Демократія – це не мета, а процес. Або чому треба йти на вибори?
Демократія – це не якась міфологізована й ідеалізована мета. Передовсім, це – процес. І вибори є однією з ключових його ланок.
Під час зустрічей із виборцями я вислухав чимало скаргстосовно неремонтованих під’їздів, розбитих доріг, відсутності освітлення, незаконнихзабудов та інших проблем. Особисте спілкування із людьми різного віку та статкузасвідчило, що вони готові активно спілкуватися й об’єднуватися задля спільноговтілення громадських ініціатив та вирішення питань. Однак, проблемою №1 була ізалишається байдужість переважної більшості киян.
З цілком об’єктивних причин, звинувачувати людей унизькому рівні політичної свідомості та електоральної відповідальності, неможна. Роки невиправних помилок, невиконаних обіцянок та невиправданихсподівань привели українське суспільство до зневіри та, часто, зрозумілогонегативного ставлення до політиків усіх рівнів.
Не сприяло встановленню довіри й зміна виборчогозаконодавства, менш ніж за півроку до проведення виборів. Більшість людей не розуміють,хто ці люди на білбордах, звідки вони з’явилися і які ідеї пропонують. Водночас,чинна виборча система побудована таким чином, що у разі низької активностігромадян на виборах, їхній округ може лишитися без представника у міській раді,а, заразом, і без відповідальної за проблеми округу людини
В ідеалі, кандидат мав би працювати із локальною громадоютривалий час і бути удостоєним права представляти її інтереси у міській раді. Поприте, що я був обраний за списком і працював над глобальними питаннями міста,приділяючи найбільше уваги питанням корупції, я працював і над болючими для могомікрорайону питаннями. Протистояв скандальній забудові на Слобідці, блокувавтрибуну під час ухвалення рішення про продовження терміну оренди ділянки длязабудовника, ходив на суди та мітинги. Виступав у складі ініціативної групипроти нового ДПТ Лівобережки, згідно із яким біля мого будинку мав вирости цілиймасив хмарочосів, без урахування жодних інфраструктурних потреб району.Підтримував ініціативу моїх сусідів зі створення органу самоорганізаціїнаселення, який має стати проміжною ланкою та додатковою точкою опору длядепутата, що працюватиме на громаду мікрорайону.
За нетривалий час після впровадження нової системи ядвічі обійшов кожен будинок на моєму окрузі. І знаю про усі проблемні та болючіпитання мешканців. Я готовий дослухатися до громади, дискутувати, відповідатина гострі й критичні питання, але мають бути активні й небайдужі громадяни, щобїх ставити.
Нехай наша політична та виборча система не є досконалими,важливо пам’ятати,що демократія – це не якась міфологізована й ідеалізована мета. Передовсім, це– процес. І вибори, як пряма форма народовладдя, є однією з ключових йоголанок. Як казав відомий філософ, нація – це щоденний плебісцит, тим паче, нація,що прагне до демократії.
Демократична форма правління, за яку роками боровсяукраїнський народ, відстоюючи її на майданах та проливаючи кров героїв,передбачає якомога активніше залучення людей до суспільно-політичних процесів.Тож, я закликаю усіх не залишатися осторонь і не делегувати право вирішуватидолю свого міста іншим. Якщо сьогодні ви не віддасте свій голос за певногокандидата, завтра ви не матимете права вимагати чогось у місцевої влади абоскаржитися на неї. Ваш голос – це мандат, який ви обмінюєте на конкретні зобов’язанняз боку вашого депутата. Не змарнуйте його!
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков вчора о 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко вчора о 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський 08.05.2025 16:11
- Що робити, коли дії співробітника призвели до фінансових втрат? Олександр Висоцький 08.05.2025 11:13
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України Любов Шпак 08.05.2025 11:09
- Изменения в оформлении отсрочки от мобилизации с 06.05.2025 Віра Тарасенко 07.05.2025 23:36
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів Ігор Ткаченко 07.05.2025 15:10
- Де отримати криптоліцензію у 2025 році? Юлія Барабаш 07.05.2025 12:25
- Як сплачує податки та подає звітність контрольована іноземна компанія (КІК) Сергій Пагер 07.05.2025 09:19
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я Христина Кухарук 06.05.2025 19:13
- Як роботодавцю повернути кошти, сплачені працівнику за скасованим рішенням суду Альона Прасол 06.05.2025 14:30
- Як зруйнувати країну 204
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? 188
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори 179
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 138
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 113
-
Капітана судна, яке пошкодило газопровід у Балтійському морі, заарештували в Гонконгу
Бізнес 6479
-
Сі переграв Трампа: Кремль фактично здає Росію Китаю
Думка 6451
-
Три хвилі приморозків. Хто збанкрутує, а хто – заробить
Бізнес 5755
-
Reuters: США і РФ обговорюють, як відновити постачання російського газу в Європу
Бізнес 3263
-
Конфлікт цінностей та поділ України: кейс Алхім
Думка 3258