MLI – глобальні податкові зміни
08.08.2019 року Україна офіційно передала OECP документи про ратифікацію MLI. MLI набирає чинності в Україні 1 грудня 2019 року.
Як діє MLI і що це?
MLI – багатостороння конвенція щодо виконання заходів, які стосуються угод про оподаткування, з метою протидії розмиванню бази і виведенню прибутку з-під оподаткування. Основна мета документа - запобігання неправомірному застосуванню платниками податків пільг, передбаченими угодами про уникнення подвійного оподаткування.
MLI змінює угоду про уникнення подвійного оподаткування виключно за умови, що обидві сторони такої угоди підписали та ратифікували MLI.
Додатково умовою внесення змін до угоди про уникнення подвійного оподаткування за MLI є включення такої угоди про уникнення подвійного оподаткування до переліку угод, на які поширює свою дію MLI.
Якщо між Україною та такою державою укладено угоду щодо уникнення подвійного оподаткування, обидві такі юрисдикції підписали та ратифікували MLI, обидві сторони запроваджують аналогічні правила, що закріплені в тексті MLI та, такі сторони у своїх ратифікаційних документах вказали одна одну в переліку країн, угоди з якими зазнають змін у результаті підписання та ратифікації MLI, пріоритет матиме оновлений згідно з MLI текст угоди щодо уникнення подвійного оподаткування.
Розглянемо у даній статті два аспекти, передбачені документом: тест основної мети та розширене поняття «постійне представництво». Інші зміни розглянемо у наступній статті.
З ратифікацією Закону України «Про ратифікацію Багатосторонньої конвенції про виконання заходів, які стосуються угод про оподаткування, з метою протидії розмиванню бази оподаткування та виведенню прибутку з-під оподаткування», конвенції про уникнення подвійного оподаткування України з іншими державами доповняться «Principal Purpose Test».
Principal Purpose Test – тест основної мети. Відповідно до Principal Purpose Test платники податків матимуть право застосовувати пільгові ставки за конвенціями про уникнення подвійного оподаткування лише за умови, що одержання пільги по оподаткуванню не є основною метою здійснення тієї чи іншої операції, або не є ціллю операцій опосередковано пов’язаних з основною.
З ратифікацією Закону України «Про ратифікацію Багатосторонньої конвенції про виконання заходів, які стосуються угод про оподаткування, з метою протидії розмиванню бази оподаткування та виведенню прибутку з-під оподаткування» вноситься зміни до визначення поняття постійного представництва.
Деякі зміни:
- зберігання запасів, товарів або виробів, що перебувають у власності нерезидентів з метою переробки іншим підприємством, та інші подібна діяльність – постійне представництво виникає лише за умови, що така діяльність нерезидента має підготовчий або допоміжний характер,
- постійне представництво, що також є «залежним агентом», може потенційно існувати у разі, коли особа не лише фактично укладає контракти, а й у разі, коли така особа відіграє важливу роль в укладанні контрактів в інтересах підприємства.
- інші зміни.
В аспекті нових змін до угод про уникнення подвійного оподаткування у зв’язку з ратифікацією MLI платникам податків потрібно проаналізувати схеми своєї роботи з нерезидентами.
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков вчора о 18:25
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов вчора о 12:09
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський 18.04.2025 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус 18.04.2025 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський 18.04.2025 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик 18.04.2025 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський 18.04.2025 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін 18.04.2025 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський 18.04.2025 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов 17.04.2025 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко 17.04.2025 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька 17.04.2025 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський 17.04.2025 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян 17.04.2025 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер 17.04.2025 08:44
-
Оприлюднено текст меморандуму щодо угоди про копалини
Фінанси 13661
-
Аграрії з Кіровоградщини купують недобудовану лікарню в центрі Києва. Для чого
Бізнес 5599
-
"Якщо заробляємо півтори гривні – щасливі" – власник мережі АЗС
Бізнес 5596
-
FT: Raiffeisen призупинив продаж російської "дочки" через зближення США та РФ
Фінанси 5199
-
Угода про надра не визнаватиме допомогу США боргом України – Качка
Бізнес 4984