Залізничним лікарням необхідно повернути статус юридичної особи
Продовжуємо змінювати систему управління медичними закладами в структурі АТ Укрзалізниці.
Минулого року всі залізничні клініки отримали генеральних директорів та медичних директорів. Це рекомендація Міністерства охорони здоров’я України. Як раніше я вже писала, не може головний лікар вести господарсько-економічний напрямок і лікувати пацієнтів. Тому розділення посади головного лікаря сприяло більш ефективному управлінню лікарнею.
Проте у 2019 році всі медичні заклади Укрзалізниці були позбавлені статусу окремої юридичної особи. Час показав, що це було неправильне рішення. Лікарні втратили ефективність управління та оперативність прийняття рішень. В умовах пандемії коронавірусу ми пересвідчилися, що така практика не допомагає, а навпаки гальмує лікарні. Наприклад, коли тобі потрібно підвести кисень до ліжок за три дні, але процедурно вкластися в такі короткі терміни просто неможливо.
На даному етапі нам важливо покращити управління лікарнями на місцях. Тобто всі 8 залізничних клінік повинні стати окремими юридичними особами.
У багатьох може виникнути логічне запитання: а що нам це принесе? Більше повноважень – більше відповідальності, принаймні, такий принцип ми маємо переслідувати. На місцях це пришвидшить багато процесів, зокрема процес закупівель через prozorro. Більша самостійність якраз і передбачає більшу відповідальність за процес.
Наші лікарні в 2020 році активно почали співпрацювати з НСЗУ, відповідно, вони заробляють якісь гроші. Проте не завжди, маючи гроші, ти можеш їх використати за призначенням. Наприклад, НСЗУ перерахувала кошти за надання медичних послуг населенню в залізничних лікарнях АТ «Укрзалізниця», тобто це пішло в спільний казан, з якого виділяються кошти на утримання лікарень. І якщо потрібно закрити якесь дрібне питання відразу, то це зробити дуже важко. Необхідно подати заявку, а потім ця заявка може розглядатися місяцями. Тому важливо розуміти, що якщо ти не інвестуєш в модернізацію, то кожен наступний раз набагато тяжче конкурувати за пацієнта.
Повернення 8 залізничним лікарням статусу окремої юридичної особи — важливий крок, який ми повинні зробити. Таке рішення мають схвалити правління та наглядова рада Укрзалізниці. Покращення системи управління клініками — це ще один крок до того, щоб вони відповідали сучасним вимогам та мали змогу конкурувати на ринку.
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева вчора о 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський вчора о 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер вчора о 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков 09.05.2025 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко 09.05.2025 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський 08.05.2025 16:11
- Що робити, коли дії співробітника призвели до фінансових втрат? Олександр Висоцький 08.05.2025 11:13
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України Любов Шпак 08.05.2025 11:09
- Изменения в оформлении отсрочки от мобилизации с 06.05.2025 Віра Тарасенко 07.05.2025 23:36
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів Ігор Ткаченко 07.05.2025 15:10
- Де отримати криптоліцензію у 2025 році? Юлія Барабаш 07.05.2025 12:25
- Як сплачує податки та подає звітність контрольована іноземна компанія (КІК) Сергій Пагер 07.05.2025 09:19
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я Христина Кухарук 06.05.2025 19:13
- Як роботодавцю повернути кошти, сплачені працівнику за скасованим рішенням суду Альона Прасол 06.05.2025 14:30
- Як зруйнувати країну 226
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? 190
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори 182
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 139
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 117
-
Капітана судна, яке пошкодило газопровід у Балтійському морі, заарештували в Гонконгу
Бізнес 11361
-
Три хвилі приморозків. Хто збанкрутує, а хто – заробить
Бізнес 10650
-
Сі переграв Трампа: Кремль фактично здає Росію Китаю
Думка 9579
-
Harley-Davidson запустить власну гоночну серію з MotoGP у 2026 році
Бізнес 6367
-
Конфлікт цінностей та поділ України: кейс Алхім
Думка 4178