команди і агентні системи Юлія Гречка 01.07.2025 14:07
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася Наталія Павлючок 01.07.2025 09:50
- "Розумні строки" протягом 1200 днів: чому рішення у справі стає недосяжним 610
- Суд не задовольнив позов батька-іноземця про зміну місця проживання дитини 290
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік 227
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 144
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася 116
-
Чому small talk більше не про погоду – і як навчитися бути ввічливим, а не нав’язливим
Життя 12519
-
Американська зброя на паузі: звідки вітер віє і до чого тут Китай
8860
-
Бій-реванш Усик – Дюбуа: де та о котрій дивитися
Життя 6848
-
"Шахедів" побільшає. Як змінились російські удари дронами та як Україна може зупинити їх
5990
-
"Ми – два крила одного літака": як українське подружжя створило nail beauty-бізнес на $2 млн у США
Життя 5859