Нові зміни до Кримінального кодексу України: що потрібно знати
Висвітлення змін у законодавстві України щодо правозастосування, корупційних правопорушень та прав громадян в умовах воєнного стану.
Останнім часом досить розповсюдженою є створення різної за своєю правовою природою практики застосування матеріального та процесуального права, судовою гілкою влади. У зв’язку з цим, вважаю за необхідне висвітлювати інформацію щодо застосування законодавства під час виникнення спірних правовідносин. Як адвокат, який спеціалізується на кримінальних правопорушенням, пов’язаних з захистом посадових осіб та обслуговуванням бізнесу (корпоративних відносинах), маю на меті висвітлювати актуальні обмеження, пов’язані з розслідуванням кримінальних проваджень та правове регулювання господарської діяльності підприємств, установ, організацій під час дії воєнного стану на території України.
Так, 01.11.2024р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо вдосконалення регулювання угод про визнання винуватості у кримінальних провадженнях щодо корупційних кримінальних правопорушень та кримінальних правопорушень, пов'язаних з корупцією», на підставі якого внесено зміни до КК України та дозволено сторонам угоди про визнання винуватості узгоджувати та суду призначати покарання нижче від найнижчої межі, встановленої в санкції статті (частини статті) особливої частини КК України у кримінальних провадженнях щодо корупційних кримінальних правопорушень або кримінальних правопорушень, пов'язаних з корупцією, за умови виконання вимог пункту 2 або 21 частини четвертої статті 469 Кримінального процесуального кодексу України
Окрім того, внесені зміни передбачають неможливість звільнення від відбування такого покарання з випробуванням на підставі статті 75 цього Кодексу, у разі призначення покарання відповідно до частини першої цієї статті у провадженнях щодо корупційних кримінальних правопорушень, кримінальних правопорушень, пов'язаних з корупцією. Суд може прийняти рішення про звільнення від відбування покарання з випробуванням у випадку затвердження угоди про визнання винуватості, якщо сторонами угоди узгоджено звільнення від відбування покарання у виді позбавлення волі на строк не більше восьми років або іншого більш м'якого покарання, а також узгоджено звільнення від відбування покарання з випробуванням.
Отже, внесені зміни пов’язані перш за все з необхідністю поповнення Державного бюджету України за рахунок штрафів, накладених на осіб, що вчинили корупційне правопорушення, та в жодному разі не посилення санкції статті щодо відбування покарання у вигляді позбавлення волі за вчинення злочину.
Також, сьогодні відсутній правовий механізм виконання військового обов’язку посадовими особами органів державної влади, адже згідно з Законом України «Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку» такі працівники підлягають бронюванню.
Слід констатувати, що під час воєнного стану на території України відбувається порушення основоположних прав та свобод людини, що є недопустимими у правій державі з урахуванням обмежень, встановлених Законом України «Про правовий режим воєнного стану». Наприклад, несправедливе співвідношення посадових осіб приватного права та посадових осіб публічного права відносно виконання військового обов’язку в процедурі мобілізації.
Також, звертаю увагу на відсутність правового механізму дотримання прав громадян України з окупованих територій (в тому числі оновлення особистих документів, реалізація права на відчуження нерухомого майна тощо). Адже, фактично громадяни України поза своєю волею втратили права, визначені Основним законом України.
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков вчора о 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко вчора о 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський 08.05.2025 16:11
- Що робити, коли дії співробітника призвели до фінансових втрат? Олександр Висоцький 08.05.2025 11:13
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України Любов Шпак 08.05.2025 11:09
- Изменения в оформлении отсрочки от мобилизации с 06.05.2025 Віра Тарасенко 07.05.2025 23:36
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів Ігор Ткаченко 07.05.2025 15:10
- Де отримати криптоліцензію у 2025 році? Юлія Барабаш 07.05.2025 12:25
- Як сплачує податки та подає звітність контрольована іноземна компанія (КІК) Сергій Пагер 07.05.2025 09:19
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я Христина Кухарук 06.05.2025 19:13
- Як роботодавцю повернути кошти, сплачені працівнику за скасованим рішенням суду Альона Прасол 06.05.2025 14:30
- Як зруйнувати країну 210
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? 188
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори 181
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 139
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 117
-
Капітана судна, яке пошкодило газопровід у Балтійському морі, заарештували в Гонконгу
Бізнес 7859
-
Сі переграв Трампа: Кремль фактично здає Росію Китаю
Думка 7422
-
Три хвилі приморозків. Хто збанкрутує, а хто – заробить
Бізнес 6429
-
Конфлікт цінностей та поділ України: кейс Алхім
Думка 3443
-
П’ять уроків Другої світової, щоб не було Третьої. Стаття глав МЗС семи країн
3240