Чи відбере ринок нерухомості частину заощаджень з депозитів українців
Про ряд факторів, які можуть сприяти перетоку коштів з депозитів на ринок нерухомості
Зниження ставок за гривневими депозитами, яке спостерігається останнім часом, є сигналом для ринку нерухомості. Зниження процентних ставок за депозитами робить інвестування в банківські продукти менш привабливим для вкладників. Це може спонукати інвесторів шукати альтернативні можливості для збереження та примноження своїх коштів, включаючи ринок нерухомості.
Зменшення ставок від 0,2% до 2% за депозитами вказує на прагнення банків зменшити витрати на залучення депозитів і, можливо, підвищити ліквідність. Для первинного ринку нерухомості це може означати потенційний приток капіталу, особливо якщо ситуація з безпекою в країні дозволить активізувати будівництво та продажі.
Прогнозувати з абсолютною впевненістю складно, але існує ряд факторів, які можуть сприяти перетоку коштів з депозитів на ринок нерухомості:
1. Низькі ставки за депозитами. Зменшення доходів від банківських вкладів може мотивувати вкладників шукати більш прибуткові варіанти інвестування.
2. Стабілізація ринку нерухомості. Якщо з'являться ознаки стабілізації та відновлення ринку нерухомості, це може підвищити довіру інвесторів до цього сектору.
3. Інфляційні очікування. В умовах високої інфляції нерухомість може розглядатися як більш надійний засіб збереження вартості капіталу.
Проте, слід враховувати і ризики, пов'язані з війною та макроекономічною нестабільністю. На рішення інвесторів будуть впливати фактори безпеки, стан економіки, регуляторна політика та загальна ситуація на ринку праці та доходів населення.
У підсумку, існує реальна можливість того, що кошти з депозитів будуть частково переорієнтовані на ринок нерухомості, але це залежатиме від подальшого розвитку економічної та безпекової ситуації в Україні.
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков вчора о 18:25
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов вчора о 12:09
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський 18.04.2025 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус 18.04.2025 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський 18.04.2025 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик 18.04.2025 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський 18.04.2025 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін 18.04.2025 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський 18.04.2025 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов 17.04.2025 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко 17.04.2025 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька 17.04.2025 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський 17.04.2025 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян 17.04.2025 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер 17.04.2025 08:44
-
Оприлюднено текст меморандуму щодо угоди про копалини
Фінанси 13664
-
"Якщо заробляємо півтори гривні – щасливі" – власник мережі АЗС
Бізнес 6022
-
Угода про надра не визнаватиме допомогу США боргом України – Качка
Бізнес 5938
-
Аграрії з Кіровоградщини купують недобудовану лікарню в центрі Києва. Для чого
Бізнес 5829
-
FT: Raiffeisen призупинив продаж російської "дочки" через зближення США та РФ
Фінанси 5199