Єдиний спосіб відправити уряд у відставку
Коли всі зрозуміли, що переголосувати недовіру всьому уряду не вийде, оскільки Конституція передбачає можливість винесення такої резолюції на голосування лише один раз протягом сесії, лідери окремих фракцій вирішили піти іншим шляхом.
На наступний день після провальної спробинародних депутатів висловити недовіру Кабінету Міністрів України прозвучалокілька політичних заяв про можливість повторного голосування за відставкууряду. Але, крім демонстрації позицій і засвідчення продовження війни міжпарламентом і урядом, ці заяви не можуть мати будь-яких правових наслідків.
Першими про необхідність переголосуваннярезолюції недовіри Яценюку заговорили кілька нардепів, особисті картки якихначебто не спрацювали ввечері 17 лютого. Однак виявилося, що жодних юридичнихмеханізмів не просто для повторного голосування, а навіть для зарахування цихголосів в число тих, хто підтримав резолюцію недовіри, не існує. Тож всі доказивідданості скривджених технікою депутатів лініям своїх фракцій згодяться хібащо для відстоювання їх чесного імені, але точно не допоможуть відправитикабінет прем’єра у відставку.
Коли всі зрозуміли, що переголосувати недовірувсьому уряду не вийде, оскільки Конституція передбачає можливість винесеннятакої резолюції на голосування лише один раз протягом сесії, лідери окремихфракцій вирішили піти іншим шляхом. На їх переконання, якщо висловити недовірууряду вже не можна, то необхідно зробити те саме, але вже конкретно щодопрем’єр-міністра. На перший погляд, логічно, адже в Україні дії колективнавідповідальність уряду, тобто відставка прем’єра тягне за собою відставкувсього Кабміну. Але якби законодавство справді передбачало таку можливість, цебула б явна колізія. Мабуть, саме тому законодавці і не передбачили подібного варіанту.
Відповідно до Конституції України та згідно ізЗаконом «Про Кабінет Міністрів України», глави уряду можна «позбутися» лише занаявності чітких підстав: 1) його власної заяви про відставку (що, напевно,малоймовірно); 2) підтримання резолюції недовіри всьому уряду конституційноюбільшістю парламенту (провалена нагода) та 3) у випадку смерті очільникаКабміну (що, звісно, взагалі не актуально і небажано).
Таким чином, правових інструментів зміни урядуАрсенія Яценюка у Верховної Рада не залишилося. Тож озвучені керівникамифракцій пропозиції – не більше, ніж форма публічного словесного тиску напрем’єра. Тепер усунути чинний уряд можливо лише в один спосіб – шляхомпроведення дострокових парламентських виборів.
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков вчора о 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко вчора о 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський 08.05.2025 16:11
- Що робити, коли дії співробітника призвели до фінансових втрат? Олександр Висоцький 08.05.2025 11:13
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України Любов Шпак 08.05.2025 11:09
- Изменения в оформлении отсрочки от мобилизации с 06.05.2025 Віра Тарасенко 07.05.2025 23:36
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів Ігор Ткаченко 07.05.2025 15:10
- Де отримати криптоліцензію у 2025 році? Юлія Барабаш 07.05.2025 12:25
- Як сплачує податки та подає звітність контрольована іноземна компанія (КІК) Сергій Пагер 07.05.2025 09:19
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я Христина Кухарук 06.05.2025 19:13
- Як роботодавцю повернути кошти, сплачені працівнику за скасованим рішенням суду Альона Прасол 06.05.2025 14:30
- Як зруйнувати країну 224
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? 190
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори 181
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 139
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 117
-
Капітана судна, яке пошкодило газопровід у Балтійському морі, заарештували в Гонконгу
Бізнес 9761
-
Сі переграв Трампа: Кремль фактично здає Росію Китаю
Думка 8753
-
Три хвилі приморозків. Хто збанкрутує, а хто – заробить
Бізнес 8132
-
Harley-Davidson запустить власну гоночну серію з MotoGP у 2026 році
Бізнес 3922
-
Конфлікт цінностей та поділ України: кейс Алхім
Думка 3901