Як бути тим, хто потрапив в ситуацію торгівлі людьми та юридичне поле проблематики
В Україні торгівля людьми вважається кримінальним злочином, за який передбачено позбавлення волі на строк до 15 років з конфіскацією майна, або без такої.
На перший погляд, понаднормова, неоплачувана робота, незадовільні умови проживання - це те, на що нарікають завжди і всюди. Проте, потрібно вміти відокремлювати звичайні “кухонні розмови” від злочину.
В Україні торгівля людьми вважається кримінальним злочином, за який передбачено позбавлення волі на строк до 15 років з конфіскацією майна, або без такої. У Кримінальному кодексі України є ст.149 - Здійснення незаконної угоди, об'єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням обману, шантажу чи уразливого стану особи. До розробки статті та закону були також залучені експерти Координатора проектів ОБСЄ в Україні.
З 2011 року, на запит Міністерства соціальної політики України, Координатор проектів ОБСЄ в Україні реалізує проект «Поширення Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Україні».
Національний механізм взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми було ініційовано для забезпечення цілісного підходу і комплексної допомоги потерпілим. Серед функцій механізму: координація з єдиного центру, чіткий розподіл відповідальності та компетенцій, широке співробітництво державних структур, громадських і міжнародних організацій; взаємне інформування з дотриманням принципу конфіденційності. Так в ідеальній, працюючій моделі, управління у справах сім’ї та молоді відповідає за допомогу в оздоровленні та відпочинку дітей, постраждалих від торгівлі людьми; управління охорони здоров’я забезпечує медичне консультування, обстеження та лікування, центр зайнятості допомагає в перекваліфікації та працевлаштуванні, а національна поліція захищає права і законні інтереси потерпілих. Я згадала лише деякі суб’єкти, які працюють у сфері надання допомоги постраждалим від торгівлі людьми об’єднують свої зусилля та координуються в рамках Національного механізму взаємодії для результативної роботи у сфері протидії торгівлі людьми.
Упродовж 2020 року органами Національної поліції виявлено 212 кримінальні правопорушення, передбачені статтею 149 КК України, 136 особам було надано статус постраждалих від торгівлі людьми. Це не є велика кількість, проте це є свідченням того, що національний механізм взаємодії в країні працює. Також цього року експерти Координатора проектів ОБСЄ в Україні долучились до посилення спроможностей нового підрозділу в Національній поліції - Міграційної поліції, яка серед іншого займатиметься боротьбою з торговцями людьми, які вербують наших співгромадян.
Минулого року, Державний Департамент США випустив щорічну доповідь про торгівлю людьми, яка охоплює 140 країн світу і є найбільш повним оглядом зусиль урядів країн світу у сфері боротьби проти найгірших форм експлуатації. Україна обіймає другий рівень із трьох наявних, для прикладу третьорівневими країнами є Росія, Білорусь, Іран, Північна Корея, Еритрея, Алжир, Бірма, Сирія, Венесуела, Туркменістан та інші), ці країни не виконують мінімальні вимоги США із протидії торгівлі людьми.
Понад 70 неурядових організацій в Україні надають психологічну підтримку, медичну допомогу, послуги юристів та адвокатів. Вони допомагають потерпілим здобути іншу освіту чи професію, а також надають підтримку сім’ям потерпілих. Серед іншого, минулого року Координатором проектів ОБСЄ в Україні, спеціалістами зі сфери торгівлі людьми, юристами та психологами було створено просвітницький онлайн проєкт в соціальних мережах, де користувачі можуть отримати поради як бути в тих, чи інших ситуаціях, куди звертатись, якщо потрапили в скрутне становище за кордоном, чи зазнали внутрішньої торгівлі людьми.
Підсумовуючи, кожен з нас може стати об’єктом інтересу для шахраїв, проте усвідомлення наявності проблеми, вчасне звернення до відповідних органів та незасудження потерпілих стануть найкращою зброєю проти торговців людьми. Наразі, суб’єкти, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми об’єднуються в національний механізм взаємодії, для більш якісної боротьби з цим світовим явищем, цілісного підходу та комплексної допомоги, проте й наша з вами освіченість в проблематиці значно збільшить продуктивність.
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков вчора о 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко вчора о 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський 08.05.2025 16:11
- Що робити, коли дії співробітника призвели до фінансових втрат? Олександр Висоцький 08.05.2025 11:13
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України Любов Шпак 08.05.2025 11:09
- Изменения в оформлении отсрочки от мобилизации с 06.05.2025 Віра Тарасенко 07.05.2025 23:36
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів Ігор Ткаченко 07.05.2025 15:10
- Де отримати криптоліцензію у 2025 році? Юлія Барабаш 07.05.2025 12:25
- Як сплачує податки та подає звітність контрольована іноземна компанія (КІК) Сергій Пагер 07.05.2025 09:19
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я Христина Кухарук 06.05.2025 19:13
- Як роботодавцю повернути кошти, сплачені працівнику за скасованим рішенням суду Альона Прасол 06.05.2025 14:30
- Як зруйнувати країну 214
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? 190
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори 181
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 139
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 117
-
Капітана судна, яке пошкодило газопровід у Балтійському морі, заарештували в Гонконгу
Бізнес 9032
-
Сі переграв Трампа: Кремль фактично здає Росію Китаю
Думка 8126
-
Три хвилі приморозків. Хто збанкрутує, а хто – заробить
Бізнес 7552
-
Конфлікт цінностей та поділ України: кейс Алхім
Думка 3601
-
П’ять уроків Другої світової, щоб не було Третьої. Стаття глав МЗС семи країн
3252